PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] dojazdowka



ciumekkk
01-08-2012, 21:27
pytanie ?? czytalem na innym forum ze da sie do mondeo 3 hatchback zmiesic dojazdowke ze spuszczonym powietrzem z lewej strony pod plastik pod polke zeby zyskac caly bagaznik ale moja cos nie wchodzi mimo spuszczonego powietrza ktos ma takie cos zrobione??

---------- Post added at 20:27 ---------- Previous post was at 19:07 ----------

dodam ze mam mondeo z gazem wiec kolo woze w bagazniku, a o dojazdowke chodzi mi zeby byla w pozycji pionowej

mixol11
01-08-2012, 22:48
wszystko zależy od parametrów felgi i samej opony
musisz zmierzyć ile tam jest miejsca a potem pokombinować, zapewne im mniejsza felga tym łatwiej tam coś wcisnąć
jeśli się nie mylę oryginał forda na 15" ma chyba ok 56 cm

ciumekkk
02-08-2012, 06:53
rc23
rc23 jest nieaktywny
Komisarz
Buszujący w brzozach Awatar rc23

Imię
ROBERT
Auto
MONDEO SIX PACK 04'
Od
09 Apr 2005
Mieszka w
Poznań/Borówiec

Re: koło zapasowe czy dojazdówka

Cytat Zamieszczone przez burton
strzałeczka koledzy
mam maly dylemat, otoz dzis zaklada sie moja wyczekiwana sekwencja gazowa landi renzo (no musialem sie pochwalic
Poniewaz mam combiaczk zdecydowalem sie oczywiscie na montaz baku w kole... pytanie dotyczy zapasu kola. jakie sa wasz3 sugestie:
a.) wsadzic luzem kolo zapasowe
b.) kupic dojazdowe i wcisnąc je gdziekolwiek????
jak odpowiedz b to jakie sa ceny takiego wynalazku i czy jest taki rozstrzal cenowy jak w przypadku standardowych opon i kół???
Moja recepta: dojazdówka ze spuszczonym powietrzem wchodzi pod rant bagażnika z lewej strony dokupiłem powietrze w spreyu i to tyle ale ja mam Hatchback'a i nie wiem jak to miejsce wygląda w kombi

tu własnie kolega napisal ze mu sie miesci dojazdowka , a u mnie trzebaby po spuszczeniu powietrza jakos splaszczyc opone zeby siadla tak jak to ma miejsce przy przebiciu taki kapec i dopiero by weszla

rc23
02-08-2012, 22:35
ja pisałem o MK II, poza tym dojazdówki w MK II nie było fabrycznej, mozna było dokupić mniejsze kolo od standardu i wtedy spuszczając w nim powietrze NIE CAŁKOWICIE! koło takie wchodziło elegancko z lewej strony HB

Z dojazdówką w MKIII jest taki problem, że nawet po spuszczeniu powietrza jest za wysoka. W sumie po spuszczeniu powietrza zmniejsza się o 1,5 2cm, a potrzeba by było ze 4-5cm by weszło

Zwracaj kolego uwagę na daty zamieszczonych postów. :)

linkgrabber
02-08-2012, 22:48
najważniejsze, że jest butla od gazu, zapas można wyrzucić :D