PDA

Zobacz pełną wersję : Jaką instalację wybrać?



Chomik79
01-08-2012, 23:35
Która najwłaściwsza do 2.0 PB 145 KM

1. Elpigaz + lubryfikacja - 2950 zł

2. BRC Sequent 24 + lubryfikacja - 2800 zł

3. STAG 4 , HANA2000, red. Tomasetto do 250KM + lubryfikacja - 3000 zł

Wszystkie instalacje z kołem w zapasie, zaworkiem do tankowania w miejscu wlewu paliwa i do wszystkich zalecana (wymagana) lubra.

Racuch
02-08-2012, 00:39
Opcja 3, tylko reduktor bym dał AC R01. A lubryfikację sobie daruj, to strata pieniędzy i zasyfianie dolotu

frugo
02-08-2012, 09:15
Kazda z powyzszych bedzie dobra tylko musi byc dobrze ustawiona. Jedyne co to reduktor Tomasetto bym zmienil na Zavoli Zeta S albo wlasnie AC-R01


i do wszystkich zalecana (wymagana) lubra.
Ktos tu chce Cie na kase naciagnac ;)

Dobrze ustawiona instalacja nie wymaga lubryfikacji.

dzg
02-08-2012, 10:09
Ja mam brc. Polecam :)

Mateusz V6
02-08-2012, 12:43
3. STAG 4 , HANA2000, red. Tomasetto do 250KM + lubryfikacja - 3000 zł

tylko reduktor bym dał AC R01
podłączam się (do opinii o reduktorze) jest najdroższa, ale według mnie najlepsza.. :)

Chomik79
03-08-2012, 18:37
Jednak mam bardziej zaufanego gazownika od BRC - ale czy jest aż taka wielka różnica między instalacją ze STAGiem a BRC żeby wybrać STAGA?

I jeszcze jedno- dzwoniłem do firmy BRC do konsultanta z pytaniem o instalację Sequment24 że ma być ona montowana do Mondeo Mk4 i od razu bez żadnych pytań padło zdanie "trzeba założyć lubryfikację ? Czy w tej firmie jest aż takie ciśnienie na lubrę? A co z funkcją VSR umożliwiająca dotryskiwanie małej dawki benzyny podczas jazdy na gazie. Funkcja ta ma na celu zabezpieczenie gniazd zaworowych przed wypaleniem w samochodach borykających się z tym problemem.

buli1
04-08-2012, 21:30
A ja od siebie dorzucę po studiowaniu różnych for internetowych i rozmowach ze znajomymi, że nie patrz na rodzaj instalacji tylko skup się na dobrym gazowniku i co on poleci to załóż. Jak jest dobry to byle jaką instalację założy ci tak że pojeździsz a jak trafisz na niby fachowca to nawet jak założy najlepszą, najdroższą to nie pojeździsz. Ja już 3 forda gazowałem u tego samego i żadnych problemów, mimo że inni (bo już mieszkam w innym mieście i nie chciałem tam jechać specjalnie żeby założyć gaz) w moim obecnym miejscu zamieszkania cudowali że nie dadzą rady, że założą brc ale co jakiś czas pewnie będę musiał podjechać żeby kompa podłaczyć bo ten typ tak ma itd. Skorzystałem ze sprawdzonego gazownika i wszystko hula jak należy. Co prawda jak dużo jeździsz poza miejscem zamieszkania warto zwrócić uwagę na sterownik bo STAGa w większości warsztatów podłączą i odczytają i wyregulują a z BRC różnie bywa.

Chomik79
13-08-2012, 21:24
Założone BRC Sequement 24.11 (bez lubry) - podczas jazdy brak różnicy między gazem a benzyną !