PDA

Zobacz pełną wersję : Chcę kupić Mondeo



czanin
05-08-2012, 16:50
Jestem nowy na forum więc z tej okazji WITAM wszystkich użytkowników Forda Mondeo!

Na tą chwilę od wielu lat ganiam po szosach Daewoo Lanosem i marzy mi się zmiana samochodu na coś z wyższej półki.
Najpierw po głowie chodził mi Focus mk1, potem Focus mk2, aż ostatecznie wsiadłem do Mondeo i zapragnąłem kupna takiego samochodu. Upatrzyłem sobie nawet pewien egzemplarz, ale póki co nie mam za bardzo z kim mądrym go obejrzeć by ocenić. W każdym razie mam też kilka obaw związanych z Mondeo, chodzi bowiem o to ile takie auto spala i jak znosi instalację LPG? Dodam, że chodzi o silnik benzynowy 1.8 125KM.

To auto mnie interesuje:

http://otomoto.pl/ford-mondeo-bardzo-ladne-klimatronic-C25318762.html

stary1981
06-08-2012, 13:45
Może nie ocenie dokładnie, ale z okolic Lenicy mam ze sprzedającymi przykre wspomnienia. Dwa razy tam oglądałem auto, i dwa razy były to "powypadki" ale może to przypadek. Z tego co słyszałem mondeo dobrze znosi gaz . spalanie w mieście podobno kolo 12 litrów gazu.

czanin
06-08-2012, 18:58
Auto obejrzałem z kolegą, który wiele lat pracował w komisie i siedzi w autach i w jego ocenie jest to udany egzemplarz. Zero rdzy, zero ingerencji blacharza, zero śladów wypadku. Jedyne co na razie nas zastanawia to jakiś dziwny odgłos z okolic silnika. Nie wiem jak go opisać, ale coś jakby się gotowało. Taki jakby bulgot. Na pewno nie są to stuki. Nie wiem, co o tym myśleć. Coś jakby z tyłu silnika. Tak mi się wydaje. Obroty równe i nic poza tym się nie dzieje. Co to może być?

Co do spalania 12l gazu to mnie akurat to nie przeraża, bo mój Lanek pali jakieś 11l na instalacji II generacji. :D

krem do stop ?
06-08-2012, 18:59
mojemu bratu spalał koło 10 w mieście przy normalnej jeździe

Jakub
06-08-2012, 20:00
Poczytaj sobie na forum o bulgotaniu, nie jest to jakaś szczególna usterka, można z tym żyć. Czy auto jest już opłacone? Bo jeśli nie to cena jest średnio atrakcyjna.

czanin
06-08-2012, 20:38
Sprzedający zejdzie z ceną do 15,5tys zł.
Do tego dojdą opłaty. Mi się zdaje, że cena nie jest jakoś wygórowana, bo na Dolnym Śląsku znajdowałem auta jeszcze droższe niż ten egzemplarz. O tym bulgotaniu trochę czytałem. Z tego co wnioskuję to może być coś przy kolektorze. Jutro pojadę tam z mechanikiem, który oceni co i jak. Gdyby nie te objawy silnika już pewnie bym wstąpił do Waszego klubu. :D

klimad
06-08-2012, 20:47
Wygląda ok ale gdzie te podgrzewane fotele nie widzę przycisków ale najważniejszy silnik i czy nie bity

czanin
06-08-2012, 20:51
Bity nie jest. Blachy ok.
Silnik poza tym dziwnym odgłosem wydaje się dobry.
W środku nie jest zniszczony, nie widać by miał jakiś astronomiczny przebieg. Nawet plastiki przy drzwiach się nie łuszczą (widziałem takie egzemplarze). Wszystkie śruby mocujące nienaruszone. Wygląda na zdrowy. Jutro ma go obejrzeć mechanik i przy okazji zajrzymy pod spód. Może jeszcze coś urwiemy z ceny.

Jareczek1980
07-08-2012, 11:47
Nawet plastiki przy drzwiach się nie łuszczą
jeśli piszesz o tym przy szybie to parapety, które korodują od wewn strony i jeśli widać korozję to jest do wymiany, bo przez nie może ci się woda lać do środka, cho to dość skrajny przypadek

czanin
07-08-2012, 19:05
Piszę o tych wewnątrz, przy których znajduje się sterowanie szybami.

Jareczek1980
08-08-2012, 10:36
one się wycierają, najlepiej je okleić jakąś folią, pelno tego na allegro. Ogólnie wnętrze jest bardziej sciachane jak auto jeździło po mieście

czanin
08-08-2012, 11:03
A może mi ktoś odpowiedzieć jak sprawuje się to auto z takim silnikiem? Jest odpowiednia moc by kogoś wyprzedzić? Przyznaję, że trochę się boję czy 125KM dadzą radę. Dodam, że nie jestem piratem drogowym, ale czasem na autostradzie chciałoby się depnąć. Aha... Jakie jest spalanie benzyny w takim autku?

Jareczek1980
08-08-2012, 14:37
miałem 1.8 110KM i wyprzedzałem. Da sie. Spalanie średnio mi wychodziło pomiedzy 7.8-9litrów. Raz mi spalił 10l ale w zimie. Dolicz litr jeśli jeździsz ciągle na klimie