PDA

Zobacz pełną wersję : [Porady] Polerka tylnej szyby



porkis
09-08-2012, 11:47
Panowie
zauważyłem kilka rysek na tylnej szybie, prawdopodobnie od wycieraczki.:placz:
Czym to można samemu doprowadzić do porządku :boshe:

Patriarcha
09-08-2012, 12:42
Czym to można samemu doprowadzić do porządku

Niestety niczym. Możesz sobie fajnie ją przeczyścić czymś takim http://www.autoglym.com/enGB/product-proddetail.asp?v06VQ=FE&Range=1

Kiedyś interesowałem się tematem, i wszyscy których pytałem, skutecznie wybili mi pomysł regeneracji takiej szyby, głównie z powodu, że ciężko jest spolerować szybę jednakowo wszędzie a wtedy tworzy się efekt soczewki :los:

Jondi
09-08-2012, 15:18
Niestety niczym
bzdura!
szyba da się polerować tlenkiem ceru zabieg dośc ryzykowny bo można zrobić soczewkę. Jeśli jednak jest opcja wymiana lub polerowanie zaryzykował bym

Patriarcha
09-08-2012, 15:27
bzdura!
szyba da się polerować tlenkiem ceru zabieg dośc ryzykowny bo można zrobić soczewkę. Jeśli jednak jest opcja wymiana lub polerowanie zaryzykował bym
Ryzykować dla kilku rysek? Jak kto woli.

porkis
09-08-2012, 16:14
Nie są jakieś dramatyczne ale jak to taka filozofia to chyba lepiej odpuścić :red:

Jondi
09-08-2012, 16:14
wiesz jak wygląda szyba? Nie. Może nie jest to kilka rysek. Kolega pyta więc uzyskał odpowiedź. Jeśli np szyba jest w takim stanie że myśli nad jej wymianą to gra warta świeczki.

porkis
09-08-2012, 16:19
No aż tak by była do wymiany to nie, ale jak to widzę to mnie denerwuje, myślałem że jakaś pasta polerska i będzie OK - a tu widzę że to grubsza robota.
Dzięki za uświadomienie. :skromny:

Dudek
09-08-2012, 17:36
rozumiem, że bocznych tyczy się to samo zwykła polerka nie wystarczy...

Patriarcha
09-08-2012, 18:33
wiesz jak wygląda szyba? Nie. Może nie jest to kilka rysek.

Hmm... napisał że kilka rysek :boshe:


zwykła polerka nie wystarczy...

Niestety :(

plusek
09-08-2012, 22:50
Czy ktoś orientuje się jaki jest koszt polerowania tym tlenkiem ceru bocznych szyb?
Mam rysy od tych nieszczęsnych "parapetów", szczególnie od strony kierownika i interesuje mnie ile taki zabieg kosztuje.

edit:
znalazłem na allegro oferty sprzedaży tlenku ceru, ale czy ktoś się z tym bawił i czy zwykły laik z tym sobie poradzi?
Jakieś podpowiedzi?

Jondi
14-08-2012, 22:50
sam się tym nigdy nie bawiłem :D ja bym wyciągnął szybę wiertarka filc i jazda :D wyjdzie będzie ok nie wyjdzie używkę kupi się za grosze

Mav
16-08-2012, 01:59
Podsumowujac temat.
Do polerowania szyb sluzy tak jak pisal wyzej Jondi tlenek ceru. Stosujemy go z woda na filcowym padzie na polerce/wiertarce. Praca bardzo mozolna. Nie ma sie tez co spodziewac spektakularnych efektow w postaci usuniecia glebszych rys.
Slowo klucz to w tym przypadku TWARDOSC szyby. Szyba jest x razy (zapewniam ze duzo tych x-ksow) twardsza od powloki lakierniczej i zwykla pasta polerska to nie osiagniemy zadnego efektu.

Przy pracy tlenkiem ceru z woda i filcem zwrocic nalezy uwage przede wszystkim, zeby kontrolowac temperature szyby, pracowac rownomiernie na calej szybie a nie tylko na pojedynczej rysie na szybie. Nalezy uzbroic sie w cierpliwosc. Dla przykladu powiem, ze usuniecie zmatowienia o wymierach 10cmx10cmpo papierze 2500 na lakierze to jakies 10 minut pracy. Jesli natomiast uda nam sie tym papeirem zmatowic szybe (a to bedzie bardzo trudne, bo to dosc delikatny papier dla szyby) to filcem i tlenkiem ceru pracowac bedziemy pare godzin.

porkis
16-08-2012, 22:25
No to wszystko jasne :wall: nie ma co sobie głowy zawracać :skromny: