PDA

Zobacz pełną wersję : montaż alarmu



fazi
01-05-2005, 10:35
proszę o podpowiedz gdzie znajduje się sterownik centralnego zamka jak równierz gdzie wpiąć mase na otwarcie drzwi :pad:

Diabel
01-05-2005, 10:42
Moduł centralnego znajduję się prawdopodobnie za schowkiem pasażera.

digital123
01-05-2005, 14:11
Witam

Uzupełnij swoje info w profilu, bo nie wiemy czym jezdzisz, którym modelem mondka.

W Mk1 , sterownik jest za schowkiem pasarzera, a centralny sterowany jest +, nie masa.

Jesli masz Mk1 to ten artykół powinien ci pomódz.
http://mkp.alfatel.pl/nuke/html/modules.php?name=News&file=article&sid=67&mode=&order=0&thold=0

Acha i jezeli masz alarm gdzie sterowanie jest masa, a centralny w aucie jest sterowany +, to bedziesz musiał zastosować 2 przekazniki. Oczywiście wszystko w wypadku pierwszej wersji mondka.

Pozdrawiam Dominik

Diabel
01-05-2005, 18:51
Właśnie przeszukałem allegro i wszystkie oferowanesterowniki do zamka centralnego sterują masą a nie "+" jak to w mkI. Ale ten ford to indywidualista zaś przeróbki na tysiąc sposobów. Mając taki samochód trzeba mieć przynajmniej pięc fachów w ręce.. :jezyk1: :pad:

digital123
01-05-2005, 19:25
Właśnie przeszukałem allegro i wszystkie oferowanesterowniki do zamka centralnego sterują masą a nie "+" jak to w mkI. Ale ten ford to indywidualista zaś przeróbki na tysiąc sposobów. Mając taki samochód trzeba mieć przynajmniej pięc fachów w ręce.. :jezyk1: :pad:

Nawet jeśli masz taki sterownik co steruje masą , to nie ma problemu z podłączeniem tego do naszego mondka Mk1, tylko dodatkowo trzeba zastosować 2 przekaźniki które nam zmienią polaryzację

Pozdrawiam Dominik

fazi
01-05-2005, 19:51
przepraszam za brak info .teraz powinno już działać dopiero zaczynam przygodę z mondkiem i forum forda mondeo :pad: mój mondek to biały hatchbek mkII '97 1,8td

Diabel
01-05-2005, 20:12
Właśnie przeszukałem allegro i wszystkie oferowanesterowniki do zamka centralnego sterują masą a nie "+" jak to w mkI. Ale ten ford to indywidualista zaś przeróbki na tysiąc sposobów. Mając taki samochód trzeba mieć przynajmniej pięc fachów w ręce.. :jezyk1: :pad:

Nawet jeśli masz taki sterownik co steruje masą , to nie ma problemu z podłączeniem tego do naszego mondka Mk1, tylko dodatkowo trzeba zastosować 2 przekaźniki które nam zmienią polaryzację

Pozdrawiam Dominik właśnie o tym mówię nie każdy o tym wie bo po prostu nie musi...

digital123
01-05-2005, 20:47
właśnie o tym mówię nie każdy o tym wie bo po prostu nie musi...

Dlatego ja staram się w miarę możliwości pomódz, wkońcu od tego jest forum :beer:

Diabel
01-05-2005, 20:53
Aha jeszcze jedno po co są ta diody wpięte????. Czy są one zabezpieczeniem??? Jeżeli tak to przecież zdarza się,że diody padają na zwarcie i co dalej...?

digital123
01-05-2005, 21:11
Aha jeszcze jedno po co są ta diody wpięte????. Czy są one zabezpieczeniem??? Jeżeli tak to przecież zdarza się,że diody padają na zwarcie i co dalej...?

Chodzi ci o ten schemat co umieściłem???

Jeśli tak, to pisze tam wyrażnie że jest to układ "dorobiony", po to aby nam dodatkowo kierunkowskazy mrygneły, przy otwarciu/zamknięciu.

A diody w tym wypadku nie robią za zabezpieczenie.

A nawet jęsli któraś dioda padnie to nie zrobi sie zwarcie. Ponieważ są wpięte tylko w 1 biegun (plus)

Diabel
01-05-2005, 21:16
Nie o to mi chodziło. Ale powiedz mi jaką rolę spełniają te diody w tym układzie?

digital123
01-05-2005, 21:30
Nie o to mi chodziło. Ale powiedz mi jaką rolę spełniają te diody w tym układzie?

To wyjaśniam dokładnie.

W sterowniku centrala w aucie, raz pojawia się na stałe + na otwarciu raz na zamknięciu. A znów sterownik zdalny wysyła tylko impus 3sek. do sterownika w aucie. Diody powodują że impus napięcia idzie do sterownika, ale nie wraca, i tym samym kierunkowskazy swiecą tak długo jak jest impus ze zdalnego sterownika(3sek)

Następne 2 diody wchodza do przekażnika i tam się łączą i dlatego tęz są zastosowane, ponieważ w momencie otwarcia/zamknięcia napięcie by zwierało i sterownik by warjował.

Nastepne 2 diody wychodzą ze sterownika, mimo że sa tam osobne 2 wyjścia, to są one zwarte, dlatego zostały zastosowane diody, by nie zwierać obu kierunków w momencie włączenia prawo/lewo a zarazem puszczać impuls na obydwa kierunki ze sterownika

Myśle że to wystarczy

fazi
01-05-2005, 22:18
czy w mk II sterownik centralnego zamka znajduje się w tym samym miejscu co w mkI ? czyli za schowkiem.i jeszcze jedno pytanie masę chcę wpiąć do podania sygnału otwarcia drzwi może ktoś z was wie gdzie się wpiąć,mam problem bo wpiołem do jednych drzwi a reszta drzwi nie działa .czy koniecznie trzeba łapać od lampki oświetlenia kabiny?tego jeszcze nie sprawdzałem .a tak nawiasem kupiłem alarm który steruje plusami centralnego zamka facio zapewniał że to będzie pasowało do mondziaka bez żadnych przeróbek. :getsome:

hucul
23-09-2005, 09:59
Digital, czy możesz powiedzieć coś na temat tych dodatkowych przekaźników zmieniających polaryzację z - na +. Gdzie je wpiiąć i jakie prądy powinny wytrzymać. Mam oryginalne fordowskie Biały i brązowy, czy mogą być?

waldezk
23-09-2005, 12:24
Digital, czy możesz powiedzieć coś na temat tych dodatkowych przekaźników zmieniających polaryzację z - na +. Gdzie je wpiiąć i jakie prądy powinny wytrzymać. Mam oryginalne fordowskie Biały i brązowy, czy mogą być?

tu masz jak podłączyć dwa przekaźniki zmieniające polaryzację z minusa na plus
http://republika.pl/shreku/images/centralny.jpg

a tu masz rozpiske wtyczki w centralnym/alarmie pierwszej z prawej do której się wpinasz sterowaniem
http://republika.pl/shreku/images/c451a.jpg

Henryk
23-09-2005, 12:42
Waldek...podałbyś jeszcze przyjacielu gdzie wpiąć podwójne ryglowanie drzwi w przypadku podłączenia alarmu/Please

waldezk
23-09-2005, 13:02
Waldek...podałbyś jeszcze przyjacielu gdzie wpiąć podwójne ryglowanie drzwi w przypadku podłączenia alarmu/Please

mówisz i masz :)

układ do rygla:

http://republika.pl/shreku/images/rygiel1.jpg

wtyczka:

http://republika.pl/shreku/images/c451b.jpg

waldezk
23-09-2005, 13:20
czy w mk II sterownik centralnego zamka znajduje się w tym samym miejscu co w mkI ? czyli za schowkiem.i jeszcze jedno pytanie masę chcę wpiąć do podania sygnału otwarcia drzwi może ktoś z was wie gdzie się wpiąć,mam problem bo wpiołem do jednych drzwi a reszta drzwi nie działa .czy koniecznie trzeba łapać od lampki oświetlenia kabiny?tego jeszcze nie sprawdzałem .a tak nawiasem kupiłem alarm który steruje plusami centralnego zamka facio zapewniał że to będzie pasowało do mondziaka bez żadnych przeróbek. :getsome:

MkII od stycznia 97 ma nową centralkę i jest sterowany masą !!
tu masz miejsce podpięcia do sterowania:

http://republika.pl/shreku/images/c1966akolory.jpg

Henryk
23-09-2005, 13:21
Dzięki serdeczne.Ten schemacik chyba nie będzie w moim przypadku potrzebny gdyż chce podłączyć alarm w który są wolne kanały np do ryglowania.A ta długa wtyczka w którym miejscu się znajduje?

noski
23-09-2005, 13:22
mówisz i masz :)

układ do rygla:

ah...gdyby to ktoś jeszcze polutował i pokazał palcem gdzie to wpiąć jak zupełnemu lajkonikowi :) . moze któryś z forumowiczów zbuduje parę takich układów

pozdrawiam

waldezk
23-09-2005, 13:41
...

tu masz wtyczkę środkową: (centralny MkII)

http://republika.pl/shreku/images/c1966bniebieska.jpg

waldezk
23-09-2005, 13:46
Dzięki serdeczne.Ten schemacik chyba nie będzie w moim przypadku potrzebny gdyż chce podłączyć alarm w który są wolne kanały np do ryglowania.A ta długa wtyczka w którym miejscu się znajduje?

druga jet obok, to ta środkowa.

noski
23-09-2005, 14:54
[quote="Henryk"]Dzięki serdeczne.Ten schemacik chyba nie będzie w moim przypadku potrzebny gdyż chce podłączyć alarm w który są wolne kanały np do ryglowania

to znaczy ze jak mam alarm który potrafi wysłac sygnał do ryglowania (drugi kanał) to ten układ waldezka nie jest konieczny ?
tylko gdzie ten sygnał wpiąć ?

pozdrawiam.

waldezk
23-09-2005, 15:06
to znaczy ze jak mam alarm który potrafi wysłac sygnał do ryglowania (drugi kanał) to ten układ waldezka nie jest konieczny ?
tylko gdzie ten sygnał wpiąć ?
pozdrawiam.

nie jest konieczny, możnaby zastosować jeszcze jeden przekaźnik, (razem trzy), ale musiał być dodatkowo naciskać przycisk, co by zaryglować,
u mnie działa z układem z jednego guzika.
rygiel w mondku działa tak że najpierw idzie impuls na zamek po chwili na rygiel, i poto jest ten układ.

noski
23-09-2005, 15:35
nale musiał być dodatkowo naciskać przycisk, co by zaryglować,
u mnie działa z układem z jednego guzika.

w instrukcji alarmu mam napisane ze jak nacisne odpowiedni przyciska na pilocie to uruchomię drugi kanał do obsługi ryglowania. nie jestem pewnien ale jest tez mozliwosc otwierania siłownika zamka pokrywy bagaznika.

tylko gdzie i jak podpiąc ten sygnał ? przepraszam ze tak dopytuje ale z elktroniką to nie stoje najlepiej chociaz alarm magicra 440 sam załozyłem równiez dzieki twoim podpowiedziom

waldezk
23-09-2005, 23:44
noski jeżeli tak masz napisane no to spoko, musisz dodać jeszcze jeden przekaźnik do ryglowania tak jak do zamykania.
jutro zrobie schemat to zobaczysz co i jak.

waldezk
26-09-2005, 01:10
http://www.mondek.prv.pl/
punkt 1. coś o alarmie

hucul
11-10-2005, 22:36
Waldez. Zrobiłeś to ,ze ...mucha nie siada. Po zamontowaniu wszystko u mnie gra oprócz 2 looka. Wykorzystałem w centralce alarmowej dodatkowy kanał ,gdzie impuls pojawia sie w sekundę po zaniku impulsu na zamknięcie .To podałem na zaciski 1, 2 w środkowej wtyczce wg. opisu ale podwójny rygiel nie działa, t.zn. rygluje ale nie za każdym razem. pomimo ,ze impuls 15 sek. z centralki alarmowej idzie za każdym razem to rygiel działa tylko po zgaszeniu sillnika i pierwszym zamknięciu zamka. Jęśli chcę otworzyć samochód ibez uruchamiania sillnika i ponownie zamknąć to rygiel się nie uruchamia pomimo wysyłania iimpulsu przez centralkę. Jak w końcu działa ten rygiel bo już głupieję?