PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Śruby w tylnym zawieszeniu - reg. zbieżności



DariuszHoryd
25-04-2006, 19:37
Witajcie, oddalem auto w ręce znojmego mechanika, chlop poczciwy, dobrze i tanio robi, ale że uprawia "manufakturę" jak ja to nazywam, to czasami problem z terminami. Dzwoni do mnie i sie tlumaczy, że nie może auta skończyć, bo brakuje mu cytuję "śrub w tylnym zawieszeniu do ustawiania zbieżności". Troszkę sie wkurzyłem bo to już tydzień te śruby załatwia, więc sie pytam Was drodzy forumowicze, czy te śruby to taki bialy kruk :) Przestudiowalem książkę Etzolda i schemat tylnego zawiasu, i takowa śruba istnieje, pod nazwą "śruba i podkładka mimośrodowa do regulacji zbieżności kół". Ale może ktoś mnie poratuje, bo sam już kupię te śruby, żeby mieć auto. Bo taka pierdoła a mnie juz krew zalewa, i tesknie za moim Mondi :jezyk1:

Pozdrawiam, i bedę wdzięczny za wszelką pomoc, może ktoś zna typ, oznaczenie takiej śruby, i gdzie można dostać, wysyłkowo, czy w ASO jest szansa ??

STraits
25-04-2006, 21:23
Niestety masz problem jeœli masz Sedana/HB. U mnie był ten sam problem. Jednak ja o tym wiedziałem i 3 dni wczeœniej psikałem wyżeraczem, potem nagrzewanie palnikiem i odkręciłem. Wymiana tulei gumowych, przegwintowanie gwintownikiem, odrdzewienie, posmarowanie gwintu. O zakupie w ASO zapomnij. Œruby sš niedostępne - wycofane z produkcji. Kiedyœ probówałem zamawiać i dsotawałem odpowiedŸ z hurtownii w Kolonii (niemcy - centrala częœci FORDa) że częœć jest niedostępna.

Proponowałbym pokombinować ze œrubami od FOCUSa. Sš dostępne, sš bardzo podobne. Chyba trzeba pod nakrętke podłożyć 2-3 podkładki i będzie dobrze :)