PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Sprężynki LESJOFORS



porkis
17-08-2012, 14:54
Witam wszystkich przymierzam się do wymiany sprężynek w moim karawanie, poczytałem trochę na temat sprężyn firmy Lesjofors . Czy ktoś zakładał i jakieś opinie.
Pozdrawiam

Netoper
17-08-2012, 15:02
Czy ktoś zakładał i jakieś opinie.
Dobre sprężyny w bardzo rozsądnej cenie, wielokrotnie na forum omawiane i polecane, wpisz w szukajce forumowej "LESJOFORS " to znajdzie Ci sporo opinii.

Młody
17-08-2012, 16:30
Lesjoforsa polecam jak najbardziej, szwedzki producent sprężyn, dobre i tanie. Śmiało można zakładać do Mondziaka :drink:

linkgrabber
17-08-2012, 16:34
jak wymieniac sprezyny to zawsze mozna pomyslec o Eibachu -> bedzie nizej i lepiej wygladac ;)

porkis
17-08-2012, 18:02
jak wymieniac sprezyny to zawsze mozna pomyslec o Eibachu -> bedzie nizej i lepiej wygladac ;)
No właśnie ja potrzebuję tył wyżej :hmm:

linkgrabber
17-08-2012, 18:04
wyżej:red:

A co dużo wozisz w bagażniku? Pamiętaj, że niższe to też twarde i niekoniecznie musi dobijać ;) U mnie nie dobija nic nawet przy komplecie osób i pełnym bagażniku

porkis
17-08-2012, 18:07
No tak ze 200 kg w samym bagażniku na stałe :boshe:

linkgrabber
17-08-2012, 21:15
ktoś kiedyś pisal chyba o jakichs wzmacnianych sprezynach także może sie wypowie za jakiś czas ;) Gleba chyba faktycznie nie ma sensu w twoim przypadku bo robisz ją sobie sam :hehe:

porkis
17-08-2012, 22:23
No bez tego obciążenia nie da się jezdzić :)

zsberg
19-08-2012, 15:08
Ewentualna taka moja propozycja dla ludzi z mniej zasobnym portfelem chcących zachować zawieszenie w standardzie to polska firma D&D Resory Polska - pierwszy montaż w Oplu i Daewoo. 5 lat gwarancji - tylko szaleńcy tyle dają :)
Co do Lesjofors - od czasu do czasu ma się to w ręku i tak jak koledzy piszą: problemów z tym nie ma.


No tak ze 200 kg w samym bagażniku na stałe http://www.mondeoklubpolska.pl/images/smilies/boshe.gif

No bez tego obciążenia nie da się jezdzić :)

yyy, zgaduje - teściowa??? :))

porkis
19-08-2012, 16:31
yyy, zgaduje - teściowa???

Nie szkoda by było na tyfusa paliwa :)
Sprzęt Car Audio

---------- Post added at 15:25 ---------- Previous post was at 15:24 ----------

A gdzie można obaczyć ofertę D&D bo jakoś nie mogłem znalezć

---------- Post added at 15:31 ---------- Previous post was at 15:25 ----------

I jeszcze pytanko czy duża różnica w sprężynie pomiędzy zwykłymi a wzmacnianymi ?

zsberg
19-08-2012, 18:51
A gdzie można obaczyć ofertę D&D bo jakoś nie mogłem znalezć

Popytaj w lokalnych sklepach lub na allegro jest kilku sprzedających: http://allegro.pl/listing.php/search?string=d%26d&category=18965&description=1&sg=0

Zerknąłem z ciekawości na allegro i tam piszą o 2 letniej gwarancji, jednak od jakiegoś +/- pół roku pudełka oklejane są nalepką z 5 letnią gwarancją






I jeszcze pytanko czy duża różnica w sprężynie pomiędzy zwykłymi a wzmacnianymi ?

Tak naukowo zazwyczaj +1mm, a to jest dość dużo.


Jeśli ktoś jest zainteresowany: http://www.resory.pl/index.php
Warto zwrócić uwagę: Otrzymaliśmy certyfikat RW TÜV w Essen (Niemcy) potwierdzający zgodność System Zapewnienia Jakości z wymaganiami normy ISO/TS 16949:2002, stosowanej przez firmy Chrysler, Ford i General Motors.

porkis
19-08-2012, 20:12
No ciekawe na forum daewoo sobie je chwalą, też miałem lamusa i chyba najechałem 180kkm na tych sprężynach

zsberg
19-08-2012, 20:43
A jeszcze sprężyny Monroe i K+F jak byś zerknął?

Mam do czynienia z D&D dlatego o nich wspomniałem - cena chyba zawsze poniżej 100zł/szt no i teraz 5 letnia gwarancja. Z resztą chyba by musiała być totalna chińszczyzna żeby paść po roku czy dwóch, bo w swojej branży nie słyszałem o reklamacji springów, aczkolwiek pewnie takowe sie zdarzają (widziałem tłoczysko amorka które pękło, bo w środku pręta było powietrze, także i sprężyna może mieć wadliwy drut). Średnio każdy trzyma auto 1-3 lat, a w tym czasie jeśli jakaś część nie była totalnym wynalazkiem to raczej drugi raz sie jej nie wymieni (pomijam tu części stricte eksploatacyjne: klocki, świece, itd)

porkis
19-08-2012, 21:11
Monroe jakoś mi nie leży a K+F do III nie ma. Pomyślę i spróbuje chyba D&D.
Dzięki ;)