PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Wentylator chłodnicy wyłącza się po wyłączeniu silnika



myst
26-04-2006, 12:36
Witajcie

Na poczatku napisze ze calkiem nie dawno wymienialem oba czujniki na termostacie i sam termostat- działa to w porządku.

Jeśli np zagrzeje silnik w czasie jazdy około 98-100stC włącza się wentylator (mam na stałe termometr w głowicy). silnik w czasie stania w korkach raczej nie osiąga temperatury wyzszej niz 103stC, niestety po dojechaniu i wyłączeniu silnika wentylator się wyłącza (razem z silnikiem) a temperatura podchodzi do 108stC. :zly: Sprawdzałem jak to chodzi na wolnych obrotach i wydaje się być w porzadku - wentylator włacza się i wyłacza co pare minut (po nagrzaniu silnika). Co mogę sprawdzić, który przewód może być uszkodzony lub źle wpięty?

z góry dzięki za pomoc!! :pad: :pad: :pad:
Maciek

bary
26-04-2006, 12:41
Z tego co zrozumiałem chodzi Ci o to,
że po wyłączeniu silnika weltylator tez sie wyłącza.
W Fordach tak jest.
Wentylator wyłącza się razem z zapłonem.

rc23
26-04-2006, 12:59
po co ma chodzić wentylator skoro nie ma obiegu? żeby chłodzić płyn w chłodnicy? po co
zasada jest taka jak stajesz to przed wyłączeniem silnika czekasz aż przestanie chodzić wentylator i tyle , wtedy ma to sens

myst
26-04-2006, 13:09
w takim wypadku zrobie próbę , czy silnik się mniej nagrzewa po zatrzymaniu przy chodzącym non-stop wentylatorze (po wyłączeniu silnika). Jeśli bedzie roznica 1-2st to dam sobie spokoj , jeśli sie okaże ze to np 5st albo wiecej to zrobie sobie czasowy wyłącznik żeby jeszcze pare minut po zatrzymaniu pracował...

Dzięki za rozwianie wątpliwości!!! :)

rc23
26-04-2006, 13:17
ależ on będzie pracował do momentu obniżenia temp.
wentylator jest sterowany przez komp. na podstawie wskazań czujnika na termo ale żeby był jakiś efekt jego kręcenia samochód musi pracować toteż zrobienie sterownika wentylatora nic nie da
chłodzenie silnika to POMPA WODNA+WENTYLATOR
sam wentyl nic nie da jeśli pompa nie będzie przepychać płynu

myst
26-04-2006, 13:47
z tego co widze to zdania na temat sensowności pracy wentylatora po wyłączeniu silnika, wśród producentów samochodów są podzielone: Większość niemieckich marek (VW, BMW,MB,) i innych tez - np renalut czy fiat kręcą jeszcze przez jakis czas po zatrzymaniu , a czasem nawet po chwili od zatrzymania wentylatorki chłodnicy w nich się właczają. Myślę że może to być argumentowane schłodzeniem samej chłodznicy (a woda jak wiadomo ma dosyć dobrą przewodnośc cieplną i pośrednio woda w silniku teżą się schładza) a po drugie nawiew na cały silnik też nie jest za pewne obojętny i pewnie odniża teperaturę z zewnątrz.
Inni producenci typu Peugot, opel i z tego co widzę równierz ford nie stosują tego. Możliwe że skuteczność tego chłodzenia nie uzasadnia kosztów dodatkowego , niezależnego (od obiegu cieczy) czujnika temperatury i zużycia akumulatora).

Ja próbę zrobię , zobaczę jakie efekty...