PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Oświetlenie Kabiny



pablolee
23-08-2012, 17:29
Witam mam pytanie, po otworzeniu pilotem oryginalnym ford-owskim zapala mi się światełko w kabinie, ale mam jeszcze dołożony alarm i po otworzeniu auta pilotem od alarmu światło się nie zapala. Czy można to jakoś zmienić tak aby światło też się zapalało po otworzeniu pilotem od alarmu.

DZIĘKI ZA POMOC:) POZDRAWIAM

zajec
23-08-2012, 19:57
z pewnością się da... pytanie tylko co steruje zapalaniem się oświetlenia, a następnie trzeba tam przeciągnąć przewód z alarmu z sygnałem otwierania centralnego zamka...

DziQ
24-08-2012, 09:51
W sumie steruje tym centralka fabryczna, ale jeśli alarm ma wyjscie na lampke to można pokombinować, ewentualnie podać (-) z siłownika (silnika) na pin krańcówki otwarcia drzwi, ale trzeba odseparować żeby nie podało (+),

pablolee
25-08-2012, 19:10
OK spróbuje coś pokombinować

pablolee
06-09-2012, 15:19
A czy ma ktoś opis przewodów tych dwóch kostek niebieskiej i zielonej, bo do tej centralki ma podłączony alarm i jak raz wcisnę na oryginalnym pilocie to się drzwi kierowcy otworzą tylko i zaświeci lampka a jak drugi raz to wszystkie, a jak pilotem od alarmu to wszystkie sie otwierają, ale nie włącza się lampka, to może by wystarczyło przepiąć przewód od lampki, tylko pytanie który i gdzie on jest.

zrazik
11-09-2012, 21:20
Mam podobny problem - z kluczyka oświetlenie działa, z niefabrycznego pilota już nie, pilot nie ma kanału na oświetlenie, ale odseparuję diodami zenera kanał od otwierania i po problemie, tylko muszę wiedzieć gdzie się wpiąć pod centralkę bo za chwilę w okolicy nową wiązkę zbuduję jak tak dale pójdzie, tyle dorabiania ;)

DziQ
11-09-2012, 23:28
myślę że wg takie schematu (z przekaźnikiem w celu unikniecia jakiejs zwary) dałoby się to ogarnąć niestety kolorów przwodów nie podałem nie pamiętam ale do wyciągniecia z przeróżnych schematów (kable do siłownika np z wiazki do drzwi, a krańcówke na centralce za schowkiem albo w wiazce w progu :) ) taki oto stoworzyłem schemat w teorii powinien działać :)

http://www.picshot.pl/pthumbs/small/209568/schem.JPG (http://www.picshot.pl/public/view/209568)