PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIV] Wybuch klimy pod maską



wmichniewski
24-08-2012, 22:41
Witam. Pewnego dnia włączyłem klimatyzacje i usłyszałem wybuch pod maską i biały dymek. Otworzyłem maskę i gaz koloru zielonego był wszędzie. Zawiozłem samochód do speców i powiedzieli, że wentylator szwankuje. Wyłącza się czasami co powoduje wzrost ciśnienia w układzie klimatyzacji i ów wybuch. Powiedzieli, że może to być albo wentylator albo ten mały kontroler, który siedzi na wentylatorze. Czy ktoś miał może podobny przypadek, czy możliwe jest kupienie samego kontrolera? Wydatek na wentylator jest spory i cały czas nie mam pewności czy to jest przyczyna takiego zachowania klimatyzacji. Proszę o opinie.

Netoper
24-08-2012, 23:42
W układzie klimy jest czujnik wysokiego ciśnienia który wyłącza sprężarkę jak ciśnienie wzrośnie do granicznego, nie pamiętam wartości, ale jest ono poniżej wartości która powodowałaby rozerwanie układu klimy.
Natomiast wentylator wyłącza się jak sprężarka jest rozłączona, więc te zatrzymywanie się wentylatora może właśnie z tym jest związane.

Zostało ustalone w którym miejscu pojawiła się nieszczelność?
Może po prostu ta rzecz miała wadę.

wmichniewski
25-08-2012, 15:49
Najciekawsze, że nie stwierdzono wycieku. Kiedy wentylator powinien się wlaczac ? Odpalilem go dzisiaj na 15 minut z włączona klima a wentylator ani rusz.

westblack
25-08-2012, 17:48
W MK4 jest problem ze słaba jakościowo instalacją (przynajmniej z odcinkiem do regulatora wentylatora).
U mnie klima nie włączała się wcale, po wizycie u elektryka i wymianie jednego przewodu wszystko bangla.

Z tego co wiem to nie można kupić samego regulatora. Występuje tylko razem z wentylatorem.

wmichniewski
30-08-2012, 23:01
Sprawdziłem parę rzeczy od ostatniego postu. Mianowicie wentylator podpięty na krótko śmiga aż miło. Poczytałem też trochę w necie i podobno jest sporo problemu z kabelkiem od ECU do sterownika wentylatora. Dzisiaj doszedłem do ECU i....niestety kabelek nie jest przerwany. Wymontowałem ten sterownik z wentylatora żeby obcykać go od środka ale nie wiem jak się do niego dobrać. Tak przy okazji, czy przy temperaturze 96 stopni diesel wentylator powinien się już włączyć, czy nie ?

wmichniewski
15-09-2012, 10:34
Faktycznie problem tkwil w tym fioletowym kabelku od ecu do wentylatora. Kabelek wymieniony, wentylator działa, zawsze jak dziala kompresor, natomiast po pięciu dniach od wizyty w garażu klima znowu wybuchła, zielono pod maską, wentylator dalej dziala. Jestem załamany ,myślałem, ze moje problemy sie skończą po naprawieniu wentylatora, ale lipa. Macie jakies sugestie co może byc tego przyczyna. Z góry dzięki .