PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Słabe hamulce i dziwny dźwięk



92krystian
27-08-2012, 16:09
Witam, ostatnio wymieniłem szczęki z przodu i odpowietrzyłem lewe koło (tylko lewe ponieważ musiałem zdjąć zacisk) przejechałem ponad 500km i w drodze powrotnej do domu poczułem że hamulce osłabły a pedał idzie do samej deski ale nie tak jak przy zapowietrzeniu (pedał nie rośnie przy pompowaniu) dodatkowo przy mocniejszym wciśnięciu hamulca słychać jak by skrzypienie w okolicy serwa. Tylko że nie mogę wychwycić czy jest to w samej pompie czy gdzieś przed serwem. Pierwsze moje podejrzenie padło na zepsuty cylinderek przy pompie, jest takie coś możliwe? Macie jakieś inne pomysły?

Optysio
28-08-2012, 14:51
Ciekawe co to za wersja, że ma szczęki i zacisk z przodu :hehe:
W sumie to powinno się odpowietrzyć przynajmniej sekcję czyli lewy przód - prawy tył, a najlepiej przelecieć po całości dla spokojnego sumienia. Skoro przed wymianą było dobrze, to ja bym szukał przyczyn spowodowanych robotą lub złym odpowietrzeniem. W okolicach serwa, a dokładnie pod nim jest pompa ABS, która może wydawać dziwne dźwięki. Pompę hamulcową obstawiam na samym końcu. Moja sugestia - odpowietrz cały układ hamulcowy i sprawdź czy się polepszyło, później będziem myśleć dalej.

P.S.
Aha, i sprawdź przewód gumowy przy zacisku, czy nie został uszkodzony i nie przecieka. Domyślam się, że go zaciskałeś.