PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] zachodza klemy



marianheweltowy
28-08-2012, 12:39
Witam od niedawna pojawia sie nalot na klemie minusowej, ostatnio przybral niebieski kolor:), wyczyscilem i przesmarowalem ostatnio ale pomoglo na kilka dni. Co moze byc przyczyna i jak z tym walczyc?

Netoper
28-08-2012, 13:49
Często się zdarza że przewód wchodzący w klemę zaśniedział i przez to na klemie śniedzieje. Pomaga porządne zaciśnięcie/zagniecenie zakucia przewodu.
Klema może też śniedzieć przez kończący się akumulator.

Tommi69
28-08-2012, 20:15
Z tego co wiem to też potrafi śniedzieć jeśli masz ładowanie z alternatora za małe lub za duże dla danego akumulatora (sprawdź czy masz polecany przez producenta akumulator)

Krzychu32
28-08-2012, 21:01
W służbowym aucie zaczęły mi strasznie śniedzieć klemy ,czyszczenie pomagało na krótko i niestety w niedługim czasie bateria zaliczyła zgon.

marianheweltowy
28-08-2012, 22:25
Bateria na wiosne nowa byla wkladana centra 72, nie wiem czy to moze miec zwiazek ale zaczelo sie tak robic od momentu wymiany sprzegla jakies 3 m-ce temu. Wyczyszcze i postaram sie zagniesc jeszcze raz i przesmaruje jakas wazelina albo tawotem. Pozdro.

gacznik
31-08-2012, 14:41
Sprawdź wszystkie masy które dochodzą do tej minusowej klemy. Główna przykręcana do kołnierza skrzyni niedaleko rozrusznika i chyba ze dwie w okolicach podstawy akumulatora. Możliwe że któraś jest luźna/zardzewiała i nie ma dobrego kontaktu.
Ewentualnie sprawdź jeszcze czy przewody masy dochodzące do samej klemy i końcówek nie są ukruszone w miejscu zaciskania.

barbarian15
31-08-2012, 15:05
Wyczyszcze i postaram sie zagniesc jeszcze raz i przesmaruje jakas wazelina albo tawotem. Pozdro.


Do zabezpieczenia klem i zacisków dobra jest miedź w spraju lub smar grafitowy.