PDA

Zobacz pełn± wersję : [MkII] Automatyczna skrzynia biegów z anglii



kuba84
28-08-2012, 23:41
Witam serdecznie,
jestem po wymianie automatycznej skrzyni biegów w mondeo MKII V6 (skrzynia CD4E). Zakupilem uzywana skrzynie z anglika, po wielu wysilkach i mekach udalo sie ja wstawic do mojego samochodu :). Powstal natomiast pewien problem, podczas zakupu nie zauwazylem niestety, ze w skrzyni brakuje czujnika predkosc (VSS), przelozylem go zatem z mojej starej skrzyni (wersja europejska, o ile sa jakies roznice). Stara skrzynia dzialala juz tragicznie, strasznie sie nagrzewala i szarpala, brak 4. biegu itp. (zreszta wielokrotnie juz opisywane problemy, z tego co zauwazylem). Podczas montazu niestety naderwal sie kabelek czujnika VSS i "nowa" skrzynia nie zmienia biegow wogole, po drobnej reanimacji czujnika zaczal chwile dziwnie dzialac predkosciomierz (zle wskazania predkosci, nieplynne chodzenie) i skrzynia zmieniala biegi, ale po przejechaniu okolo 2 km przestal dzialac. Nalezy dodac, ze "nowa" asb nie szarpie wogóle przy zmianie polozenia z P na D, oraz jak dzialala przez chwile z 1 na 2 itd, takze mechanicznie jakby ok (az sam bylem w szoku, ze ta skrzynia jest w stanie tak plynnie zmieniac biegi). I teraz pytanie, czy posiada moze ktos taka wiedze, ze czujniki predkosci VSS w angielskich asb byly inne i tu moze lezec przyczyna, czy tez poprostu nalezy wymienic VSS na nowy, lub moze byc jeszcze inna przyczyna takiego zachowania asb? Z gory bardzo dziekuje za ewentualna pomoc i pozdrawiam.

SteelRat
29-08-2012, 13:08
z tego, co pamietam, byla roznica w ktoryms czujniku, ale nie w kwestii pochodzenia a w kwestii roku produkcji...

http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/69670-Wymiana-czujnika-VSS-z-halotronowego-na-indukcyjny-w-ASB

jesli sie nie myle (nie czytam teraz artykulu) jest tez inne miejsce mocowania tych czujnikow. wiec jesli miejsce to samo, czujnik taki sam powinien byc.