PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] nawiew cieplego powietrza - brak



kunefal
27-04-2006, 01:34
witam,
sezon zimowy wprawdzie sie skonczyl, ale czasem ciepelko sie moze przydac.
no i mam kolejny problem :satan:

nawiew dziala mi prawidlowo (wszystkie biegi i kierunki), jednak jak odkrecam pokretlo ogrzewania na full to podmuch caly czas zimny (silnik juz cieply, przejechane pare km).

jak juz sie zorientowalem problem moze byc z:
- nagrzewnica
- niskim poziomem plynu chlodniczego (to raczej wykluczam, ale jeszcze raz sprawdze)
- ciegna pokretla temperatury

czy procz tego problem moze byc z filtrem powietrza, lub jakims innym ustrojstwem?

zauwazylem tez, ze jak przekrecam pokretlo temperatury to przy wartosciach max i min regulator delikatnie powraca.

jak szacuja sie koszty zdiagnozowania tego i naprawy?
wybieram sie do jakiegos speca i nie chce dac z siebie zedrzec skory ;)

pozdrawiam.

fuel111
27-04-2006, 01:39
Albo cały regulator czyli pokrętło do wymiany albo cos spadło od spodu musisz rozbierać panel i popatrzeć od tyłu

zbigniew
27-04-2006, 02:33
Nie wiem czy to akurat jest to, ale mi poprostu spadła linka od otwierania
dopływu ciepłego powietrza z nagrzewnicy, momentalnie zaczęły zamarzać szyby że wogóle nie szło jechać, ale po wyjęciu schowka jakoś ją założyłem. Sam nie wiedziałem co to jest, ale było za daleko od domu i musiałem to zrobić. Może u Ciebie jest podobnie? :pa:

DJ_
27-04-2006, 03:43
Kunefal, jeżeli z maksymalnych odchyleń pokrętło powraca (sprężynuje) to na 90% masz zgiętą linkę, czyli właśnie to cięgno, o którym wspomniałeś. Miałem podobny problem - wymontowałem konsolę środkową i kombinerkami wyprostowałem linkę, była załamana pod kątem 90%, a powinna być prosta jak strzała.

Niestety działało kilka miesiecy i znowu się sytuacja powtórzyła - rozebrałem, wyprostowałem... po kilku dniach znowu... obawiam się że zmeczenie materiału nastąpiło, a wymiana to już... w każdym razie potrzeba dużo samozaparcia i sprytu, z tego co koledzy pisali kilka miesięcy temu :)

sylwek1980
27-04-2006, 10:14
A u mnie była i odgieta linka przy pokrętle od temperatury i spadłą przy uchwycie od nagrzewnicy. Żeby wyprostować to musiałem środkową konsole zdjąć, a żeby założyć to otworzyłem schowek i jakoś sięgnąłem ręką.

wlr
27-04-2006, 10:56
przypuszczam ze w MKII jest podobnie jak w MKI - po stronie pasażera na tunelu silniczek regulacji temp. nawiewu taki biały na 4 torxy + wtyczka z 4 przewodami
połóż się pod schowkiem i przestaw regulację zobacz czy silniczek pracuje ja w czasie grzebaniny przestaweiłem sobie silniczek zmieniając polaryzację i miałem ten sam problem :) moze wyrobił się jakis plastik albo silniczek padł