PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] mondeo mk3 1.8 jaką instalcję wybrać?



antonio12
02-09-2012, 19:05
Witam wszystkich
Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość.
Chcę zagazować mojego mondka (1.8 duratec, 2004 r., 125 KM) i nie mogę się zdecydować na instalację. Szukałem informacji na różnych forach, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.
Gazownik proponuje:
1. BRC sequent 24.11
2. STAG 4, wtryski hana

Moje pytania:
1. Co wybrać z opcji proponowanych przez gazownika?
2. Jeżeli STAG to czy nie lepiej do mojego modelu 300 lub 300 Premium? W czym byłyby lepsze te sterowniki? Czy warto dopłacić i dlaczego?
3. Czy faktycznie w moim samochodzie sprawdzi się system ISA i połączenie z komputerem benzynowym (300 Premium). Jeżeli tak to rozumiem, że do mojego modelu byłoby to lepsze rozwiązanie. W moim silniku nie ma hydrauliki na zaworach więc rozumiem, że system taki na bieżąco koryguje skład mieszanki, więc mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia nieprawidłowości a co za tym idzie wydłużenie czasu do regulacji luzu zaworowego ?

Szanowni użytkownicy doradźcie coś mądrego.
Z poważaniem
Artur

frugo
03-09-2012, 12:33
Witam wszystkich
Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość.
Chcę zagazować mojego mondka (1.8 duratec, 2004 r., 125 KM) i nie mogę się zdecydować na instalację. Szukałem informacji na różnych forach, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.
Gazownik proponuje:
1. BRC sequent 24.11
2. STAG 4, wtryski hana
Po pierwsze obie beda dobre, najwazniejszy jest gazownik i na tym sie skup, Duratec to prosty silnik i ogarnia go kazdy sterownik LPG sekwencyjny, liczy sie montaz i regulacja.


1. Co wybrać z opcji proponowanych przez gazownika?
Ja wybral bym STAG-a bo znacznie taniej bedzie, spytaj sie tylko jeszcze o reduktor zeby Ci Alaski nie wsadzl. Polecam AC-R01 lub zavoli zeta N


2. Jeżeli STAG to czy nie lepiej do mojego modelu 300 lub 300 Premium? W czym byłyby lepsze te sterowniki? Czy warto dopłacić i dlaczego?
Odradzam Premium bo podobno bardzo srednio to dziala. Teoretycznie masz polaczenie OBD z autem i STAG powinien sam wprowadzac korekty po OBD ale i tak trzeba to dobrze zestroic recznie najpierw zeby potem glupot nie robil, wiec nie lepiej zestroic go porzadnie i zostawic sobie kilka $$$ ;)


3. Czy faktycznie w moim samochodzie sprawdzi się system ISA i połączenie z komputerem benzynowym (300 Premium). Jeżeli tak to rozumiem, że do mojego modelu byłoby to lepsze rozwiązanie. W moim silniku nie ma hydrauliki na zaworach więc rozumiem, że system taki na bieżąco koryguje skład mieszanki, więc mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia nieprawidłowości a co za tym idzie wydłużenie czasu do regulacji luzu zaworowego ?
Gdyby to wszystko bylo takie proste to nie bylo by tylu problemow z LPG ;)
ISA2 rowniez sprawdza sie tak sobie, trzeba jej pilnowac bo jesli zostawimy ja ciagle wlaczona to moze nabroic. Najlepiej jest ustawiac recznie na korekty ECU a idealem jest ustawianie na AFR.

Zacznij od zapytania gazownika jak ma zamiar regulowac Twoje auto, jesli nie wspomni o regulacji podczas jazdy i to najlepiej na korekty ECU to szukaj innego gazownika.