PDA

Zobacz pełną wersję : Kontrolka nadbiegu się nie zapala i pytanie



Timo
01-05-2005, 23:05
Witam!

1. Mam problem :( :po wciśnięciu zielonego przycisku przy drążku zmiany biegów - czyli nadbiegu - nie zapala mi się kontrolka na desce rozdzielczej (nawet nie wiem, w którym miejscu jest ta kontrolka). Moźe źle włączam ten przycisk..........a robię to tak - wciskam pedał gazu do"dechy" i wtedy włączam przycisk........i nic.
Jeżeli włącza się to w jakiś inny sposób to proszę o instrukcję.
A jeżeli to się tak robi to też proszę o info jakie mogą być przyczyny, że ta kontrolka się nie zapala.

2. Chcę zrobić w moim autku diagnostykę silnika ale zupełnie niewiem gdzie. Szukam we Wrocławiu godnego polecenia fachowca, który zna się na tym i zrobi diagnostykę na poważnie.

pozdrawiam
Timo

krzysztofj
02-05-2005, 08:31
Lamka kontrolna nadbiegu "O/D OFF" znajduje się w lewym dolnym rogu deski rozdzielczej. Świeci na zielono. Nie rozumiem dlaczego przycisk wyłączajacy nadbieg należy wciskać przy pedale gazu "do dechy". Jeśli włączysz stacyjkę lub przy pracującym silniku na wolnych obrotach naciśnięcie zielonego przycisku "O/D OFF" skutkuje zapaleniem zielonego napisu "O/D OFF" na desce rozdzielczej.
Jeśli się nie zapala, to najpierw sprawdź sam przycisk pod względem elektrycznym.

Fredee
02-05-2005, 14:09
raczej w prawym dolnym rogu....w lewym jest poduszka powietrzna..:)
a co do tego ze się nie pali....posłuchaj poprzedniej rady - jak się nie zapala także na wolnych to wtedy badaj pezycisk.. Możesz tez spróbować tak: jadąc ze stałą predkościa ( np 80 ) wciśnij przycisk ale gazu nie dodawaj - bieg powinien automatycznie zmienić się na wyższy... Jeśli się zmieni to w takim razie skrzynia działa a tylko kontrolka nie świeci ( żaróweczka? )
Pozdroffki:)
:banan: :bigok:

krzysztofj
02-05-2005, 23:01
raczej w prawym dolnym rogu....w lewym jest poduszka powietrzna..:)


Aż poszedłem sprawdzić. Rzeczywiście, całkowicie w lewym dolnym rogu jest lampka od poduszki, a lampka nadbiegu troszkę w prawo mniej więcej pod cyfrą "0" obrotomierza, ale w ciągu wskaźników, który generalnie znajduje się w lewym dolnym rogu deski rozdzielczej.

Timo
04-05-2005, 23:13
Sprawdziłem, jadąc z prędkością 80 km/h wcisnąłem przycisk i nie zauważyłem aby się bieg zmienił - oczywiście kontrolka się nie zapaliła :(
Co robić???

krzysztofj
05-05-2005, 08:02
Sprawdziłem, jadąc z prędkością 80 km/h wcisnąłem przycisk i nie zauważyłem aby się bieg zmienił - oczywiście kontrolka się nie zapaliła :(
Co robić???
Sprawdź przycisk O/D OFF miernikiem pod względem elektrycznym. Aby się dostać do tego przycisku trzeba rozebrać konsolę przy dźwigni zmiany biegów, odłączyć kable łączące przycisk z kostką, sprawdzić przycisk podłączając miernik do kabli.