PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Zestaw głośno mówiący



motke
28-04-2006, 20:57
wtam wszystkich. mam pewne pytanko odnosnie podlaczenia tego zestawu. pewnie nie powinienem sam tego robic bo zielonego pojecia o tych sprawach nie mam. ale sprobuje. wiec moje pytanka brzmia:
1) gdzie jest gniazdo wlaczane za pomoca zaplonu w bloku bezpiecznikow?
2) w ktorym miejscu najlepiej przeciagnac przewod z kabiny do komory silnika?

bary
28-04-2006, 21:17
Radzę - nie bierz się sam za tą robotę.
Uda Ci siępodłączyć, to zaraz będą pytania:
-gdzie macie antenę,
-który kabel od radia, żeby wyłączało się przy połączeniu,
-gdzie głośnik
itd., itd.,
Myślę, że takie podłączenie przez "fachowca" będzie kosztowało
w granicach 50-100 złociszy.
Taka jest moja rada.

insider
28-04-2006, 22:19
jak masz zaplacic za od 50-100 zl za montaz, to przyjedz do mnie, tyle samo wydasz na gaz i zaloze Tobie bez wiekszego problemu :)

ja sobie sam zrobilem zestaw glosno mowiacy za niecale 100 zl, tylko jeszcze musze go zlozyc do kupy i zamontowac....

pozdrawiam

p.s zbyt wiele jest tutaj do podlaczenia, zebym tak sie rozpisywal.... chociaz moze.... ale to juz nie dzisiaj i nie o tej godzinie...

motke
28-04-2006, 23:57
Radzę - nie bierz się sam za tą robotę.
Uda Ci siępodłączyć, to zaraz będą pytania:
-gdzie macie antenę,
-który kabel od radia, żeby wyłączało się przy połączeniu,
-gdzie głośnik
itd., itd.,
Myślę, że takie podłączenie przez "fachowca" będzie kosztowało
w granicach 50-100 złociszy.
Taka jest moja rada.

anteny nie chce montowac. glosnik juz wiem gdzie bedzie. moje radio nie ma takiej funkcji zebym musial sie do niego podlaczac

motke
29-04-2006, 00:01
jak masz zaplacic za od 50-100 zl za montaz, to przyjedz do mnie, tyle samo wydasz na gaz i zaloze Tobie bez wiekszego problemu :)

ja sobie sam zrobilem zestaw glosno mowiacy za niecale 100 zl, tylko jeszcze musze go zlozyc do kupy i zamontowac....

pozdrawiam

p.s zbyt wiele jest tutaj do podlaczenia, zebym tak sie rozpisywal.... chociaz moze.... ale to juz nie dzisiaj i nie o tej godzinie...

dobra to skroce temat. gdzie mam sie podlaczyc zeby ta stacyjka wylaczala zestaw. zestaw dostalem za darmo. podjechac nie podjade bo sonda lambda mi sie zepsula i spalanie mam na poziomie 20 litrow. mam troche czasu wolnego i bym sie pobawil

insider
29-04-2006, 09:17
czekaj.. czekaj... jak to masz na mysli zeby stacyjka wylaczala zestaw?

chyba powinno byc tak, ze stacyjka zalaczasz zestaw... a nie tak jak piszesz.... przeciez podczas jazdy nie bedziesz gasil silnika....

jak montujesz centralke od zestawu gdzies poblizu konsoli srodkowej, to masz tam do radia dolaczone 2 wiazki przeodow.... juz dokladnie nie pamietam jaki to jest wlasnie kolor odpowiedzialny stan +12V po zalaczeniu stacyjki.... jak nie, to zobacze w skrzynce z bezpiecznikami...

p.s. no to troche drogi interes z tym spalaniem 20 litrow... nie ma co zazdroscic....

insider
29-04-2006, 19:37
niestety nie sprawdzilem.... ale podejrzewam, ze jak masz miernik, to dojdziesz do tego w 5 min ....

pawulon
29-04-2006, 23:18
2) w ktorym miejscu najlepiej przeciagnac przewod z kabiny do komory silnika?

Po co chcesz przeciągać przewód z kabiny do komory silnika :niewiem:

Zamontowałem już w życiu kilka zestawów, ale czegoś takiego nigdy nie musiałem robić.
Wszystko co ci potrzeba masz w środku auta w kabinie.

insider
30-04-2006, 07:41
racja, zapomnialem sie kolegi spytac wlasnie po co chce przeciegac cos z komory silnika.... nawet wiekszosc przeowdow jest wlasnie w kabinie, pod nogami kierowcy w skrzynece z bezpiecznikami i po drugiej stronie jak ma alarm i centralny....

motke
30-04-2006, 22:41
w instrukcji jest napisane tak:

1. Wyjmij wszystkie bezpieczniki i przyklej je dasma do ich gniazd. NIE WOLNO wkladac bezpicznikow do gniazd p-rzed wykonaniem i sprawdzeniem wszystkich połaczen.

2. Połacz zielony przewód do akcesorjów A+ (bezpicznik 2A) z gniazdem wlaczanym za pomoca zaplonu w bloku bezpicznikow. Przy wylaczonym zaplonie prad nie doplywa do przewodu A+.

3. Podłacz kabel pomaranczowy, ktory sluzy do wyciszenia radia. Ta funkcja dziala tylko wowczas, gdy radio i/lub telefon znajdujace sie w pojezdzie sa w nie wyposazone. Do instalacji moze byc potrzebny dodatkowy przekaznik (nie ma w zestawie).

4. Połacz czerwony dodatni kabel zasilania (bezpicznik 7,5A) z dodatnim biegunem akumulatora pojazdu. Polacz czarny kabel uziemniajacy z rama pojazdu.

5. Sprawdz wszystkie polaczenia i wloz bezpieczniki na swoje miejsca. Nie wolno wymieniac bezpiecznikow na inne o wyzszym natezeniu znamionowym.

moje pytanie dotyczy sie punktu 2 i czesciowo 4.


interes ze spalaniem jest bardzo drogi. dzis na trasie przejechalem ok 100 km przy predkosci ok. 90 - 100km/h. wyszlo 12 literkow. :(

pawulon
30-04-2006, 23:59
Z tymi wszystkimi przewodami wpinasz się w wiązkę od radia i po zawodach.

Plus po zapłonie musisz sobie poszukać, bo już nie pamiętam koloru - też będzie w wiązce od radia. Ale robisz to bardzo prosto - albo miernikiem, a jak nie masz miernika to z żaróweczki z oprawką zrób sobie probówkę.

Masę możesz z radia złapać, a jak nie to na przewodzie zalutować na końcu takie oczko pod śrube i pod dowolną śrubę wkręconą w karoserię podłożyć.

insider
01-05-2006, 10:09
no wszysyko znajdziesz na przewodach od radia... nie musisz sie przeciskac do komory silnika.

pawulon.... tylko jest jeden klopot w tym wszystkim, bo ten przewod co na nim pojawia sie napiecie "po stacyjce" ginie na czas rozruchu silnika i znow sie pojawia.... jest to niezbyt komfortowe. niestety nie ma w aucie sygnalu ktory pojawia sie po odpaleniu samochodu.... :(

motke
01-05-2006, 15:08
tylko jest taki problem ze ja mam radio ford 2007 z wzmacniaczem. do radia leci cala tasma. szkoda by bylo ja rozwalac. ale dobra jakos tam sprobuje jak sie nie uda to dam znac. narazie dzieki za pomoc

insider
01-05-2006, 18:31
zaden problem... uwierz mi ze tam najszybciej znajdziesz te przewody ktore poszukujesz.... juz za wiele razy bawilem sie w tego typu cuda zebym probowal odkryc ameryke od nowa :)

powodzenia i do boju....

motke
05-05-2006, 00:28
no i dzis zalozylem zestaw. wszystko dziala pieknie. tylko do jednej rzeczy nie moge dojsc. radio ford 2007 ma wyjscie na telefon. po podlaczeniu przewodu do tego wyjscia nic sie nie dzieje. jak mozna to podlaczyc aby dzialalo?

pawulon
07-05-2006, 21:32
no i dzis zalozylem zestaw. wszystko dziala pieknie. tylko do jednej rzeczy nie moge dojsc. radio ford 2007 ma wyjscie na telefon. po podlaczeniu przewodu do tego wyjscia nic sie nie dzieje. jak mozna to podlaczyc aby dzialalo?

W zestawach głośnomówiących wyciszenie radia odbywa się poprzez podanie masy na przewód podłączony do radia w momencie korzystania z telefonu (w nokii zółty przewód).
Przyczyny mogą być następujące:
defekt zestawu - nie podaje masy
defekt radia - nie działa wyciszanie
żle podłączone wyciszenie

Jeżeli masz pewność, że wyciszenie podłączyłeś do radia pod właściwy przewód, radio możesz sprawdzić w bardzo prosty sposób. Podepnij pod ten sam pin masę z auta, jeżeli radio jest ok, to powinno się wyciszyć.

motke
08-05-2006, 00:36
zestaw jest motoroli. "tel mute" cos takiego znalazlem w fabrycznym radiu forda 2007. po podlaczeniu do odpowiedniego pinu nie dziala. czy jest jeszcze taka mozliwosc ze telefon nie obsluguje takiej funkicji? tel troche wiekowy.

insider
08-05-2006, 07:47
a moze byc tak tez ze na wyjsciu zestawu sluchawkowego mozesz miec podane +12 a nie sygnal masowy... no i sprawdz czy zestaw wogole obsluguje wyciszanie.... wiekszosc radi ma mute

motke
08-05-2006, 08:29
opis wyjsc znalazlem na stronie www. studio24.prv.pl w dziale kabklomania. tam wynika ze moje radio ma wyjscie na telefon. przycisku mute nie mam w radiu, musze go przyciszac