PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Centralny zamek zwariował



Jacho21
25-09-2012, 01:56
Sprawa wygląda następująco, kupiłem mondka w czerwcu właściciel mówił mi że w trakcie zimy padł mu centralny zamek i już tego nie naprawił, objaw wyglądał w taki sposób że po przekręceniu kluczyka w zamku (nie było pilota) zamek się zamykał i zaraz otwierał (tak jak by któreś drzwi były otwarte) zauważyłem że tylne prawe drzwi się nie ryglują wymieniłem więc zamek, podziałało chwile :red: i znowu odstawiał numery z odbijaniem trzeba było po 3-4 kręcić kluczykiem dopiero zamykał. Miesiąc temu dorwałem centralkę z pilotem którą podmieniłem ze swoją, zamek działał z pilota ale nie migał kierunkami i też mu się czasem zdarzyło odbić. Zdarzały się sytuacje gdy po przyciśnięciu zamknij zamek "wariował" mianowicie otwierał się zamykał przez 5-10sekund.Kilka dni temu zamieniałem całą wiązkę podpulpitową, montowałem SATC i check panel. Po złożeniu całości okazało się że przy próbie zamknięcia mondek zaczął migać kierunkami jednak zamki za każdym razem odbijały :red: po około 10 próbach zamknięcia przestał migać na amen :/ dzisiaj zmieniłem zamek od kierownika i tylny lewy. Auto mogę zamknąć z kluczyka i pilota ale za 2-3 razem bo za pierwszym odbija ;/

Co może być przyczyną takiego dziwnego zachowania skoro wszystkie zamki (oprócz zamka pasożyta) i centralka zostały wymienione?

Dlaczego monduś przestał migać :<
Auto z którego zabrałem wiązkę podpulpitową nie miało alarmu

Colorado30
25-09-2012, 05:57
Najprawdopodobnie padlo cos , podjade do Ciebie jak bedziesz juz u nas i obadamy:hmm:

Optysio
25-09-2012, 08:19
To przejrzyj zamek pasożyta. Zamki drzwi przednich to sterujące, drzwi tylnych wykonawcze. Jeśli prawy przedni zamek, którego nie ruszałeś będzie szwankował to zrobi się jak u Ciebie.

Wysłane z tela, wybaczcie błędy.

SteelRat
26-09-2012, 14:16
tez jestem troche za pasozytowym, u mnie tyl nie dzialal odkad mam auto, zamki leza gdzies kupione w domu, a obecnie musze miec pasozyta zamkniete od srodka drzwi, jesli chce sie bawic pilotem... reaguja tylko drzwi kierowcy, natomiast z klucza od strony pasozyta zamyka oboje przednich i otwiera... ale tez nie zawsze ;]

rynio24
26-09-2012, 17:26
Czesc mam Mondeo mk2 i dzis mi sie zrobiło cos podobnego, jak z pilota zamykam to zamykaja sie i otwieraja, a od kierowcy drzwi wogole nie reaguja czyli ani sie nie zamyka ani otwiera, miałem cos podobnego kiedys to wymienil mi kable jakies od strony pasazera z przodu i bylem dobrze, a teraz po 2 latach to samo.

Jacho21
26-09-2012, 19:12
Wczoraj zwróciłem uwagę że coś jest nie tak z klamką kierownika wewnątrz okazało się ze zsunęła się linka założyłem i działało do wieczora ;/ teraz z klamką jest ok a auto znowu świruje :red:

Jacho21
07-10-2012, 13:09
Auto postało ok tygodnia i przy próbie zamknięcia zaryglowało się za pierwszym razem, objawy ustąpiły :niewiem: jednak autko dalej nie "miga" orientuje się ktoś gdzie znajduje się przekaźnik do migania kierunkami? To jest ten brązowy daleko za schowkiem?

batman72
08-10-2012, 10:39
To jest ten brązowy daleko za schowkiem?
To są 2 małe, brązowe przekaźniki daleko za schowkiem.

Jacho21
31-10-2012, 21:08
Panowie poczytałem troszkę innych tematów i wpadłem na pewien pomysł może ktoś zweryfikuje moje myślenie :hmm:
Mianowicie:
zamki wymienione, centralka wymieniona to może problem leży w wiązce podłogowej?
podobno w MK1 zdarza się gdzieś przetarcie przewodów po czym zaczyna wariować centralny?
Zauważyłem też że zamki po stronie kierownika reagują tak jak by "ospale" słychać że te mechanizmy działają jak by dostawały za niskie napięcie a zamki po stronie pasożyta reagują błyskawicznie :boshe:

Optysio
31-10-2012, 21:14
W MK1 jest problem z wiązką podłogową, po latach puszczają fabryczne lutowania i dzieją się wtedy cuda z centralnym. W MK2 nie słyszałem o takim problemie.

DziQ
31-10-2012, 22:10
Witaj, co do zamków może dużo nie pomogę, ale może być problem samego zamka, (pasożyt?) ja podobny objaw naprawiałem w escorcie mkVI zamykałem kluczem, a ten w kolko się otwierał, w tedy po kolei odłączałem słonie od drzwi i próbowałem (wiemy ze przednie są sterujące to glonie na nie pada podejrzenie) jeśli odepniesz słonia i przestanie świrować to wiadomo ze problem leży gdzieś w drzwiach ewentualnie samym zamku, w tym essim właśnie nawalał zamek kierowcy po jego odłączeniu moglem zamykać auto z drzwi pasożyta i nic nie wariowało. Co do kierunków tez kiedyś przestały mi działać śledziłem schematy ale w końcu doszedłem do tego ze zasilanie idące na styki przekaźnika podawane są z bezpiecznika podnoszenia fotela kierowcy, a przekaźnik u mnie to nie 2 brązowe ale jeden biały 6 stykowy (mkII kombi TD wrzesień 99).

Jacho21
03-11-2012, 14:41
Dziq Twój post wprowadza dużo nowych informacji :D
Sprawdzę numer ze słoniami potem bezpiecznik ale mam jeszcze jedno podejrzenie mianowicie zamek bagażnika czy ktoś mi może powiedzieć jak to jest w kombikach? Ja mam tak jak by ciągle wciśnięty zamek nie wiem czy tak powinno być czy nie ;/
nic tam nie mogę nacisnąć otwiera się tylko kluczykiem lub pilotem na kluczyku logika mi podpowiada że powinno dać się nacisnąć zamek, na check panelu jest zamknięty. Czasem mam wrażenie że po otworzeniu bagażnika central działa a po kolejnym otworzeniu znowu świruje a może ja już po prostu szukam dziury w całym :/ ?

DziQ
04-11-2012, 18:34
guzik masz pewnie "zapieczony" w mk II guziczek powinien się wciskać i jak wcisniesz (przy otwartym centralu) to powinna klapa delikatnie odskoczyc puszczając zamek, rozbierz zamek nie jest to trudne (od strony bagaznika za plastikiem) rozbierz na kawałki tu uważaj na blaszki lepiej to rozebrać w domu zeby nie pogudbić, oczysc przesmaruj i złóż ja to robilem i u siebie bo sie czasem klinował i u szwagra bo u niego znowu wogole się nie dało wcisnąć :)

Jacho21
09-02-2013, 18:40
Odświeżam temat, pojawiły się nowe fakty
Padł zamek od strony kierowcy w centralny już całkowicie przestał działać nie było możliwości zamknąć auta, wymieniłem zamek w drzwiach kierowcy oraz zabrałem się za zamek w klapie bagażnika:zakrecony: Zamek zaczął działać :zakrecony::zakrecony::zakrecony: przez 3 dni :red: teraz znowu nie mogę zamknąć samochodu ciągle świeci się światło w środku i auto tak sobie bez żadnej przyczyny miga awaryjkami bez żadnego powodu :wow: miga chwile i potem cisza.
Jakieś pomysły bo ja już powoli tracę siły ;/

dgra86
09-02-2013, 18:50
spróbuj odłączyć akumulator na chwile żeby się centralka zresetowała . a jak wyglądają krańcówki w drzwiach ???? bo możliwe że przez nie nie da się auta zamknąc i poporstu sygnalizuje Ci ze któreś drzwi nie są niby zamknięte

Jacho21
09-02-2013, 20:32
Krańcówki są ok (mam chceck-panel)

Optysio
09-02-2013, 20:49
Check panel korzysta z innych krańcówek niż oświetlenie wnętrza.

Jacho21
09-02-2013, 22:30
Check panel korzysta z innych krańcówek niż oświetlenie wnętrza
Jesteś pewien?
to niby w jaki sposób po naciśnięciu krańcówki przy otwartych drzwiach znika podświetlenie na checku?

Optysio
09-02-2013, 22:37
Oryginalnie check korzysta z krańcówek w zamku. Te przy drzwiach są tylko do oświetlenia wnętrza. Zostało tak zrobione, gdyż przy zamknięciu drzwi na pierwszy stopień zamka powoduje już wygaszenie lampki, natomiast check powinien wskazywać niedomknięte drzwi. Dopiero zamknięcie drzwi normalnie czyli na drugi stopień powinno wygasić kontrolkę checka.

Jacho21
09-02-2013, 22:49
Checka dokładałem ale z całą instalacją... hmmm mi się zawsze wydawało że światło i check to jeden układ dzięki krańcówką, tylko że światełko gaśnie po przekręceniu zapłonu :skromny:

Optysio
09-02-2013, 22:57
Właśnie nie. To są dwa osobne układy. Dodam, że oryginalny alarm forda też korzysta z krańcówek w zamkach (to tak dla wiadomości)

Jacho21
09-02-2013, 23:00
Hmmm w takim razie czeka mnie wymiana krańcówek, jako pierwsza poleci krańcówka kierowcy ( w końcu to ona ma najtrudniejsze życie :zakrecony:) jutro się tym zajmę i napisze jakie efekty :skromny:

jablkot
10-02-2013, 11:12
JAk możesz to zrób zdjęcie tej krańcówki, bo mam podobny problem, a wciąż czytam tylko o tej krańcówce, a nie wiem nawet jak to wygląda, żeby naprawić:-)

Jacho21
10-02-2013, 13:38
http://img832.imageshack.us/img832/9786/2093898644.jpg

Jest na forum temat o krańcówce :zakrecony:

Colorado30
10-02-2013, 15:17
Oryginalnie check korzysta z krańcówek w zamku. Te przy drzwiach są tylko do oświetlenia wnętrza. Zostało tak zrobione, gdyż przy zamknięciu drzwi na pierwszy stopień zamka powoduje już wygaszenie lampki, natomiast check powinien wskazywać niedomknięte drzwi. Dopiero zamknięcie drzwi normalnie czyli na drugi stopień powinno wygasić kontrolkę checka.
Piotrze z krancowek na cheka to w zamku byly do 96 roku po tem juz sa te co na budzie sa przykrecone i w zamku juz nie ma

---------- Post added at 14:17 ---------- Previous post was at 14:16 ----------


http://img832.imageshack.us/img832/9786/2093898644.jpg

Jest na forum temat o krańcówce :zakrecony:

Te krancowki sa odpowiedzialne za kontrolke na cheku i zapalanie swiatelka we wnetrzu kabiny

Jacho21
10-02-2013, 15:22
W każdym razie sprawdziłem też krańcówki, zero efektu :boshe: Auta ciągle nie mogę zamknąć

mydek
10-02-2013, 16:56
Miałem jazdę z centralnym jakiś czas temu i powiem tak...
1. Wiązka pod nogami pasożyta (zgrzewane i nie izolowane fabrycznie przewody masowe ) po jakimś czasie niestety gniją
2. Centralka centralnego . Należy wyjąć , wysuszyć i polakierować płytkę lakierem bezbarwnym dość grubo . U mnie przywróciło działanie pilota.
3. Jak nie rygluje to znaczy że nie widzi domkniętych drzwi sprawdził bym krańcówki i przeczyścił styki na zamkach i same zamki. Pomaga duża ilość WD40

Jacho21
10-02-2013, 18:02
1. Wiązka pod nogami pasożyta (zgrzewane i nie izolowane fabrycznie przewody masowe ) po jakimś czasie niestety gniją

Wiązka podłogowa wymieniona każda masa dokładnie przeczyszczona :skromny:



2. Centralka centralnego . Należy wyjąć , wysuszyć i polakierować płytkę lakierem bezbarwnym dość grubo . U mnie przywróciło działanie pilota.
Centralka była wyjęta styki przeczyszczone, pilot działa bez zażutu



3. Jak nie rygluje to znaczy że nie widzi domkniętych drzwi sprawdził bym krańcówki i przeczyścił styki na zamkach i same zamki. Pomaga duża ilość WD40



W każdym razie sprawdziłem też krańcówki, zero efektu

Styki jak i same zamki były czyszczone przy wymianie :skromny:

Jacho21
15-02-2013, 22:54
Winowajca (a raczej winowajcy) odnaleziony
-zamek pasożyta
-krańcówka kierownika i pasożyta
:zakrecony::zakrecony::zakrecony: