PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] reduktor Shark 1200 (150KM) czy nie za mały do 2,0 145KM



Mario2433621
25-09-2012, 12:44
Witam
2 tygodnie temu założono mi LPG, zrobiłem jakieś 700 km , check mi się pali, muli przy wysokich obrotach i pali 14l/100km.
Wiem ze musi się wszystko ułożyć i po 1000km mam przyjechać na regulacje. Martwi mnie jedno, czy reduktor shark 1200 (do 150KM) nie jest za mały do 145KM.
Gdzieś czytałem że producenci lubią naciągać parametry. Jeśli by mi wymienili za dopłatą na większy to muszą także zmieniać przewód od butli do reduktora?
shark 1200 ma wlot gazu fi 6mm a shark 1500 (200KM) ma fi 8mm. wystarczy jakaś przejściówka czy wymiana całego wężyka?

mbaranek
25-09-2012, 13:10
2 tygodnie temu założono mi LPG, zrobiłem jakieś 700 km , check mi się pali, muli przy wysokich obrotach i pali 14l/100km.
Jedziesz do gazownikow niech poprawiaja.


Wiem ze musi się wszystko ułożyć i po 1000km mam przyjechać na regulacje.
1000km ze swiecacym checkiem... sorry... do gazownikow niech poprawiaja.


Jeśli by mi wymienili za dopłatą na większy
A dlaczego za doplata? Taki ci polecili to taki ma DOBRZE dzialac a jak nie dziala to niech wymienia na taki co dziala.

Ja specjalista od gazu nie jestem, ale tak na chlopski rozum to bym tego auta nie odebral od nich.

Jakub
25-09-2012, 17:11
Zgadzam się z przedmówcą. Mają ci doprowadzić instalkę do porządku.

Fred.X
25-09-2012, 17:27
Martwi mnie jedno, czy reduktor shark 1200 (do 150KM) nie jest za mały do 145KM.jest wystarczający , a check to kwestia regulacji :skromny:

maniek_
25-09-2012, 19:49
Zamieszczone przez Mario2433621
Martwi mnie jedno, czy reduktor shark 1200 (do 150KM) nie jest za mały do 145KM.
jest wystarczającZ tego co do tej pory czytałem to reduktor powinien mieć zapas 20-30%


shark 1200 ma wlot gazu fi 6mm a shark 1500 (200KM) ma fi 8mm. wystarczy jakaś przejściówka czy wymiana całego wężyka?Najlepiej wymienić cały wąż, ale to by się wiązało ze zmianą wielozaworu na butli z wyjściem na Fi8 aby nie pozostawiać słabego punktu

Fred.X
25-09-2012, 21:43
Z tego co do tej pory czytałem to reduktor powinien mieć zapas 20-30%mój jest na 140KM i przy ostrym bucie spadek wynosi 0,1 na ciśnieniu , więc wystarczy

danielWr
25-09-2012, 22:51
ACR01 tez jest do 150, i spokojnie ogarnia 145km

wilu117
25-09-2012, 23:24
A ja nie wiem jak się sprawuje ten reduktor, jak muli na wysokich obrotach to może padać ciśnienie ale może to też być wina regulacji lub samego montażu instalacji. Zbyt wiele niewiadomych :)
Co do zmiany na mocniejszy to spokojnie może zostać fi6, trzeba tylko zastosować przejściówkę.

---------- Post added at 22:24 ---------- Previous post was at 22:24 ----------


ACR01 tez jest do 150, i spokojnie ogarnia 145km

One ogarniają czasem nawet 180 :)

rustin
25-09-2012, 23:50
Ten reduktor jest dość nowy i to że acr01 ogarnia nie znaczy, że on da radę ale to trzeba by sprawdzić.
Spadek ciśnienia w reduktorach nie równa się jego wydajności bo na to może się składać kilka rzeczy. Termika i stabilność ciśnieniowa nie są tak bardzo powiązane z wydajnością. To że u ciebie nie ma dużego spadku nie znaczy że w innym silniku też tak będzie więc nie można tak mówić. Zależy jaki filtr, jak jest butla , gdzie jest czujnik itd itp

danielWr
25-09-2012, 23:54
Termika i stabilność ciśnieniowa nie są tak bardzo powiązane z wydajnością

Nie ? a niby co jest powiązane ? Jak na moja prosta fizykę jest powiązane.

Mario2433621
25-09-2012, 23:56
Że do regulacji to wiem , dzięki za podpowiedzi, czyli reduktor powinien być ok.

rustin
26-09-2012, 00:00
Masz rację , źle to ująłem , bardziej chodziło mi o to że reduktory sprawdza sie termicznie ciśnieniowo i wydajnościowo . Może mieć super termikę ale ciśnienie będzie pływało i będzie miał większe spadki niż inny i to że w każdym aucie może się zachowywać inaczej. Sory za zamotę dopiero z pracy wróciłem :)

---------- Post added at 23:00 ---------- Previous post was at 22:59 ----------

Więc cieżko stwierdzić że mimo wszystko bedzie on OK bo np u Freda te spadki nie są duże a wydajnościowo jest on na 'styk'

Racuch
26-09-2012, 00:00
Daj jak możesz jakąś fotkę tej instalki to zobaczymy czy nie masz tam jakiegoś druta :hmm:
Check nie ma prawa się palić nawet w tym okresie "dostrajania". Te 1000km to jest na ułożenie się membran w reduktorze i może się w tym okresie delikatnie rozregulować ciśnienie, ale nie aż tak bardzo żeby waliło checkiem. Na mój nos to albo masz spapraną regulację, może nie regulowali Ci na drodze, tylko zrobili adaptację, albo masz źle założoną instalkę.

Mario2433621
26-09-2012, 00:13
Gazownik mnie uprzedził ze pewnie wywali check ale mam się tym narazie nie przejmować. Po 1000km ureguluje.
Jutro wrzucę fotki

rustin
26-09-2012, 00:25
To raczej druciarz a nie gazownik jak od razu wie że check wyskoczy, pewnie nie pierwszy jesteś z takim problemem od niego

Mario2433621
26-09-2012, 00:27
To raczej druciarz a nie gazownik no właśnie że go sobie chwalą...
Dodam jeszcze że na 5 biegu kreci się tylko do 4,3 tys obrotów a na 4 biegu do 4,8 tys obrotów i nic więcej.

dgra86
26-09-2012, 09:40
To raczej druciarz a nie gazownik no właśnie że go sobie chwalą...
Dodam jeszcze że na 5 biegu kreci się tylko do 4,3 tys obrotów a na 4 biegu do 4,8 tys obrotów i nic więcej.
hmm no to masz jakiegoś ciulatego gazownika . mi po wstepnej regulacji a przed poprawną <po 2 tys km> checka nie wywaliło pamietaj że żłą mieszanka to wypalanie gniazd zaworowych i możliwość uszkodzenia innych elementów silnika . ja bym od razu po tym jak sie chceck zaswiecił jechał do niego niech to robi bo porządnie załozona i wyregulowana instalacja nie ma prawa sie tak zachowywać

Fred.X
26-09-2012, 11:00
hmm no to masz jakiegoś ciulatego gazownika . mi po wstepnej regulacji a przed poprawną <po 2 tys km> checka nie wywaliło pamietaj że żłą mieszanka to wypalanie gniazd zaworowych i możliwość uszkodzenia innych elementów silnika . ja bym od razu po tym jak sie chceck zaswiecił jechał do niego niech to robi bo porządnie załozona i wyregulowana instalacja nie ma prawa sie tak zachowywaćpamietaj, ze silnik silnikowi nie równy i u Ciebie mógł s ię wstrzelić z mapą , na to nie ma recepty

dgra86
26-09-2012, 11:42
hmm no tak tylko ze z tego co wiem to on zrobił 30 km przy tej wstepnej regulacji < miałem licznik spisany > i znam tego gazownika bo z nim pracuje

resmiki
26-09-2012, 11:54
Dodam jeszcze że na 5 biegu kreci się tylko do 4,3 tys obrotów a na 4 biegu do 4,8 tys obrotów i nic więcej.

Trudno mi sobie wyobrazić, jak mozna tak skopac instalacje.
Swoją (Staga) montowałem sam w miejsce III gen. BRC, robiłem to pierwszy raz w zyciu. Zastanawiam się co moglbym w niej tak bardzo skopac, zeby działała jak Twoja i przychodzą mi do głowy duzo za małe dysze i rozjechana mapa.Pewnie musiałbym wstawić do auta czesci jak dostałem ( w tym dysze, bez dobierania), nic nie regulowac, na tym skonczyc i liczyc na cud.
IMHO auto w takim stanie nie powinno wyjechac z warsztatu gazownika.
Cos mi się wydaje, ze bedziesz sie z nim bujał. Moze poszukaj jakiegos kumatego uzytkownika LPG w okolicy, który Ci to ogarnie.

Mario2433621
26-09-2012, 12:42
dodaje kilka fotek
jutro do niego jadę na regulacje,
http://imageshack.us/g/1/9780435/

wilu117
26-09-2012, 12:53
Ja tu widzę reduktor zamontowany wyżej niż poziom płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym, czujnik ciśnienia przez filtrem (powinien być jak najbliżej listwy wtryskowej).
I do tego jeszcze nierówne wężyki od wtryskiwaczy LPG.

Mario2433621
26-09-2012, 13:11
reduktor jest zawsze gorący , nie szronieje, wiec myślę ze płyn chłodniczy z niego nie schodzi jeśli o to chodzi. Co do czujnika to sam nie wiem gdzie ma być wiec dzięki za spostrzeżenie, zwrócić uwagę gazownikowi????
Czy mogę sam sobie wężyki wyrównać przed jutrzejszą regulacją????

resmiki
26-09-2012, 13:22
czujnik ciśnienia przez filtrem (powinien być jak najbliżej listwy wtryskowej).


No dokładnie. A już montaż przed filtrem fazy lotnej (a wydaje mi sie ze tak wlasnie jest) wydaje mi sie nieporozumieniem.

Wazna jest nie tylko długość wezyków, głownego zasilającego wtryskiwacze tez, ale i kształt. Na zakretach sporo sie traci cisnienia. O ile to mozliwe to waz, ten z filtrem fazy lotnej skróciłbym ile sie da. Efekt wizualny ma tu drugorzedne znaczenie.

rustin
26-09-2012, 14:52
Czujnik nie może tak być jak koledzy pisali. Co do wężyku to ważna jest długość a o kształcie się nie spotkałem żeby miało jakieś znaczenie w co wątpie, jak może tracić ciśnienie jak będzie miał tą samą długość i nie będzie miał nigdzie zagięcia? Jak masz miedź zawiniętą przed reduktorem to co też ciśnienie traci?
Co do reduktora spotkałem się tak w kliku mdo że tak mają.

resmiki
26-09-2012, 16:39
a o kształcie się nie spotkałem żeby miało jakieś znaczenie w co wątpie, jak może tracić ciśnienie jak będzie miał tą samą długość i nie będzie miał nigdzie zagięcia?

Najbardziej ten efekt jest widoczny, z czym sie spotkałem, w przypadku nawiewu cieplego powietrza w instalacji kominka (obieg wymuszony).Po wyjsciu z turbinki rura sie rozdzielała trojnikiem Y i jedna szła prosto (dluzsza), druga skrecała (krótsza) i na wylocie krotszej był duzo mniejszy wypływ powietrza. Nie spodziewałem sie takiego efektu. Uwazam, ze w przypadku rurek gazowych, w mniejszym czy wiekszym stopniu ten efekt wystepuje.

rustin
26-09-2012, 19:42
Nie porównuj rury komika do węży długości kilku-kilkunastu cm w których gaz jest pod ciśnieniem

Racuch
26-09-2012, 20:27
Tak jak Koledzy wyżej napisali, to co masz jest do poprawki. Tego reduktora to gazownik nie miał gdzie wsadzić? Miejsce na niego jest pod akumulatorem. Czujnik temperatury w strudze gazu powinien być jak najbliżej listwy wtryskowej za filtrem, a nie przed. Do tego kiepski filtr fazy lotnej, wtryskiwacze nie najwyższych lotów i kiepskie węże gazowe. Jeśli wężyki do kolektora są nierówne (czego pewny nie jestem, ale raczej nie są) to masz druta jak się patrzy :hehe:
Swoją drogą ile Ty dałeś za tą instalkę?

Fred.X
26-09-2012, 20:29
Tego reduktora to gazownik nie miał gdzie wsadzić?lenistwo i tzw "na łatwiznę"

---------- Post added at 19:29 ---------- Previous post was at 19:28 ----------


wtryskiwacze nie najwyższych lotówto nie jest przyczyna Checka :skromny:

Mario2433621
27-09-2012, 00:06
Swoją drogą ile Ty dałeś za tą instalkę?1950 zł
trochę mnie załamaliście.

Fred.X
27-09-2012, 06:48
1950 złśrednio 2400 zł , kumpel ostatnio do Puga 307 SW płacił 2600 zł , na instalacji sie nie oszczędza :smash:

rustin
27-09-2012, 10:54
Jaka cena tak instalacja, na lpg sie oszczędza podczas jazdy nie montażu. Druga strona że to jest to drut. Zawór butli gazu masz od strony siedzenia czy zderzaka?

Mario2433621
27-09-2012, 12:59
Jaka cena tak instalacja, na lpg się oszczędza podczas jazdy nie montażu. Druga strona że to jest to drut. Zawór butli gazu masz od strony siedzenia czy zderzaka? od strony siedzenia, a jakie to ma znaczenie?
Dzis byłem u tego gazownika, skasował checka (uboga mieszanka), ustawił gaz, za małe ciśnienie było na wyjściu z reduktora, teraz ustawił na 1,3 bara i jest dużo lepiej. Nie ma różnicy miedzy gazem a Pb.

---------- Post added at 11:59 ---------- Previous post was at 11:55 ----------


Jaka cena tak instalacja, na lpg się oszczędza podczas jazdy nie montażu.
To błąd gazownika, zaśpiewał mi tą cenę za instalke, i będzie dobrze chodzić, ja się nie znam tak bardzo wiec nie pytałem o szczegóły a mógł zaproponować kilka rozwiązań. i za to był dziś z...... Jak mi coś nie będzie odpowiadać to powymienia np wtryski na lepsze i pojedyncze.

wilu117
27-09-2012, 13:33
Zawór w butli powinien być od strony zderzaka. Jak masz od strony siedzeń to w trakcie przyspieszania gaz będzie uciekał od zaworu (jak będzie go mniej) i auto będzie przełączać na benzynę.
Po prostu częściej trzeba tankować.
Co do samej instalacji to tak jak jest to zrobione teraz też będzie działać i wcale checka nie musi zapalać co nie zmienia faktu że jest niepoprawnie.
Wtryskami się nie przejmuj bo wcale nie są takie złe.

maniek_
27-09-2012, 14:41
od strony siedzenia, a jakie to ma znaczenie?Ja bym męczył gazownika żeby to poprawił - to jest prawidłowe ustawienie butli do jazdy na wstecznym :hmm:

Mario2433621
27-09-2012, 23:53
Mi się już nie chce z nim użerać... Broni swojego w zaparte, powiedzcie co mogę zrobić sobie sam, okręcić butle to chyba nie problem, tylko czy wężyk i kable starczą. Pisałem że jest już dobrze, po 20 km znów check. dzwonie do niego i w sobotę ostatnia szansa, robimy nowe mapy.

rustin
28-09-2012, 00:00
Jak się świeci check to masz podstawę jak byk że jest nie tak, niech zabiera to i oddaje kasę powiedz takie są warunki gwarancji jeżeli jest niesprawne i albo Ci to zrobi porządnie albo wcale. Odwrócenie butli to nie taka prosta sprawa i wątpie żebyś sam to zrobił

wilu117
28-09-2012, 10:49
Nie da się tak po prostu odkręcić butli bo trzeba dziurę nową robić w podłodze po drugie zabawa z przewodami przy butli to też nie taka prosta sprawa zwłaszcza jak tego jeszcze nie robiłeś.

Damiano
30-09-2012, 17:43
moze troche ode mnie.
reduktor ok, sam mam ten i w tym samym miejscu. no moze ciut nizej gdyz mam nizej na uchwycie. spokojnie daje rade w tym miejscu. mondeo nie ma problemu z zapowietrzaniem. kolega nic nie wspomina o ukladzie WN, ktory moze powodowac checka.
butla na wstecznym. sam tez tak mam. czasami przeszkadza czasami nie. gazownik moze ale nie musi poprawiac.

Mario2433621
01-10-2012, 11:50
Dzieki Damiano,
Koniec z checkiem, zrobił ustawienia fabryczne i od nowa kalibracje i klika jak ta lala :)