PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] dwumasa czy sztywne koło ? jaką decyzje podjąć



stary1981
25-09-2012, 16:26
witam, nieuchronnie zbliża się koniec mojej dwu-masy i wyprzęgnika. Zatem po przeczytaniu kilku postów mam mętlik w głowie.

- jedni mówią że można i nic się nie ma prawa dziać
- inni, że wałek główny w skrzyni po 30 tys padnie.

koszt części podobny, nawet sztywne koło wyjdzie drożej. śmigam w większości po mieście dwa trzy razy do roku trasa. więc...
co radzicie?

linkgrabber
25-09-2012, 16:31
jak nie bedziesz grzebal nic w kierunku podniesienia mocy auta to załóż dwumase i będzie miał wewnętrzny spokój :zakrecony:

Bo nawet jak jezdzisz po mieszcie to wytrzyma minimum jakies 150-170 tys, przy mieszanym ruchu jakies 200 (przy poprzednim aucie u mnie wytrzymala 220) wiec jak będzie poprawnie zamontowana to tyle wytrzyma a wątpie żebyś chcial aż tyle km nastukać autem.

Z drugiej strony do 90 KM byly fabryczne jednomasy z tego co pamietam

---------- Post added at 15:31 ---------- Previous post was at 15:28 ----------

A no i jechalem mk3 na jednomasie i podczas jazdy nie jest sie w stanie wyczuć co tam siedzi, na postoju jednak przy wcisnietym pedale sprzęgła czulem podobno objaw jak przy uszkodzonej dwumasie - pedał sporzęgła lekko drżał no ale mogła to być wina docisku czy tarczy bo patrzac na wyciagnietą tarcze to łatwego życia nie miała :zakrecony:

Jakub
25-09-2012, 17:09
Wszystkie MKIII miały dwumas. Zakładaj tak jak fabryka przykazała, nie kombinuj. Ważne jest żeby wstępnie naciągnąć sprężyny dwumasy przy zakładaniu, takim przyrządem specjalnym.

linkgrabber
25-09-2012, 17:11
nie spręzyny dwumasy tylko to ustawia sie docisk ;)

byly wersje TDDI 90 KM bez dwumasy, pamietam, że ktoś wklejal nawet link do kupna

stary1981
26-09-2012, 08:59
właśnie jak narazie mechanicy rzadko mają ten przyrząd, jedynie z tymi co rozmawiałem w aso w lubinie to mieli. A co z opiniami forumowiczów którym się rozpadła dwu masa po 20 tysiacach?

linkgrabber
26-09-2012, 11:05
nieprawidlowy montaz/wada materialu

Zobacz jak wygląda dwumasa, tam nie ma jakichś wielkich filozofii:


http://youtu.be/y667Nnh1TeY

SteelRat
26-09-2012, 12:45
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=Tp5KeAQntGM

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=Tp5KeAQntGM << to nawet ladniej pokazuje

a tak sie wymienia, z uzyciem "patentu" LUKa

linkgrabber
26-09-2012, 13:38
a tak sie wymienia, z uzyciem "patentu" LUKa

dokładnie, wszystko widać i jak ktoś obejrzy to będzie wiedzial o co chodzi -> jak sie dolozy docisk to nie bedzie ładnie przylegał a dociagajac śrubami można delikatnie skrzywić, w dodatku bez przyrzadu nie da sie lub ciężko ustawic te sprezynki w docisku

Jest to po prostu sprzęgło samonastawne SAC - wraz z zużyciem tarczy docisk wywiera większą siłe ;) Przy złym ustawieniu szybciej skończy sie tarcza a w krytycznych sytuacjach przegrzeje dwumase

stary1981
26-09-2012, 14:38
dzięki. gdy kupie i założę to pisze co i jak poszło.

dbdrag
26-09-2012, 16:20
ja juz pisałem w innym temacie w dziale diesel,iż w tej chwili luk robi tak kiepskiej jakosci koła dwumasowe że szok.stary1981 jak kupisz sobie dwumase to zobacz jakie są juz luzy na niej:)potrafią dochodzic do 5cm i to podobniesz jest norma u luka.ja jestem 2 tygodnie po wymianie dwumasy ale na dzien dzisiejszy zakładałbym sztywne koło mimo że ceny są podobne,założyłbym raz i zapomniał iż mam koło dwumasowe:),a co do saca to rzadko jaki zakład tym urządzeniem dysponuje,jak przykrecasz docisk równomiernie na krzyż po puł obrotu to taki sam efekt osiągniesz jak za pomocą tego urządzenia.

linkgrabber
26-09-2012, 16:25
mam stycznosc z uzywanymi dwumasami i nie jedna używana nei ma takiego luzu jak mówisz ;)

dopuszczalny luz( na używanej) to około 7 zębów, przy nowych LUKa jak patrzylem najczesciej byly to 2-3 zęby, a tak w ogóle do poprawnego sprawdzenie dwumasy to jest specjalny przyrząd która pozwala ścisnac sprężyny : dwumasa lezy sztywno na stole a my metalowym ramieniem przesuwamy i odczytujemy wynik :hmm:

Ja a dokladnie moja mama miala wymienianą dwumase przy vectrze( u mnie jeszcze dobra) i wszystko kosztowalo tyle samo co bez przyrządu, sporo mechaników nie wie jeszcze o jego istnieniu a inni robią na szybko, bez sciagniecia skrzyni jest problem z miejscem a jak ktoś powie 400 za wymiane a drugi 300 to gdzie pójdzie przecietny Kowalski?

dbdrag
26-09-2012, 20:55
no własnie w tym jest problem że stare niemają tak duzego luzu w porównaniu do nowych luk wysmyslił swoje patenty:)ja miałem luz 2cm na kole a kumpel co montował zaraz przedemna miał 3cm mierzone własnorecznie nie kluczem tylko rękoma,podejrzewam że na kluczu jest jeszcze wieksza siła więc wyniki byłyby jeszcze wieksze,ale moge się mylic suma sumarum wybrałbym w 100% sztywne koło potym co zobaczyłem i przeczytałem na forum od innych uzytkowników nowych kół dwunasowych.

stary1981
27-09-2012, 15:17
"dbdrag" moje zapatrywania na dwumasę, dzięki twojej wypowiedzi, są teraz pod znakiem zapytania. wolał bym sztywne jedyne obawy co mam to do ewentualnego drżenia kierownicy na postoju, lub wibracji na skrzyni. coś czuje ze puki sam nie spróbuje to nie będę wiedział. tak jak ze wszystkim, jeden powie dwumasa- nigdy, a drugi: sztywne koło -nigdy. :boshe::boshe::boshe:
jeszcze mam troche czasu do wymiany( muszę kasy nazbierać chyba że rozkraczy się auto to wtedy będę musiał)

SteelRat
27-09-2012, 15:20
tak sie zastanawiam, jakie wibracje na postoju, jesli nie ma napedu, to skad? sprzeglo rozpiete...
cos zle kombinuje? ;]
nie znam zamyslow konstruktorow, ale jakos dwumasa pasuje mi tylko do lagodzenia szarpniec przy bardziej agresywnej zmianie biegow...
ale, co ja moge wiedziec? jezdze automatem...
w benzynie
z gazem...
i to na dodatek V6
i kombi...
emeryt!

dbdrag
27-09-2012, 16:15
"dbdrag" moje zapatrywania na dwumasę, dzięki twojej wypowiedzi, są teraz pod znakiem zapytania. wolał bym sztywne jedyne obawy co mam to do ewentualnego drżenia kierownicy na postoju, lub wibracji na skrzyni. coś czuje ze puki sam nie spróbuje to nie będę wiedział. tak jak ze wszystkim, jeden powie dwumasa- nigdy, a drugi: sztywne koło -nigdy. :boshe::boshe::boshe:
jeszcze mam troche czasu do wymiany( muszę kasy nazbierać chyba że rozkraczy się auto to wtedy będę musiał)


zrobisz jak będziesz uważał sam musisz wyciągnąć wnioski z dyskusji na te temat i zgodnie ze swoim sumieniem wybrać

linkgrabber
27-09-2012, 17:01
Opisywalem juz jazde na jednomasie - post 2, to nei bylo moje auto wiec nie wiem jak było wczesniej sprzęgło traktowane ale jak nei zamierzasz miec chipa i zwiekszac mocy to założylbym dwumase i nie kombinowal

dbdrag
27-09-2012, 18:09
czy zakładanie sztywnego koła to jest kombinowanie? według mnie nie! to jest po prostu zapomnienie o dwu-masie że takie coś jest w aucie

linkgrabber
27-09-2012, 18:20
no nie do końca...
Dwumasa tłumi drgania skrętne a jedynym tłumikiem przy zastosowaniu sztywego koła są sprężyny w tarczy

stary1981
28-09-2012, 08:56
hmm... czyli same sprężyny w docisku to za mało... No nie zamierzam podnosić mocy.
z jakiejś strony przeczytałem podsumowanie:
Podsumowując różnice między rozwiązaniem z kołem dwumasowym i sztywnym kołem zamachowym, do zalet drugiego rozwiązania niewątpliwie należy zaliczyć:
- wyższą trwałość koła zamachowego
- wyższą trwałość zestawu sprzęgła
natomiast do jego wad:
- nieco gorszy komfort zmiany biegow
- niższą zdolność tłumienia wibracji i hałasu.
i tak sobie myśle, że skoro po mieście śmigam i ciągle biegi :1.2.3. 1.2.3.4 1.2.3. to czy rzeczywiście skrzynia się nie zmęczy zbyt bez tego tłumienia drgań.

chyba zwariuję zanim wybiorę :wall:

sokoleokoo2
28-09-2012, 09:39
Panowie przecież kiedyś w sportowych autach które miały 200-300km nikt nie słyszał o DKZ i jeździły i jeździły już o legendarnych alfach 166 gdzie po mimo mocy od 150 w górę siadało wszystko poza sprzęgłem i skrzynią a silnik był nie do ruszenia - tak nikt o DKZ nie słyszał już o golfach GTI i Oplach nie wspomnę.

DKZ=Dużo Kasy Zmarnować, w transitach 3/4 aut ma wstawione sztywne zamiast DKZ i jeżdżą z pełnymi pakami a wy się boicie że po wsadzeniu auto wybuchnie :red: skrzynia jak ma paść to padnie a lepiej kupić na allegro za 300pln niż co 3 lata DKZ. Ostatnio miałem w ręku nowego luka to po wyjęciu z pudełka miał już luz.

Nie straszcie ludzi DKZ jest po to aby producenci zarabiali na serwisie. Jak ktoś ma możliwość to niech wsadza kumpel zaaplikował zestaw do Octavii I i już drugi rok jeździ i żadnej różnicy nie ma poza 300 pln zaoszczędzonymi na różnicy w cenie.

batman72
28-09-2012, 13:18
Nie straszcie ludzi DKZ jest po to aby producenci zarabiali na serwisie.
Popieram.
Ludzie zmienili Mondeo MkI i MkII na MkIII i MkIV i wariują. Mondeo MkI i MkII robiły setki tys km, nadal jeżdżą, dysponują mocą 90-205KM, a o DKZ nikt wtedy nie słyszał. A sprzęgła wytrzymywały 300tys.

linkgrabber
28-09-2012, 14:08
a czy te 90 KM koni czy seryjne auto jest sportowe? :hmm:

W sportowym nie da sie często normalnie ruszyć, półosie są wzmocnione i tam nikt na jakieś wibrację nie zwraca uwagi


Akurat w przypadku 90 KM z tego co pamietam był jednak zestaw jednomasowy wiec założenie za dużo by nie zmienilo bo wszystko jest z zapasem - np półosie takie same jak przy 2.2, skrzynia 5 jest tania

Nie widzę jednak sensu jesli ktos ma np tą 130 i nie bedze robił żadnego chipa, nie ściga sie od świateł bo nowa dwumasa wytrzyma mu jakies 180 tys i wiecej wiec ciekawe czy tyle będzie trzymał auto..:hmm:

dbdrag
28-09-2012, 14:15
nie tylko ja ci pisałem iż nowa dwu masa już ma luzy jak jest nowa to nie jest już ta jakość,a ty ciągle to samo,skąd wiesz ile wytrzyma nowa dwu masa?zakładałeś nową i sprawdziłeś?,nie sądź po oryginalnej że tyle wytrzymywały to nie znaczy że teraz tez muszą tyle wytrzymać

tuning auta po to to się robi aby ulepszyć producenta i zapomnieć o pewnych mankamentach auta ja tak zrobiłem montując małą dwu masę od transita 2.2l

SteelRat
28-09-2012, 14:16
i tu masz racje, wiec lepiej zalozyc to, co tansze;>

o, a nawet MACIE racje ;]

sokoleokoo2
28-09-2012, 14:19
Nie widzę jednak sensu jesli ktos ma np tą 130 i nie bedze robił żadnego chipa, nie ściga sie od świateł bo nowa dwumasa wytrzyma mu jakies 180 tys i wiecej wiec ciekawe czy tyle będzie trzymał auto..

A ja widzę taki, sprzęgło wytrzyma 300kkm, wydam na nie mniej i zapomnę ze mam Dwumasę i nie będę musiał na wszystko uważać :hmm:

linkgrabber
28-09-2012, 14:22
ale to co nazywasz luzami to musi być żeby dwumasa tłumiła drgania, dwie masy przemieszczają sie między soba

Tak wymienialem dwumase w dwóch autach i jestem zadowolony, pisalem że jechalem mondeo na jednomasie i nie podobala mi sie praca na postoju, w dodatku zestaw jednomasowy okazuje sei troche szerszy i co jakiś czas trze o gumę przy wysprzęgliku

---------- Post added at 13:22 ---------- Previous post was at 13:21 ----------


A ja widzę taki, sprzęgło wytrzyma 300kkm, wydam na nie mniej i zapomnę ze mam Dwumasę i nie będę musiał na wszystko uważać

mi dwumasa wytrzymala 220 przy poprzednim aucie, znam mondeo w którym dwumasa wytrzymala 270 tys km (sam ją wyciagalem i dopiero miala delikatne luzy) ale do 300 jeszcze by pojezdzila

dbdrag
28-09-2012, 14:22
Nie widzę jednak sensu jesli ktos ma np tą 130 i nie bedze robił żadnego chipa, nie ściga sie od świateł bo nowa dwumasa wytrzyma mu jakies 180 tys i wiecej wiec ciekawe czy tyle będzie trzymał auto..

A ja widzę taki, sprzęgło wytrzyma 300kkm, wydam na nie mniej i zapomnę ze mam Dwumasę i nie będę musiał na wszystko uważać :hmm:

brawo

stary1981
01-10-2012, 08:32
\chyba niepotrzebie spór wywołalem , ale dobrze jest podyskutować /

w materiałach udostępnianych prze LUK-a znalazłem przede wrzyskim dwie informacje ,że dziś sprzedają ponad 9 milonów sztuk dwumas rocznie :smash:
a po drugie: "Z konwencjonalnym kołem zamachowym:
W rozpowszechnionej do niedawna konstrukcji z konwencjonalnym
kołem zamachowym i tłumikami drgań w tarczy
sprzęgła, drgania skrętne w zakresach biegu jałowego są
przenoszone praktycznie bez tłumienia na skrzynię biegów
i powodują, że zębatki przekładni wzajemnie o siebie uderzają
(grzechotanie skrzyni biegów)."
z : http://www.schaeffler.com/remotemedien/media/_shared_media/08_media_library/01_publications/automotiveaftermarket/brochure_1/downloads_5/luk_fail_diag_zms_pl_pl.pdf

batman72
01-10-2012, 10:04
W rozpowszechnionej do niedawna konstrukcji z konwencjonalnym
kołem zamachowym i tłumikami drgań w tarczy
sprzęgła, drgania skrętne w zakresach biegu jałowego są
przenoszone praktycznie bez tłumienia na skrzynię biegów
i powodują, że zębatki przekładni wzajemnie o siebie uderzają
(grzechotanie skrzyni biegów)."
Do wszystkiego można stworzyć teorię, żeby ludziom oczy zamydlić:zakrecony:

stary1981
01-10-2012, 10:59
"Do wszystkiego można stworzyć teorię, żeby ludziom oczy zamydlić:zakrecony:"

FAKT :-)

SteelRat
01-10-2012, 11:34
co nie zmienia faktu, ze ewentualna wyiana skrzyni chyba duuuuuuzo tansza od tej nieszczesnej dwumasy...

sokoleokoo2
01-10-2012, 17:12
Teraz jeździliśmy mk2 ze sztywnym - ludzie ile razy strzeliliśmy ze sprzęgła i bawiliśmy się gazem na światłach i tego z DKZ nie uświadczycie. DKZ fajne było w zamyśle na papierze jako projekt - życie zweryfikowało. Nie ma nic co mogło by go obronić.

linkgrabber
01-10-2012, 17:25
przejedziesz sie mk3 z jednomasa to Ci emocje opadną, mam swoje mk3 na dwumasie i jechalem innym na jednomasie i serio była różnica, sam założe jednomase tylko w przypadku mocnych modyfikacji bo wtedy zmieniac co jakies 30-40 tys km mija sie z celem:skromny:

wojpet
18-10-2012, 01:39
Wlasnie wczoraj wymienilem rozpieprzona dwumase na sztywne kolo national +docisk,tarcza i wysprzegik.Dzis zrobilem okolo 100 km i na razie odnotowalem 2 roznice:

1.Biegi deikatnie ciezej wchodza
2. Przy gwaltownym przyspieszaniu ,gdy silnik przekroczy 2000rpm slychac tak jakby jakis dolot dodatkowy sie otwieral,lub cos w ten desen,kiedys czytalem,ze cos takiego powoduje rura od ic ,(ta z map-em).Mysle,ze to kwestia montazu osprzetu bo ni jak nie widze zwiazku z jednomasa.Najbardziej to slychac na 3 biegu jak trzymam gaz w podlodze od 1700rpm.

Mysle,ze zmiana na sztywne kolo bylo sluszna decyzja.


Mdo TDDI @ 115 HP

dbdrag
18-10-2012, 14:01
i tak trzymaj w naszych mondkach jednomasa to jedyny słuszny wybór takie jest moje zdanie na ten temat

sokoleokoo2
18-10-2012, 22:54
\chyba niepotrzebie spór wywołalem , ale dobrze jest podyskutować /

w materiałach udostępnianych prze LUK-a znalazłem przede wrzyskim dwie informacje ,że dziś sprzedają ponad 9 milonów sztuk dwumas rocznie
a po drugie: "Z konwencjonalnym kołem zamachowym:
W rozpowszechnionej do niedawna konstrukcji z konwencjonalnym
kołem zamachowym i tłumikami drgań w tarczy
sprzęgła, drgania skrętne w zakresach biegu jałowego są
przenoszone praktycznie bez tłumienia na skrzynię biegów
i powodują, że zębatki przekładni wzajemnie o siebie uderzają
(grzechotanie skrzyni biegów)."
z : http://www.schaeffler.com/remotemedi..._zms_pl_pl.pdf

Pamiętam jak tłumaczyli że DKZ służy ułatwieniu przenoszenia momentu przy silnikach o dużej mocy i momencie, teraz chronią one skrzynie, zaraz będą chroniły fotel kierowcy przed wibracjami a na końcu wmówią nam że jest poto aby auto mniej spaliła i mniej ważyło.

Prawda jest taka że DKZ jest po to aby wyciągnąć nam forsę z portfela. W starych autach z mocnymi motorami nie było ani Dwumasy ani innych bajerów i skrzynie nie wybuchały, stare bmki i mietrki tłukły kilometry a i niektóre inne marki też im nie ustępowały i nic się nie działa - a teraz skrzynie mają się rozwalać ?

Hipotetycznie gdyby tam było 700Nm + 800 KM to przy ruszaniu może i DKZ było by łatwiej ale to DKZ by za długo nie pociągało, ale przy 115 czy 130 KM to naprawdę nie robi różnicy a sprężyny w sprzęgle poradzą sobie z tłumieniem delikatnych drgań.

stary1981
19-10-2012, 15:09
fajnie ze stanowisko zajął ktoś kto założył u siebie :-)

Marcinus_1
19-10-2012, 15:57
Ja sie tylko orientacyjnie dowiadywale u mechanika co i jak i powiedzial sztywne kolo. Zalozyl juz kilka takich i nikt nie wrocil z reklamacja a kolo ma terminy dligie wiec jest dobry

sosnowicz
19-10-2012, 17:26
fajnie ze stanowisko zajął ktoś kto założył u siebie :-)

Prawie dwa lata temu założyłem. Tu opis: http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/60532-115-PS-TDdi-po-wymianie-dwumasa-gt-jednomasa

Auto zostało sprzedane, ale jeździ do dziś w mojej wiosce i mam kontakt z obecnym właścicielem. Miał od tego czasu jedną poważną awarię: pompy wspomagania układu kierowniczego:D

wrx
19-10-2012, 18:21
ja mialem focusa 1.8 tddi tam bylo sztywne kolo i dzialalo to ;) byl tez box i tez dzialalo
potem mialem Mk3 i dwumase przy przebiegu ok 150 zrobilem chip i dwumasa do prawie 200 spokojnie dawala rade i mam nadzieje ze dalej daje.
Moim zdaniem nie ma zanczenia - pewnie nie doczekasz kolejnej wymiany ;)

rafal.k73
10-05-2013, 22:32
Ja też noszę się z zamiarem wymiany kompletu sprzęgła i tylko dlatego, że wysprzęglik hałasuje a jadę do Włoch i nie chcę, żeby mi się po drodze rozsypał. Być może koło zamachowe jest nadal dobre, ale jak się ma wyciągniętą skrzynię to warto zrobić komplet. I tu dylemat jak u każdego. W obecnej chwili myślę o jednomasie. Jak wymienię DKZ na jednomasę to dam znać jakie sią odczucia z jazdy. Pozdrawiam

BibiDrift
12-05-2013, 20:47
U mnie też jest problem ze sprzęgłem - a właściwe z łożyskiem bo jak wcisnę sprzęgło to grzechocze :( . Znacie miejsce gdzie można kupić cały komplet sprzęgła za " małe" pieniądze ? ;)

stary1981
23-05-2013, 13:16
Graty kupione ! WYBÓR : jednomasa Valeo 1490 zł. wyprzęglik oryginalny dokupiłem 230 zł, olej do skrzyni 2 L 100 zł(najwyżej ciut starego wleje).
niby jednomasa national była 300 zł tańsza ale postawiłem na valeo.
wrażenia po wymianie opisze chyba w osobnym poście. jak pojeżdżę i będę mógł coś powiedzieć.

stary1981
14-06-2013, 15:55
założona jednomasa, jak narazie wygląda to tak:
- sprzęgło bierze w tym samym miejscu, siła potrzebna do wysprzeglenie jest potrzebna nieco większa
- biegi wchodzą bez zmian
- jest jakby ciut inny dźwięk silnika (ale to pewnie przez to, że dotychczas dwumasa chałasowała i wysprzęglik)

na autostradzie nie zauważyłem różnicy, - 18o km/h

odczucia drugiego użytkownika auta (żony):
- sprzęgło wciska się ciężej
- biegi wchodzą lepiej ale ciaśniej
- auto chodzi ciszej
odczucia ojca:

11. 2014 po okolo 20 tysiacach - bez zmian.
- sprzęgło ciężej chodzi
- reszta bez zmian

dbdrag
15-06-2013, 22:40
niech pracuje ciężej ale zapominasz o takim czymś jak koło dwu masowe

Strawka
06-10-2014, 11:07
Odświeżę, bo chcę się pochwalić :D
Ja w swoim Mondziaku 130 KM założyłem VALEO kit4P + wysprzęglik VALEO (skrzynię mam 6-cio biegową, różnią się tylko wysprzęglikiem) z 2004 roku i sprawuje się świetnie.
Nie odczuwam żadnych różnic, polecam 100%.
Dla niedowiarków polecam publikację:
http://www.sprzeglo.com.pl/artykuly-porady/kola-dwumasowe/sztywne-kolo-zamachowe-zamiast-dwumasowego/

Nie co się bać, trzeba działać! :D

adammm
07-12-2014, 00:50
Witam.mam Mk3 2.0tdci 96kw 5 biegow.przy 250tys km wymiana sprzegla na komplet firmy National CK9828 + wysprzeglik(lozysko oporowe Ford).teraz mam 292tys km i jest super.dodam ze jezdze dość agresywnie glownie po miescie.polecam wiec wymiane dwumasy na sztywne kolo

Mondelak
16-02-2015, 01:17
Mi niestety po 20 tys. Zaczęło się ślizgać sprzęgło na 3,4 biegu przy obciążeniu ale na 5 i 6 biegu takie objawy nie występują , na postoju wrzucam 4 bieg puszczam sprzęgło dodaje gaz silnik gaśnie, jeździ cały dzień nic się nie dzieje wsiąde na drugi dzień raz się ślizga raz nie.
Obstawiam że to może być uszczelniacz wału bo się poci trochę albo zestaw valeo nie wytrzymała już obciążenie, jak będzie tarcza wysyłam do obicia wykładziny sportowe , lepiej moment tarcza zniesie

chudy206
03-04-2017, 10:00
Odgrzeje kotleta
Tez czeka mnie wymiana sprzegla z dwumasowym kolem. Chcialbym zalozyc sztywne ale nigdzie nie bylo informacji ze ktos to juz uskutecznil w duratecu
znalazlem wczoraj oferte na allegro i sprzedajacy twierdzi ze napewno pasuje do duratec 1.8 125KM
http://allegro.pl/sprzeglo-kpl-z-kolem-zamachowym-mondeo-mk3-1-8-2-0-i6310038093.html
ktos sie wypowie ??

EDIT
znalazlem podobny temat nizej
sory

sokoleokoo2
04-08-2017, 21:38
Witam,

Pany tddi 115 Wg IC jest komplet VAL835063 do montażu na gotowo bo w tych do 2002 jest inna ilość zębów mogłby ktoś zweryfikować ? żebym się nie wsadził na dziurawy kajak ? późnej będę 2 mce reklamował