PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Kolanko do przepustnicy



Fortis
27-09-2012, 19:47
Witajcie, czy są jakieś przeciwwskazania aby zamontować takie kolanko http://allegro.pl/kolanko-90-stopni-lacznik-sred-70mm-77mm-dolot-i2663259063.html , denerwuje mnie to, że oryginalna puszka zabiera tyle miejsca...

Marcin-Klb
27-09-2012, 20:11
W focusie takie samo jest ;)

zajec
27-09-2012, 21:45
zasadniczo można... tylko... czy to nie przyniesie ujemnych efektów w postaci pogorszenia osiągów? Komputer w Mondeo jest zestrojony do tej wielkiej puszki nad przepustnicą. Zmieniając ją na "kolanko" może się okazać, że stracisz na mocy/dynamice/elastyczności...
Wiem, wiem... w Focusie jest "kolanko" i jest super... Ok, ale komputer w Focusie jest zestrojony właśnie do "kolanka"...

Czytałem oczywiście wypowiedzi innych osób, które zmieniły puszki na rury od Focusa, ale za każdym razem było to na zasadzie : "Tak jakby się lepiej wkręca", "Wydaje mi się, że jest lepiej", "Mam wrażenie, że przybyło mocy" etc.
Niestety nie spotkałem się nigdzie z opinią popartą hamowaniem auta przed i po modyfikacji...

Optysio
28-09-2012, 21:12
Wywaliłem tą puchę nad przepustnicą. Nie ma żadnych negatywnych skutków. Silnik wkręca się tak jak wkręcał, moc mu nie spadła, posiada 116,6KM, moment 157Nm. Poparte w wykresem z hamowni od Heko. Wzrost mocy ponad serię nie jest spowodowany likwidacją rezonatora.
Tak to wygląda u mnie

http://imageshack.us/a/img36/8981/sdc10943d.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/36/sdc10943d.jpg/)

Fortis - do przeróbki użyłem takiego kolanka jakie prezentowane jest w linku. Średnica 70mm. Tyle ma przepustnica na zewnątrz. Rury też mają 70mm. U mnie dodatkowo zamontowany jest mikser gazu przelotowy.

---------- Post added at 21:12 ---------- Previous post was at 21:06 ----------

Skutek uboczny jest jeden - słychać zasysanie powietrza do silnika, jak stoisz obok maski.
Wewnątrz auta nie słychać

zajec
29-09-2012, 11:07
No to cofam moje słowa :)
Wreszcie ktoś poparł przeróbkę konkretnymi danymi :) Dzięki Piotrze. W takim razie, możliwe, że i ja się skuszę na wywalenie tego dziadostwa znad przepustnicy, bo nijak nie mogę tego zamontować z mikserem tak, aby mi lewego powietrza nie zasysało...

Optysio
29-09-2012, 18:10
Ja rezonator wywaliłem, bo nie mogłem dojść do ładu z wolnymi obrotami. Raz były normalne, a raz falowały. Po prostu silnik chodził jak chciał. Okazało się, że pucha jest letko pęknięta (pewnie od wystrzałów, bo klapka antywybuchowa zamontowana została na filtrze powietrza, a przez jakiś czas strzelał jak na strzelnicy). Po zamontowaniu rur dolot uszczelnił się i wolne obroty wróciły.

zajec
29-09-2012, 19:06
to zdradź jeszcze tajemnicę tych 116,6KM :) Cóż takiego robiłeś z motorem, że trzyma ponad-serię?

Optysio
29-09-2012, 19:42
Wywalony katalizator, wałki rozrządu i przepustnica od 2.0. To wszystkie mody silnika.

zajec
29-09-2012, 19:45
aha... no ja się tylko wałków jeszcze nie dorobiłem :) ale dobrze wiedzieć, że po tym można się spodziewać okolic serii :)

Optysio
29-09-2012, 19:46
Aha, pomiar zrobiony na samej benie bez miksera gazu. Chciałem zobaczyć jak ma. Z mikserem będzie trochę słabszy, bo ogranicza przepływ powietrza. Ja tego jednak nie czuję. Poprzedni silnik miał niecałe 90KM, a pojemność 1.8. Tutaj różnicę się czuje pod nogą. No i z wałkami od 2.0 lepiej się wkręca na obroty, szczególnie czuję w wyższym zakresie obrotów.

zajec
29-09-2012, 20:12
teraz chcę doprowadzić do ładu gaz (II gen.), ale na wiosnę szykuje się na montaż sekwencji i rozluźnienie dolotu (w końcu), więc może od razu wrzucę wałki z 2.0 (o ile uda się dostać jakieś dobre, nie zajechane)...

Optysio
29-09-2012, 20:22
Miałem zakładać sekwencję, ale stwierdziłem że z II gen mniej kłopotu i prostsza w naprawach. Mnie wystarcza.

Stasio1948
29-09-2012, 21:33
teraz chcę doprowadzić do ładu gaz (II gen.), ale na wiosnę szykuje się na montaż sekwencji i rozluźnienie dolotu (w końcu), więc może od razu wrzucę wałki z 2.0 (o ile uda się dostać jakieś dobre, nie zajechane)...

Napisz do usera batman72.Z tego co wiem ma wałki z blacktopa 2,0 i przepustnicę i może będzie chciał się pozbyć.

Optysio
29-09-2012, 21:42
Tylko czy wałki będą pasić. Ktoś na forum zakładał wałki z BT do ST i silnik nie gadał jak trzeba. Wyrażam wątpliwości, bo nie wiem. Ja mam od silvera to nie było kłopotów.

zajec
30-09-2012, 00:06
też słyszałem, że z BT do ST nie podejdą :(