PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] palący bezpiecznik



LASKA
02-05-2006, 23:34
siemanko koledzy wymieniłem szybę na zwykłą to znaczy bez grzania i mam pytanie zaczął mi się palić bezpiecznik od dmuchawy czy to wina rezystancji czy przypadek paliło mi trzy razy.

vMZe
04-05-2006, 09:48
Jedno z drugim nie ma wiele wspólnego. Mógł Ci mechanior wsadzić odwrotnie filtr kabinowy, albo zapchać dziurę i silnik ma większe opory - ale to gdybanie. W ogólności te dwa obwody są rozłączne.

LASKA
23-05-2006, 21:39
panowie dalej tak się dzieje że pali bezpiecznik na 4 biegu, wymieniłem filtr kabinowy na nowy i jak włączę 4 bieg to pali się bezpiecznik myślę że może to być koniec wentylatora lub szczotek czy silnik od dmuchawy jest rozbieralny?????

vMZe
24-05-2006, 07:59
silnik - jak wszystko w samochodzie - jest rozbieralny. Jak go wyjmiesz to zobaczysz szczotki.

werc
24-05-2006, 09:55
Poszukaj raczej zwarcia na przewodzie zasilającym - jeśli silnik działa na pozostałych 3 biegachto raczej szczotki nie są :jezyk1:
Na czwartym biegu silnik pracuje z pominieciem rezystora - czyli jest oddzielny przewód "+" - raczej tam bym szukał :metal

sebastian_w
24-05-2006, 10:15
ja miałem podobna sytułację paliło mi nie bezpiecznik tylko złączke na rezystorze wentylacji, spaliło mi kilka i okazłao sie iz na silniku dmuchawy płączyły się styki komutatora :) Po odizolowaniu wszystko wróciło do normy.
Zawsze wyjąć silnik i sprawdzić nie zaszkodzi, zwłąszcza iż wyjęcie silnika to kilka sekund :)

werc
24-05-2006, 10:31
Jasne :metal

LASKA
24-05-2006, 19:33
dzięki za porady w piątek zabiorę się do tego i zobaczę co z tym tylko ciekawe jest to że po wyciągnięciu silnika na zewnątrz jak go podłączyłem to nie palił bazpiecznika ale posprawdzam i się odezwę. Dzięki za porady.