PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Czujnik zapięcia pasów? Zasada działania ? Co może być pokopane ?



m_g
30-09-2012, 20:36
Jako że MDO trafiło na warsztat, mam czas poczytać na spokojnie o różnych funkcjach i nie latać co chwile do MDO sprawdzić czy działa, mam czas pozapisywać sobie wszystko i dopiero na spokojnie po testować za kilka tygodniu.

Do rzeczy:

Czytając o czujniku zapięci pasów dowiedziałem się że MDO przed FL zasada działania wygląda tak:
-> Po zapłonie czujnik pasów od razu nie piszczy, tylko po przekroczeniu minimalnej prędkości
-> działa także na fotel pasożyta z przodu.


U mnie działa następująco:
-> nie dało się włączyć tego czujnika przez TIPS and TRICKS
-> udało się przy pomocy IDS
-> od razu po zapłonie drze ryja czujnik że nie zapiąłeś pasów i po jakimś czasie przestaje i zgaśnie kontrolka (nawet jak nie zapiłeś pasów)
-> działa tylko na fotel kierowcy


Co może być u mnie pokopane ?? Czytałem też że mogły zaśniedzieć styki w klamrze pasów pasażera i trzeba im kąpiel w WD40 zrobić ??

1olek
30-09-2012, 21:09
na fotel pasazera to standardowo nie dziala, moze ids moze to aktywowac. Aby dzialalo to poprawnie to licznik musi posiadac ta funkcje, a nie kazdy to mial. Jak nie ma to sa szopki jak u ciebie. Masz komputer paliwowy w liczniku (przycisk info na manetce od kierunkow)

m_g
30-09-2012, 21:13
Masz komputer paliwowy w liczniku (przycisk info na manetce od kierunkow)

Lampkę mam od czujnika nie zapięcia pasów(po aktywacji IDS kontrolka się świeci i drze ryja, jak odpalam bez zapiętych pasów samochód i po jakiś 3 minutach nie zapięciu pasów przestaje się awanturować) i komputer paliwowy mam, ale co dziwne, według VIN piszę "brak komputera paliwowego", a jest to wersja GHIA i z salonu w którym MDO było kupowane był od nowości komputer paliwowy.

Mafik
28-10-2012, 07:56
A czy ten brzęczek ma swój bezpiecznik?? U mnie podobnie jak u kolegi m_g brzęczy cały czas, nawet po zapięciu pasów:/ Może da się wyjąć bezpiecznik lub odłączyć jakąś wtyczkę przy fotelu? Pomóżcie bo mnie szlag trafia podczas jazdy!!!

rednaxelA
28-10-2012, 08:35
U mnie tez tak bylo - aktywacja IDSem i darł sie po wlaczeniu zapłonu, nawet jak byly pasy zapiete przy wlaczaniu zaplonu to dawal krotki sygnal.

Po wymianie GEM na poliftowy jest elegancko - sygnał sie aktywuje po ruszeniu

Mafik
28-10-2012, 08:55
Ja mam Mundka po lifcie i u mnie jest problem tego typu, że brzęczy podczas jazdy, na postoju jest ok, natomiast jak ruszę to mimo zapiętych pasów dalej brzęczy. Chciałbym chociaż na jakiś czas odłączyć to ustrojstwo zeby móc normalnie jeździć, dlatego może jest bezpiecznik od tego albo jakaś wtyczka przy fotelu którą da się odłączyć żeby nie brzęczało

tomek1689
28-10-2012, 10:04
Jedyna opcja żeby wyłączyć sygnał dźwiękowy to zerwać połączenie głośniczka w gemie, ale wtedy zamilknie do momentu, póki nie zlutujesz go na nowo

Mafik
28-10-2012, 11:33
Jedyna opcja żeby wyłączyć sygnał dźwiękowy to zerwać połączenie głośniczka w gemie, ale wtedy zamilknie do momentu, póki nie zlutujesz go na nowo
A jak się do tego gema dostać ??

fundil
28-10-2012, 11:42
Tu macie info jak sobie z tym poradzić,i nie tylko
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/14505-MK-III-Sztuczki-i-kruczki

Mafik
28-10-2012, 17:55
fundil, niestety w moim przypadku znane już tricki nie pomagają i trzeba szukać innych sposobów;/

fundil
28-10-2012, 18:46
No to sprzedam Ci mojego tam nie mam przypominajki :zakrecony: a leży mi bezczynie

m_g
30-10-2012, 20:10
Po wymianie GEM na poliftowy jest elegancko - sygnał sie aktywuje po ruszeniu

GEM na poliftowy mówisz, a co z poduszkami i czujnikiem obecności pasożyta ?? Da się to zestroić nie ma problemu ?

frugo
30-10-2012, 21:06
a co z poduszkami i czujnikiem obecności pasożyta ?? Da się to zestroić nie ma problemu ?
Poduszki mają osobny moduł niezależny od niczego innego w aucie ;) Znajduje się mniej więcej pod popielniczką ;)

m_g
30-10-2012, 22:04
Znajduje się mniej więcej pod popielniczką

ee to szukam gemu poliftowego :))

---------- Post added at 22:04 ---------- Previous post was at 21:53 ----------

Moduł GEM musi być do mojego MDO 2.0 benzyna ?

Wersja GHIA czy jak szukać GEMU ?

tomek1689
31-10-2012, 00:21
Moduł GEM musi być do mojego MDO 2.0 benzyna ?

Wersja GHIA czy jak szukać GEMU ?

Szukasz po numerze, który jest wybity na Twoim GEMie
Jeśli masz przedlifta to musisz zwrócić uwagę, czy poliftowy GEM nie ma w sobie alarmu wbudowanego, bo będzie problem. No i przedlifty mają problem z awaryjnymi, bo przyciski się trochę różnią - awaryjne będą świecić tylko kiedy przycisk będzie wciśnięty cały czas.

fundil
31-10-2012, 04:46
Szukasz po numerze, który jest wybity na Twoim GEMie
Jeśli masz przedlifta to musisz zwrócić uwagę, czy poliftowy GEM nie ma w sobie alarmu wbudowanego, bo będzie problem. No i przedlifty mają problem z awaryjnymi, bo przyciski się trochę różnią - awaryjne będą świecić tylko kiedy przycisk będzie wciśnięty cały czas.

Więc tak.Ja jestem po wymianie GEM-a z powodu zegarów.Zachciało mi się kompa w nich więc kupiłem poliftowe,ale przestała mi grzać przednia szyba. Więc postanowiłem zanabyć GEM poliftowy. Kupiłem go od kolegi z forum.Miał już alarm i inne bajery.Co do awaryjnych to jest inny myk, n ie to trzeba trzymać guzik,tylko w poifcie awaryjne zapalają się na impuls.Przełącznik przerobiłem (wywaliłem mechanizm zapadkowy).Alarm niema żadnych odchyłów,włącza się działa prawidłowo tylko nie mam jeszcze syreny.Największy problem był z auto wycieraczkami,Nie działały mi w pozycji czasowym.Ale przeprogramowałem GEM i po sprawie.

franczesko
02-11-2012, 15:43
m_g sprawdź ile kostek wchodzi od napinacza kierowcy i wchodzi do tego głównego modułu pod fotelem.

m_g
02-11-2012, 18:42
m_g sprawdź ile kostek wchodzi od napinacza kierowcy i wchodzi do tego głównego modułu pod fotelem.

Franczesko ty tutaj :wow:. Powitać cię ! :)

A powiedz mi gdzie napinacz jest i to ci dopiero powiem po 10 listopada bo będę miał MDO z powrotem ;)

franczesko
03-11-2012, 02:34
Witam, Witam!! :D

To jest napinacz
http://allegro.pl/ford-mondeo-mk3-06r-napinacz-pasa-lewy-przod-i2702186151.html

jak widzisz ma tylko jedna kostke, czyli nie jest przystosowany do czujnika zapiecia.

a tu masz juz z dwoma kostkami:

http://allegro.pl/napinacz-pasa-bezpieczenstwa-mondeo-mk3-01-07r-i2702830318.html

Jestem przekonany ze po aktywowaniu brzęczyka, nie spełnia on swojej funkcji u Ciebie, ponieważ brak mu jednej wiązki :)

m_g
03-11-2012, 15:20
THX!!

Sprawdzę w przyszyły weekend, kiedy MDO odbiorę i poszukam tych kostek :hehe:

WojtasS
03-11-2012, 15:39
to ja mam pytanie, co jeśli zamontuje napinacz bez tego drugiego kabelka do czujnika zapięcia, do mondeo który posiadał ten czujnik? wywali błąd czy po prostu nie będę miał brzęczka od pasów?

franczesko
03-11-2012, 22:11
Jak zamontujesz bez tej drugiej kostki, to nawet po zapięciu pasa dalej samochód będzie protestował ze niezapięty jesteś.

m_g
04-11-2012, 12:57
, czyli nawet po zapięciu pasa dalej samochód będzie protestował ze niezapięty jesteś.

Franczesko czytaj uważnie, ja tak nie ma :hehe:

U mnie problem jest dziwne działanie to jest:
Wystarczy że przekręcę stacyjkę od razu drze się, że nie zapięte pasy
Działa tylko na fotel kierowcy
Jak nie zapnę pasów i ruszę to chwilkę będzie darł się i potem ucichnie i jeszcze chwilkę będzie świeciła się lampka i zgaśnie
Jak zapnę pasy jest ok, nie ma darcia się ani nic ale muszę zapiąć pasy jak tylko uruchomię samochód

franczesko
04-11-2012, 19:58
Nie doczytałem twojego postu... sry

aa i w takim razie masz napewno 2 kostki od napinacza. :)

rednaxelA
04-11-2012, 20:24
Wystarczy że przekręcę stacyjkę od razu drze się, że nie zapięte pasy
Działa tylko na fotel kierowcy
Jak nie zapnę pasów i ruszę to chwilkę będzie darł się i potem ucichnie i jeszcze chwilkę będzie świeciła się lampka i zgaśnie
Jak zapnę pasy jest ok, nie ma darcia się ani nic ale muszę zapiąć pasy jak tylko uruchomię samochód
To normalne w przedlifcie jest i to nie w kazdym a raczej w tych wczesniejszych - moj z 2001 roku tak robil

WojtasS
05-11-2012, 21:04
co jeśli zamontuje napinacz bez tego drugiego kabelka do czujnika zapięcia, do mondeo który posiadał ten czujnik? wywali błąd czy po prostu nie będę miał brzęczka od pasów?

to ja odpowiem sobie sam :hehe: jak zamontujemy napinacz bez czujnika zapięcia wywali błąd poduchy o braku/zwarciu czujnika zapięcia pasów, ale wystarczy przełożyć czujnik ze starego pasa do tego bez czujnika i voila działa i nie wywala błędu poduchy :bigok:


nareszcie poducha zgasła :)

m_g
03-01-2013, 15:16
Odgrzeje kotleta. Klamra pasozyta i klamra pasow kierowcy maja kabelki poprowadzone do siebie.

Na wiosne robie plukanie wtyczek oraz klamry pasozyta w preparacie o wdziecznej nazwie kontakt

Wysyłane z mojego HTC ChaCha A810e za pomocą Tapatalk 2

Rawrek
24-03-2014, 09:52
Witam

Od kilku dni mam problem z przypomnieniem pasów bezpieczeństwa. Mianowicie wcześniej niezależnie tego kiedy zapiąłem/odpiąłem pas to przestawało pikać. Aktualnie nie pika tylko i wyłącznie jeśli zapnę pas przed uruchomieniem silnika. Po odpaleniu przy niezapiętych pasach to pika i pika nawet jeśli zapnę. Nie jest to normalne bo wcześniej działało to bez zarzutów. Spotkał się ktoś kiedyś z takim problemem? Nie bardzo wiem nawet w czym szukać przyczyny a jeździć po niezaufanych elektrykach to pewnie zbankrutuje i nabawię się innych problemów gdy będą rozbierać auto kilka razy.
Próbowałem już wyłączyć całkiem to przypominanie jednak nie działa - przypomnienie jak było tak jest / wg instrukcji z for.
PS jaki bezpiecznik jest od tego czujnika?

Dzięki za pomoc.

adamk4_82
17-06-2014, 21:25
Ja mam kabelek od klamry pasów i jest podpiety pod kostke pod siedzeniem. Jest obrazek pasów nie zapietych na zegarach ale nie włącza sie nic ani nie piszczy. Mam mondeo z 2002 r. Czy ktoś moze podpowie czy mm ta opcje nie zapietych pasów?