PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Problem z ładowaniem aku, przygaszanie świateł, po krótkiej jeździe aku nie ma mocy..



Adam O
08-10-2012, 13:08
Witam

Pewnego dnia jadąc z dużą prędkością wpadłem w wielką dziure... po jej przejechaniu zauważyłem mruganie kontrolki od akumulatora...
Od tego momentu zaczely sie problemy...

Podczas jazdy przy okolo 2200 rpm swiatła delikatnie przygasają...
Auto po 2 dniach stania na parkingu ledwo co kręci...
Raz po odpaleniu z kabli i przejechaniu 3 km auto odpalilo bez problemu na drugi dzien.
Dzisiaj po odpaleniu z kabli i przejechaniu okolo 50km i zgaszeniu silnika auto nie odpalilo (tak jak by aku stal nieładowany przynajmniej z tydzien na mrozie)... a raptem minelo 5 minut od zgaszenia...;/

Aku to motocraft 70Ah
Napiecie podczas pracy silnika to 14.80~14.88

Mondeo mk2 diesel 1,8 ghia.

Co moze byc przyczyna??
padniety aku czy szczotki na alternatorze ?

prosze o pomoc z samochodu korzystam codziennie i denerwujaca jest nie moznosc podjechania nawet do sklepu i nie pewnosc ze nie odpali.

serdecznie pozdrawiam.
Adam

barbarian15
08-10-2012, 13:58
Jeżeli uderzenie było faktycznie mocne,mógł ulec uszkodzeniu,pęknięciu,łącznik między celami aku.

kuba 82
08-10-2012, 14:16
podjedz do jakiegos elektromechanika ,bo prawdopodobnie aku umarł skoro ładowanie masz w normie, maja specjalne mierniki zeby zmierzyc akumulator w stanie normalnej pracy jak i pod obciązeniem.

mruganie kontrolki od akumulatora mrugnęła raz czy mruga jakos często, u mnie jak mrugała to po rozebraniu alternatora okazało sie ze pierscień ślizgowy pekniety i wytarty, stąd braki w dopływie prądu do akumulatora

Adam O
08-10-2012, 14:44
po uderzeniu mrugala co sekunde przez okres ok 20~30 sekund. Przypomnialem sobie ze pare dni temu jak zaparkowalem samochod kontrolka zapalila sie swiecac jednostajnie nie przerywajac. Po dodaniu gazu gasla a po odpuszczeniu gazu gdy obroty spadaja do 700 rpm kontrolka zapala sie ponownie...

dzisiaj naladuje akumulator w domu na full i zobacze jak sie bedzie zachowywal dodatkowo jutro dostane sie do alternatora

Optysio
08-10-2012, 15:32
Jeśli kontrolka ładowania zapala się, to są problemy z alternatorem. Trza do niego zajrzeć. Ewentualne uszkodzenie akumulatora to oddzielna historia. Dziura mogła załatwić jedno i drugie, lub tylko alternator. Uszkodzony akumulator nie spowoduje zapalenia się kontrolki ładowania.

kuba 82
08-10-2012, 19:31
bankowo masz padniety alternator ,jezeli bedziesz robił sam to kup takie graty http://moto.allegro.pl/szczotkotrzymacz-szczotki-alternatora-ford-1-8td-i2621052264.html http://moto.allegro.pl/regulator-napiecia-ford-14v-mondeo-1-8td-gr818-i2624802219.html http://moto.allegro.pl/alternator-ford-mondeo-1-8-td-komutator-pierscien-i2621052199.html wymiana elementów jest banalna , gorzej z wyjeciem altka- trzeba sciągać koło przednie po stronie pasazera

kamil889
08-10-2012, 23:53
Miałem podobnie w focusie. Nie chciał mi odpalić, pomimo tego, że 5 min temu go zgasiłem. Okazało, że jest zużyty rozrusznik. Wszystko cacy, ale nadal pojawiał się ten sam problem. Okazało się, że uciekał mi prąd, przez radio. Tj. kiedy panel radiowy był włożony, pobierał tyle mocy, że akumulator się rozładowywał. Sprawdziłbym pobór prądu. Historia skończyła się na wymianie panelu radia oraz akumulatora, który po tylu cyklach ładowania, po prostu się zużył.

batman72
09-10-2012, 11:15
trzeba sciągać koło przednie po stronie pasazera
Po co chcesz ściągać koło? Przecież altek wychodzi do góry.

Optysio
09-10-2012, 11:40
Pomylił z V-ką :hehe:

Adam O
04-12-2012, 12:42
po dwu miesiecznej przerwie jestem.

Wiec tak na pierwszy rzut zabralem sie za regeneracje rozrusznika bo juz slabo kreecil. Wymienilem szczotkowtrzymacz i wyczyscilem wszytsko smiga jak szalony. Odpala na dotyk.
Kolejna kwestia: dzisiaj biore sie za alternator co do aku to byl padniety pozyczylem od znajomego na dwa tygodnie sprawny iii sie okazalo ze nie mam ladowania bo na jego aku siweci sie caly czas kontrolka akumulatora podczas jazdy a dokladnie mruga nie regularnie. Zabiore sie za pasek i szcziotki wrac z regularem napiecia i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Swoja droga jeszcze jest jedna kwestia: po calo nocnym ladowaniu akumulatora i wlozeniu go pod maske i wlozeniu kluczyka zaswieca sie kontrolka akumulatora kotra sugeruje wedlug mnie ze akumulator jednak nie jest naladowanych na 100% czy moze byc to spowodowane tez tym ze prad gdzies ucieka? czy ze napiecie z akumulatora jest za slabe?

Netoper
04-12-2012, 12:50
po calo nocnym ladowaniu akumulatora i wlozeniu go pod maske i wlozeniu kluczyka zaswieca sie kontrolka akumulatora kotra sugeruje wedlug mnie ze akumulator jednak nie jest naladowanych na 100%
Kontrolka nie mówi nic o stanie akumulatora a o ładowaniu z alternatora.
Jeśli silnik nie pracuje, alternator nie produkuje prądu więc kontrolka się świeci.

batman72
04-12-2012, 13:01
Nie rozumiem końcówki postu. Kontrolka akumulatora, to wskaźnik ładowania, a nie stanu akumulatora. Zapala się zawsze po przekręceniu kluczyka i gaśnie po odpaleniu silnika, gdy pojawia się ładowanie. Jeżeli nie gaśnie, lub mruga, to wskazuje to na problem z alternatorem.


Spóźniłem się :(

kuba 82
04-12-2012, 16:20
Po co chcesz ściągać koło?
a jak dostaniesz sie do napinacza? bo raczej niemozliwe jest załozenie altka jak nie poluzujesz napinacza:zakrecony:

batman72
04-12-2012, 17:40
Do tego nie trzeba ściągać koła, choć oczywiście jest łatwiej po ściągnięciu.