PDA

Zobacz pełną wersję : Brak łaczności z satelitami



rajnard
17-10-2012, 21:21
Witam. Mam problem z nawi.Odbiornik nie widzi satelity.Może się kto orientuje jak się dostać do anteny od nawi.Jest niby zintegrowana z anteną od radia ,ale podejrzem że za podsufitką jest jeszcze coś ?

wojtbf1
17-10-2012, 23:57
Nie ma nic, często winą nie widzenia satelit jest korozja stopki tejże anteny.....

rajnard
18-10-2012, 21:30
Może wiesz jak się do niej zabrać? Jak zdemontować antenę?

wojtbf1
25-10-2012, 23:39
Osobiście tego nie robiłem, zerknij sobie tutaj, maże coś znajdziesz....http://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98&pp=20&prefixid=Mondeo_MK4&sort=lastpost&order=desc&daysprune=-1

rajnard
27-10-2012, 23:48
Dzięki .Nawet nie wiedziałem że takie forum istnieje.Jest tam dosyć sporo ciekawych rzeczy.Tak z grubsza to przejżałem ale nigdzie nadal nie znalazłem podpowiedzi jak zdemontować tę nieszczęsną antenę

WojtasS
30-10-2012, 12:51
hjmmm popatrz gdzie jest na dachu antena, wejdź do środka popatrz na podsufitkę i szukaj zaślepki sugerującej że pod nią może być antena, być może jest pod schowkiem na okulary... musisz sam sprawdzić skoro nikt nie chce Ci powiedzieć gdzie jest schowana...

domel84
02-11-2012, 23:26
Kolego rajnard żeby dostać się do anteny musisz wymontować schowek na okulary z lampką oświetlenia.pod nim znajduje się niewielka kostka do której podłączone są trzy kable i wkręcona jest śruba na klucz TORX.Odkęć tą śrubę i stopkę anteny masz uwolnioną.powodzenia

rajnard
03-11-2012, 23:24
Bardzo dziękuję za podpowiedź. Napewno spróbuję to rozebrać

rajnard
05-11-2012, 21:17
Witam poraz kolejny.Udało mi się dzisiaj zdemontować antene.Nie wygląda to najlepiej,pełno wszędzie śniedzi i jakiegoś nalotu. W tej częsci która jest na dachu w takiej białej otoczce wystaje cienki "szpikulec" który wchodzi do gniazdka w tej części która jest od środka. Ten "szpikulec" jest luźny i podejrzewam ze poprostu gdzieś w środku tej czarnej części odpadł i dlatego nie działa. Może ktoś to już kiedyś czyścił i orientuje się czy to powinno być stabilne czy jest takie luźne.Kolega pisał że do kostki od środka dochodzą 3 kable a u mnie są dwa a trzeci to tylko malutki kawałeczek jakby gumy o średnicy kabla

xmann3
07-01-2015, 21:02
witam :)
mam dokladnie ten sam problem NAVI nie widzi satelit. rajnard rozwiazales problem? co bylo przyczyna???

sveno
08-04-2017, 20:43
Odświeżę temat.
Panowie mam ten sam problem, navi nie widzi satelit a pozycja na mapie jest przesunięta o jakieś 250km od rzeczywistej.

Rozebrałem antenę, było sporo śniedzi, przeczyściłem, poskładałem i dalej nie działa.

Jak wyciągnąć radio z konsoli środkowej?

jarros
08-04-2017, 23:18
Na 99%antena do wymiany.
Mozesz kupic na aledrogo zamiennik z wtyczka fakra. I zamontowac na prawym przednim slupku.
Do radia musisz miec specjalne klucze sztuk 4. Demontujesz plastiki. Odkręcasz radio i wkladasz klucze w odpowiednie miejsca i radio wychodzi.
https://youtu.be/KNwxrAr72RA

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

rmpakos
09-04-2017, 14:37
Witam. Mam problem z nawi.Odbiornik nie widzi satelity.Może się kto orientuje jak się dostać do anteny od nawi.Jest niby zintegrowana z anteną od radia ,ale podejrzem że za podsufitką jest jeszcze coś ?
U mnie antena z gps dwusystemowa. Problem że podstawy już nie produkują. Wymiana wiązki na Nową za 2.500pln. Można kupić używaną za 250pln. Tylko czy zaskoczy?


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

bastek
12-04-2017, 14:29
Witam, dwa tygodnie temu stalem się posiadaczem Mondka i niestety ten sam problem, nie widzi satelit, wiec postanowilem zajrzeć do antety i zobaczyc o co chodzi, po otwarciu duuuuzo wilgoci. Wieczorem jak zdążę sprawdzic czy dziala to dam znać.

bastek
01-05-2017, 14:33
Witam, niestety naprawa nic nie dala ukladzik ktory się uszkodzil jest nie do zdobycia ale będę probowal, narazie kupilem tą którą polecacie na forum i dziala.