PDA

Zobacz pełną wersję : MKIV Doradzcie co lepsze 2.0 tdci czy 2.2 tdci?



tsu
21-10-2012, 15:08
Witam

Przymierzam sie do zakupu mk4 z silnikiem 2.0 tdci titanium x lub 2.2 tdci też titanium x. Jak wygląda eksploatacje tych silników? wymiana rozrządu, żywotność dwumasa itp? Wybierać silnik z automatem czy 6 biegowy manual?

pozdrawiam

Monets
02-01-2013, 18:05
w mkIV sa 2.0tdci silniki peugeota/citroena.... a 2.2tdci jest forda

Mateusz V6
05-01-2013, 20:59
to ja trochę pociągnę temat, bo sam jestem ciekaw... :skromny:


w mkIV sa 2.0tdci silniki peugeota/citroena.... a 2.2tdci jest forda
ok kolego, ale co z tego ?

co z trwałością?
jakie są plusy i minusy tych silników? :hmm:

batman72
05-01-2013, 23:40
w mkIV sa 2.0tdci silniki peugeota/citroena.... a 2.2tdci jest forda


Co Ty palisz za zielsko? Wszystkie Duratorqi w Mondeo są zrobione przez spółkę joint venture Ford/PSA

Silniki w MkIV bazują na tych z MkIII, więc można prześledzić główne problemy na przykładzie poprzedniego modelu.
Największe zmiany, to chyba układ wtryskowy- CR III generacji- w 2.0 na podzespołach Siemensa, a w 2.2 Boscha.

agassii
06-01-2013, 13:57
Silniki w MkIV bazują na tych z MkIII, więc można prześledzić główne problemy na przykładzie poprzedniego modelu.
Bzdura. 2,0 tdci w mk4 to zupełnie inne, francuskie konstrukcje. To unowocześnione HDI.

batman72
08-01-2013, 07:14
Bzdura. 2,0 tdci w mk4 to zupełnie inne, francuskie konstrukcje. To unowocześnione HDI.
Opierałem się na tym, co powiedziano mi w ASO. :hmm: Pracownik pewno tyle wiedział, że w MkIII francuskie, w MkIV też, no to pewno te same.:panna:
Swoją drogą w Mondeo od 2000 roku tylko silniki V6 są Forda, bo nawet rzędowe Durateci to Mazda- silniki MZR.
Więc czy nadal można nazywać Forda Fordem?

Mateusz V6
08-01-2013, 08:05
Swoją drogą w Mondeo od 2000 roku tylko silniki V6 są Forda
czyli mam 100% Forda ? :))

rafantek
08-01-2013, 08:22
Swoją drogą w Mondeo od 2000 roku tylko silniki V6 są Forda, bo nawet rzędowe Durateci to Mazda- silniki MZR.
Więc czy nadal można nazywać Forda Fordem?
kolego nie tylko...

Osobiście francuskie uważam za bardziej udane konstrukcje, i chyba mniej awaryjne jeśli chodzi o wtryski, co prawda w wiekszości mam doczynienia z 1.6 w focusach, ale 2.0 miałem pare w S-maxie i poza skomplikowaną konstrukcją silnik sprawiał dobre wrażenie. dodatkowo ma chyba wyzsza kulture pracy i jest oszczedniejszy. Silnika 2.2 PSA w mondeo mk4/galax/smax nie znam.

2.2 forda jest rozwinieciem 2.0, srednioudanego problemy z 2 masa i wtryskami, dośc siermiezna praca jak traktora i dosc brutalny silnik, z moca rozwijana mało płynnie, za to w mondeo mocno odczuwa sie ze ten silnik ma po prostu kopa.
(mowa o silnikach z mk3)

Skrzynia to kwestia gustu i wygody jazdy oraz braku strachu przed usterkami ewentualnymi w automacie, za to brak 2 masy w automacie :) itd.

Domelo
08-01-2013, 13:30
że w MkIII francuskie,

:panna::panna::panna:

TDCi w mk3 to tylko i wyłącznie konstrukcję forda :skromny:

w mk4 dieslem fordowskim jest tylko 1.8TDCi.

W przypadku mk4 polecane są zarówno 2.0TDCi, jak i 2.2 TDCi - jednak w większości przypadków bardziej polecany jest 2.2 TDCI - przejrzałem parę wątków na ich temat i nawet sam jakiś założyłem i bardziej polecany był 2.2 TDCi. Z tego co pamiętam, to 2.2TDCi ma lepsze oprzyrządowanie wtryskowe.

Powiem Ci kolego tak - jeśli w mk3 miałeś 2.2TDCi, to tutaj też takiego szukaj :up:

---------- Post added at 13:30 ---------- Previous post was at 13:27 ----------


za to brak 2 masy w automacie

Tylko w standardowym durashifcie - Powershift ma już dwumasę ;)

I moim zdaniem lepiej szukać czegoś właśnie z Powershiftem - spotkałem sporo opinii, że mk4 2.0TDCi ze zwykłym 6 biegowym automatem po mieście spokojnie spala 9-10 litrów :panna: PS pali sporo mniej.

Wilhelm
08-01-2013, 13:48
Bierz 2.2 w manualu, mało pali i jak trzeba to "wgniecie" w fotel :)

wrx
09-01-2013, 11:53
ja tylko dodam ze 2.0 i 2.2 maja DPF a 1.8 go nie ma

Mondziak mkIV
31-10-2013, 19:05
w mkIV sa 2.0tdci silniki peugeota/citroena.... a 2.2tdci jest forda


Co Ty palisz za zielsko? Wszystkie Duratorqi w Mondeo są zrobione przez spółkę joint venture Ford/PSA

Silniki w MkIV bazują na tych z MkIII, więc można prześledzić główne problemy na przykładzie poprzedniego modelu.
Największe zmiany, to chyba układ wtryskowy- CR III generacji- w 2.0 na podzespołach Siemensa, a w 2.2 Boscha.



Co do wspolpracy forda z PSA sie zgadza. Tylko ze mkIII i mkIV to calkowicie inne silniki. W IV to silnik znany jako hdi w peugot lub Citroen.
Co doIII to jest konstrukcja ford.

Brodziu
01-11-2013, 20:42
aleś kotleta odgrzał :boshe: ale skoro już to sie wypowiem w innych aspektach - co do trwałości to powiem krótko - 250kkm mam juz nalatane i zero problemów z dwumasą, wtryskami, turbiną. Teraz zabieram się za wymianę fabrycznie zamontowanych amortyzatorów :)