PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] pytanie o mnoznik



ciumekkk
25-10-2012, 10:52
czy nie zaduzymi wychodzi mnoznik?? prosze o ocene ustawien i mapek i mnoznika

http://zapodaj.net/050640e3fa738.jpg.html

http://zapodaj.net/32aed548467d1.jpg.html

http://zapodaj.net/a332092b4e884.jpg.html

frugo
25-10-2012, 12:25
Mnożnik na idealnym wręcz poziomie, jeżeli nie zapętla przy maksymalnym bucie i nic się nie dzieje z autem, nie szarpie, nie dławi się to tylko jeździć i cieszyć się.

ciumekkk
25-10-2012, 16:04
a jakie sa reakcje (objawy) zapetlania wtryskow?? Auto jezdzi super

---------- Post added at 15:04 ---------- Previous post was at 14:50 ----------

czasem podczas dojezdzania do skrzyzowania mam falowanie obrotow miedzy 900 a 1050 jak dodam po 3 punkty do 2 i 3 punktu mnoznika to to zanika a tak to jezdzi idealnie, chyba te 3 dodane do gory wiele spalania nie podniosa??

ciumekkk
26-10-2012, 08:05
a czy przy takim mnozniku nie bedzie duzo palil??

frugo
26-10-2012, 12:09
a jakie sa reakcje (objawy) zapetlania wtryskow?? Auto jezdzi super
Podłącz się do STAG-a i przegoń go porządnie przynajmniej do 5000 obr jeżeli w programie nie wyskoczy komunikat w zakładce błędy informujący o zapętleniu to nie zapętla, ogólnie zapętlenie występuje kiedy czasy LPG osiągają 25ms. Laptop musi być podłączony bo ten błąd sam się kasuje po wyłączeniu zapłonu.


czasem podczas dojezdzania do skrzyzowania mam falowanie obrotow miedzy 900 a 1050 jak dodam po 3 punkty do 2 i 3 punktu mnoznika to to zanika a tak to jezdzi idealnie, chyba te 3 dodane do gory wiele spalania nie podniosa??
Wiele to nie zmieni w spalaniu, ale zrób to jak należy, masz korekcję po obrotach po to, wróć z mnożnikiem tak jak było i tam gdzie masz wolne obroty w korekcji daj na zielono korekcję, to wzbogaci mieszankę.


a czy przy takim mnozniku nie bedzie duzo palil??
Nie wiem skąd masz takie przypuszczenia, ktoś Ci naopowiadał że ma być na 1? Mnożnik masz książkowy ponieważ przelicznik PB=LPG jest właśnie 1.2, do tego masz szybkie i dokładne wtryski więc nie powinno być takiego problemu, powinien palić PB+20%

ciumekkk
26-10-2012, 13:44
powiedzieli mi ze mam za dlugie czasy wtrysków i mnoznik wysoki i ze bedzie duzo palil, co do korekcji obrotów to mowisz zeby dac na zielono czyli na minus (jak daje na zielono to w maie 3 d obroty ida mi w dol pod mnoznik czyli odejmuje obrotów a jak sie bawilem samym mnoznikiem to dawalem punkty mnoznika 2 i 3 do gory i dodawalem wtedy przeciez obrotów??)?? i czy zmienialbys z zaznaczona opcja zmieniaj sasiednie??

frugo
27-10-2012, 09:16
i czy zmienialbys z zaznaczona opcja zmieniaj sasiednie??
Ja wole ustawiac bez tej opcji bo potem ciezko to ogarnac.


powiedzieli mi ze mam za dlugie czasy wtrysków i mnoznik wysoki i ze bedzie duzo palil
Akurat wysokosc mnoznika to tu ma najmniej do rzecz, a jak cos to przy za niskim mnozniku bedzie wiecej palil bo wtryski nie beda wyrabialy z krotkimi czasami wtrysku. Zmien gazownika lub doradcow ;) liczy sie regulacja i wtryski jesli chodzi o spalanie.


co do korekcji obrotów to mowisz zeby dac na zielono czyli na minus
Przepraszam pomylka, ten zielony kolor z minusem mi nigdy nie gral :D Oczwiscie wzbogaca sie na plus(czerwono) :hehe:

ciumekkk
27-10-2012, 20:47
Jak sprawdzic czy czasy wtryskow nie sa za krotkie?? czy nie pobioera za duzo paliwa??

frugo
27-10-2012, 21:02
Tego się nie da tak po prostu sprawdzić. Najpierw poczytaj na necie jaki najkrótsze czasy obsłuży Hana, ja szczerze mówiąc nie wiem ale myślę że na pewno przy takim mnożniku da sobie spokojnie radę bo to szybkie wtryski. Potem zobacz jakie masz czasy LPG na wolnych obrotach przy wygranym silniku, bez włączonej klimy. Czasy PB będą około 2.6ms więc przy Twoim mnożniku będzie coś koło 3.3ms, ale sprawdź to sam. I wtedy wiesz już czy nie są za krótkie, Możesz jeszcze zrobić sobie test na zimnym silniku bo wtedy ze względu na temperaturę gazu sterownik znacznie skraca czasy i wtedy zapewne będą najkrótsze.
Możesz porównać z danymi producenta choć oni zazwyczaj trochę koloryzują.

A w ogóle pali Ci za dużo auto że tak szukasz uciekającego LPG?

ciumekkk
27-10-2012, 21:38
narazie nie badalem spalania tylko jak zrobilem tak ze wykresy sie pokryly czyli w stosunku do tego co wstawialem w poscie znizylem je jeszcze to na komputerze wyszlo srednie spalanie 10,8 a mialem do tej pory 10,2 wiem ze to nie miarodajne ale zastanawiam sie czy jest szansa ze jak sie wykresy pokryja czy nie przedobrzylem i nie dalem punktow mnoznikaz za nisko w sumie to odchylka wyszla przy kresce grubej czarnej i nie przekroczyla 10%, znajomy mi mowil ze jak tak na kompie w samochodzie wzrasta spalanie to bedzie duzo palil gazu. Ale musze chyba zatankowac i sprawdzic i zobacze wszystko

frugo
27-10-2012, 22:33
Jak chcesz sprawdzić spalanie to tylko przy tankowaniu do pełna, po zatankowaniu skasuj też wskazanie komputera paliwowego i przy następnym tankowaniu zobaczysz czy wyjdzie Ci +20% Oczywiście trzeba też skasować licznik dystansu dziennego ;) A i pamiętaj żeby zatankować na tej samej stacji.

rustin
28-10-2012, 23:59
Że średniego z komp będzie mało miarodajne spalanie dla lpg, jest zimno, dużo jedzie na pb gdzie ciągnie jak smok

X8 Black

ciumekkk
29-10-2012, 10:46
Pytanie bo czytalem rozne sposoby czy gdy reguluje sie od poczatku to czy przy ustalaniu mapy benzynowej a potem gazowej powinno sie przy obydwu miec wlaczone swiatla to wiadomo ale czy trzeba wlaczyc radio i nawiew (pisalo wszystko oprócz klimy ) zeby potem po wlaczeniu np nawiewu nie bylo problemow z wiekszymi obrotami?? Ogolnie pytanie czy regulowac z wlaczonym nawiewem i radiem i swiatlami czy bez nawiewu radia i ze swiatlami chodzi o regulacje pelna od wykresu benzynowego do gazowego??

rustin
29-10-2012, 12:58
Tak samo jak na pb

X8 Black

ciumekkk
29-10-2012, 13:36
czyli jesli robie na pb regulacje z wlaczonym nawiewem to na gazie to sam?? i to decyzja zalezy ode mnie??

frugo
29-10-2012, 13:48
czyli jesli robie na pb regulacje z wlaczonym nawiewem to na gazie to sam?? i to decyzja zalezy ode mnie??
Tak, byle utrzymac te same warunki.


jest zimno, dużo jedzie na pb gdzie ciągnie jak smok
No niestety juz sie nam zimno zrobilo i Rustin ma racje, w takich temperaturach juz spalanie z kompa bedzie przeklamane, najlepiej bylo by strzelic jakas trase na PB i spowrotem na LPG ale wiadomo ze nie chce sie nikomu lac zby duzo PB ;)

ciumekkk
29-10-2012, 14:42
na innym forum poradzili mi zeby regulowac na korekty paliwowe. Korekty paliwowe czyli patrze na czasy wtrysków (patrze jakie czasy wtryskow mam na benzynie i potem przelaczam na gaz i jak sie czasy wtryskow benzynowych zmniejszaja to podnosze mnoznik a jak zwiekszaja to obnizam)?? Dla wolnych obrotów jest to wykonalne a dla nastepnych punktow mnoznika ciezko mi jak jade sam utrzymac powiedzmy wieksze obroty i patrzyc na laptopa co sie dzieje z czasem wtryskow a niestety mam mozliwosc tylko regulowac samemu.

Czy dobrze rozumiem ten sposob regulacji na korekty paliwowe prosze ewentualnie o opis

_NeroN_
29-10-2012, 15:37
Nie. Możesz robić na kilimie etc. Byle by LPG było stroje w tych samych warunkach co naPB.

Na korekty stroijsz nie na czasy wtrysku tylko na Short Fuel Trim. Czyli nazwijmy to korekty dawek paliwa w czasie rzeczywistym-krótkoterminowe).

Włączasz PB, jedziesz, korekty powinny być na 0 bądź nbadzo bliskei 0. Włączasz PB i Ci wskakuje korekta na +10 (czyli na LPG w tym zakresie obciążeń bo LPG się nie stroi na rpm tylko na obciążenia w danym zakresie obrotów) masz za ubogo i wtedy w korekcie po rpm dajesz np.+3.

Hana chyba ogarnia 3ms (1ms na otwarcie, 1ms na zakniecicie +1ms minimalnego czasu wtrysku). A pętli chyba przy 20ms a nie 25ms.

Widzę że z Krk jesteś, zagadaj może do Struny z LPG Forum stroi auta na korekty i AFR. O ile sam sobie na korety wystroisz ( tylko do tego obowiązkowo 2 osoby) o tyle jak Ci auto przejdzie w Open Loop to nic nie wystroisz bo tu tzreba AFR bo wtedy PCM nie korzysta z korekt.

---------- Post added at 14:37 ---------- Previous post was at 14:35 ----------

A żeby spr jak maz wystrojone LPG, można po pewnym czasie jeżdżenia na nim zajrzeć i zobaczyć jak wyglądają korekty długo terminowe (Long Term Trim Fuel czy jakoś tak - zależy jaki program). Jak leca np. na -10, znaczy że za dużo paliwka, jak w drugą to za mało.

Komputer sobie dostosuje w pewnych zakresach, ale robi to tzw. rozjazd map również na PB.

frugo
29-10-2012, 16:57
na innym forum poradzili mi zeby regulowac na korekty paliwowe.
Wiem o tym ;) to najlepsza metoda regulacji w CL ;)

Tak jak napisałe NeroN można to spokojnie zrobić. Tylko jedno zastrzeżęnie

korekty powinny być na 0 bądź nbadzo bliskei 0
Tak słodko to nie ma, różnie to z nią bywa, zależnie od stanu silnika ;) ogólnie jadąc na PB masz mieć taką samą korektę STFT jak na LPG, oczywiście różnica 2-3% jest do zaakceptowania. Co do samej regulacji polecam otworzyć ACGassynchro na korekcie po obr i program do auta z samym STFT i utrzymując sięw jednym kwadraciku w korekcji obrotów przełączaj między PB a LPG. Ale na prawdę samemu to niebezpieczna zabawa.

_NeroN_
29-10-2012, 17:11
No to skrótwo było ze ma być 0 :)

Najlepiej, skaliborwać LPG na takim cisnieniu żeby nie zapętlało i wszystko chodziło jak należy. Poustawiać z grubsza LPG.
Odpiąć akku, pojeżdzić z 50km na benie w różnych warunkach zeby sie korekty pokazsowały i poustawiało na nowo wsyztsko (żeby nie bylo wpływu wczesniejszego machania i ustawiania LPG).
Przystapić we dwie osoby do ostatecznej kalibracji.

frugo
29-10-2012, 22:38
Odpiąć akku, pojeżdzić z 50km na benie w różnych warunkach zeby sie korekty pokazsowały i poustawiało na nowo wsyztsko (żeby nie bylo wpływu wczesniejszego machania i ustawiania LPG).
Przystapić we dwie osoby do ostatecznej kalibracji.
O bardzo dobre podejście :D Taka regulacja na pewno będzie najdokładniejsza, bo najmniej rozjadą się mapy PB.