PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Centralny oszalał:) mk1



mondek_wroclaw
26-10-2012, 18:52
Witam wszystkich ponownie.

Moja centralka oszalała:) Problem wygląda następująco: kiedy zamykam z kluczyka od kierowcy - zamykają się tylko drzwi kierowcy. Od strony pasażera - wszystkie drzwi. Mam zainstalowaną centralkę obsługującą centralny i alarm(ktoś dołożył - już taki kupiłem),w tej chwili odłączoną. Wszystko działało dobrze, do dnia kiedy zamykając z pilota nie zamknęło się nic... Spróbowałem wymiany siłownika w drzwiach kierowcy...nie ma efektu;/ Podejrzewam jakiś bug w kablach. W związku z tym szukam schematy fabrycznej centralki. Ktoś posiada? Może mięliście podobny przypadek? Jeden z tematów, który czytałem był podobny jednak nie znalazłem w nim odpowiedzi, więc odgrzewamy kotleta:zakrecony: i mam nadzieję, że razem rozwiążemy problem:)

Optysio
26-10-2012, 21:46
Może pomoże [Mk1] Naprawa centralnego zamka - wiązka w podłodze

(http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=64374&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=)

Nikuś
27-10-2012, 01:48
Jeśli to nie siłownik to trzeba lecieć po kablach... Niestety w Fordzie trudno ustrzelić konretne miejsce, może uwagi z linku Optysia coś Ci pomogą ;)

Optysio
28-10-2012, 00:12
W MK1 to miejsce z linku to najsłabszy pkt instalacji centralnego zamka. Jak zaczęły mi się kłopoty z zamkiem to właśnie tam znalazłem przyczynę. Fabryczne lutowania utleniły się i trza było zrobić po swojemu. Teraz działa bez zarzutu.

mondek_wroclaw
29-10-2012, 02:00
Z pewnością sprawdzę, jak tylko klimat się ociepli:) Wrocław w tej chwili jeszcze posiada śnieg, więc łapki mi odmarzną jak tylko zacznę cokolwiek robić. Mam nadzieję, że ta wiązka będzie przyczyną bo świadomość, że mam centralkę na pilota, ale muszę celować kluczek w dziurkę niszczy moje serce i lakier mojego pięknego Mondka:)

Rozumiem, że to przód od strony pasażera?

Nikuś
29-10-2012, 02:09
wiązki sterowania drzwi w strategicznym łączeniu pod siedzeniem pasażera

maniek1001
29-10-2012, 19:18
Uporałem się z takim problemem wczoraj. Miałem ten objaw ubiegłego roku w tym samym okresie ale nic nie robiłem i przeczekałem zimę. Wiosną wszystko z zamkiem wróciło do normy więc tak zostało. Jakieś dwa tygodnie temu problem wrócił i postanowiłem się za to zabrać. Skorzystałem z porad na forum i po kłopocie. Problemem był uszkodzony zamek kierownika. Kiedy na dworze chłodniej i jest większa wilgotność centralny szalał. Można to dość łatwo sprawdzić który zamek szwankuje. Ja odkręcałem po kolei wiązki elektryczne z drzwi i sprawdzałem działanie pilota. Kiedy odpiąłem właśnie wiązkę od strony kierowcy centralny działał normalnie, po podpięciu z powrotem - wariował. Naprawa zamka według schematu z poradnika forum pomogła.

Może u Ciebie jest taki sam problem i warto sprawdzić tą metodą odkręcania wiązek po kolei od drzwi.
Pozdrawiam