PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Kontrolka poduszki powietrznej



klakier
07-05-2006, 13:26
Witam wszystkich.
Mam MkI od dwóch miesięcy. Zrobiłem ok. 3 tys. Od niedawna zaczęła czasami mi migać kontrolka od poduszki powietrznej. Co to może być. Nie jest to regułą. Wszystko to wiem już po włączeniu zapłanu. Po prostu kontrolka nie gaśnie i potem już mruga. Pozdrawiam.

Tauros
07-05-2006, 13:40
Poszukaj w archiwum - uzyj opcji szukaj...
I poczytaj ten artykul...
http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=News&file=article&sid=43&mode=&order=0&thold=0
Jezeli miga Ci w cyklu 4x i przerwa i tak w kolko to sprawdz styki pod fotelami kierowcy i pasazera...Sa tam zlacza od napinaczy pasow bezpieczenstwa, przeczysc i powinno byc OK, tylko pamietaj o odlaczeniu akumulatora...

bary
07-05-2006, 14:09
Poszukaj w archiwum - uzyj opcji szukaj...
I poczytaj ten artykul...
http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=News&file=article&sid=43&mode=&order=0&thold=0
Jezeli miga Ci w cyklu 4x i przerwa i tak w kolko to sprawdz styki pod fotelami kierowcy i pasazera...Sa tam zlacza od napinaczy pasow bezpieczenstwa, przeczysc i powinno byc OK, tylko pamietaj o odlaczeniu akumulatora...

To jeden z najczęściej powtarzajacych sie postów.
Zrób jak Tauros pisze.

KarolRS
07-05-2006, 14:16
a ja mam takie pytanie, a jeśli nie odłączymy akumulatora na ten czas?
Poduszka może wystrzelić czy co?

Pytam z czystej ciekawośći, bo mam u siebie poduche z 99roku i gość który mi ją montował nie wiem czy odpinał aku....

Pozdrawiam.

digital123
07-05-2006, 16:17
Panowie, jedna rzecz:

O ile mi wiadomo to w Modeo Mk1 ma napinacze mechaniczne pasów, więc kostka pod fotelami odpada jak i błyskanie 4-ro krotne.

Dlatego proponuje niech kolega zliczy ilość błyśnięć i poda na forum

Tauros
07-05-2006, 18:45
a ja mam takie pytanie, a jeśli nie odłączymy akumulatora na ten czas?
Poduszka może wystrzelić czy co?

Pytam z czystej ciekawośći, bo mam u siebie poduche z 99roku i gość który mi ją montował nie wiem czy odpinał aku....

Pozdrawiam.
JA osobiscie za kazdym razem jak czyscilem styki pod fotelem to nie odlaczalem AKU i nic sie nie stalo...Ale robilem to na wlasna odpowiedzialnosc!!


Panowie, jedna rzecz:

O ile mi wiadomo to w Modeo Mk1 ma napinacze mechaniczne pasów, więc kostka pod fotelami odpada jak i błyskanie 4-ro krotne.

Dlatego proponuje niech kolega zliczy ilość błyśnięć i poda na forum
A tego to juz nie wiem, wiec czekamy na zliczenie, wtedy bedziemy debatowac :bigok:

klakier
07-05-2006, 21:02
Dziś już autko jest w garażu, więc nie zliczę mrugnięć. Napiszę jutro i mam nadzieję, że pomożecie znależć przyczynę. Pozdrawiam.

KarolRS
07-05-2006, 23:33
Mam 2 mrugnięcia czyli jak doczytalem "obwód poduszki pasażera"
co to oznacza? Czy moge sam coś zrobić?

Pozdrawiam.

Halo halo, ktoś to przeczytał? :hmm:

Tauros
08-05-2006, 16:09
Mam 2 mrugnięcia czyli jak doczytalem "obwód poduszki pasażera"
co to oznacza? Czy moge sam coś zrobić?

Pozdrawiam.

Halo halo, ktoś to przeczytał? :hmm:
Hmm to nie wiem...Poczekaj moze ktos z kolegow podpowie, a jak nie to trzeba bedzie jakiegos speca zahaczyc...

klakier
08-05-2006, 21:18
Witam ponownie. Po sprawdzeniu : Są to pojedyncze mrugnięcia co ok. 4 sekundy.
Przypominam Wam, że nie zawsze tak się dzieje. Czasami w ogóle nie mruga.
Co Wy na to ??

Tauros
09-05-2006, 01:01
http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=7385&highlight=miga+kontorlka+poduchy
Poczytaj tu z tego wynika ze cos z poducha kierowcy jest :(