PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] szarpanie powyżej 3k 2.5v6 STAG300



tomascor
28-10-2012, 20:59
Witam od kupna to czyli od nie dawna borykam się z problemem poszarpywania powyżej 3k ( na benzynie jedzie normalnie ) , byłem u gazowników stwierdzili że wystarczy wyregulować ( jak to nazwali był rozjechany na boki co by to nie miało znaczyć ) , dodatkowo zmienili filterki . Na odchodne usłyszałem że jak będzie tak dalej to trzeba będzie regenerować wtryski :/ . Kable mam nowe tak więc już nie wiem co o tym myśleć . Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z tym problemem ??

frugo
29-10-2012, 12:56
stwierdzili że wystarczy wyregulować
Bardzo prawdopodobne, tylko trzeba to zrobic w trasie a nie na postoju.

Poza tym wtryski i reduktor tez moga siadac, jezeli kumaci gazownicy to wsiada z laptopem do auta, przejada sie i beda wiedzieli co jest. Najlepiej zaczac od regulacji i sprawdzenia spadkow cisnienia, jezeli to nie pomoze i nie ma spadkow to wtedy wtryski.

Jaki masz reduktor? Bo wtryski to pewnie Valteki (takie czerwone)?

tomascor
29-10-2012, 20:49
Reduktor Tomasetto , wtryski Valteki niebieskie ( tak kojarzę ) ... W trasie nie sprawdzali auta bo na szybko robili podejrzewam że zrobili nastawy na postoju bez obciążenia :/

frugo
29-10-2012, 21:35
Reduktor Tomasetto , wtryski Valteki
Uuu ale masz kumulacje ;) Obstawiam że obydwa te elementy do wymiany ;) Reduktor kompletnie nieodpowiedni do Twojego auta a wtryski jak nowe i wykalibrowane mogą działać ale regulacja musi być dopieszczona i na pewno nie na postoju.

tomascor
29-10-2012, 21:48
Wiesz instalacja była zakładana przez poprzedniego właściciela , powiedz jaki reduktor jest odpowiedni do vki ?? I wtryski ?? Co zakładać ?? Czy Tomasseto czasem nie jest do 150KM ??

frugo
29-10-2012, 21:56
Tomasseto to w ogóle loteria i już na pewno nie do V-ki. Polecam założyć Zavoli zeta S, albo AC-R01 z czerwonym deklem albo KME Silver, wtryski najlepiej Hana, ewentualnie RegFasty jak brak kasy.

tomascor
30-10-2012, 20:32
Dzięki za rozjaśnienie sytuacji :) to mam następne pytanie czy bez podłączania kompa da się przeprowadzić kalibrację przełącznika B/G sterownik STAG300

frugo
30-10-2012, 21:00
to mam następne pytanie czy bez podłączania kompa da się przeprowadzić kalibrację przełącznika B/G sterownik STAG300
To znaczy tak, zależy jaki masz soft, kiedy byłeś u gazownika nie wiesz czy aktualizował soft sterownika? Jeżeli łączył się programem w wersji 9.xxx i masz nowy soft to się da, jeżeli starym programem albo soft stary to nie da rady. Rozumiem że chodzi Ci o wskaźnik poziomu gazu w butli?

tomascor
31-10-2012, 07:24
Tak dokładnie ... Oj nie wiem jaki jest soft coś wspominał ze zmieni ale czy zmienił :/ załóżmy ze mam nowy to co trzeba zrobić ??

frugo
31-10-2012, 08:09
No to moze zmienil na nowy ;) to w takim razie zrob wedlug tej instrukcji, moze zadziala, tylko jeszcze jedna rada, najpierw po zatankowaniu do pelna ustaw czujnik na butli tak zeby full pokazywal (mowie o fizycznym ustawieniu czujnika na butli, czyli odkrecic srubke i przekrecic go odpowiednio).
http://zapodaj.net/465f7cc417141.jpg.html

tomascor
02-11-2012, 10:58
Robert , sorki ale nie trochę nie rozumię jak go przekręcić ;) nie widzę żadnego czujnika przy butli ;/

frugo
02-11-2012, 11:31
Na butli jest czujnik przykrecony do wielozaworu, jak zdejmiesz dekiel butli to powinienes widziec cos takiego
I to ten maly wskaznik trzeba odpowiednio ustawic najpierw przy pelnej butli.
http://static.frazpc.pl/board/2008/08/12192492886504789.jpg

tomascor
02-11-2012, 20:00
Znalazłem ale za chiny nie dam rady przekręcić na max w przawo ( jako wzór biorę teoje zdjęcie ) nie wiem chyba cieńsze śruby wezmę , dziś po zatankowaniu do max na chwilę zapaliła mi się dioda full ,a na wskaźniku przy butli było na pograniczu 3 i 4 kreski .

frugo
03-11-2012, 08:52
Znalazłem ale za chiny nie dam rady przekręcić na max w przawo ( jako wzór biorę teoje zdjęcie ) nie wiem chyba cieńsze śruby wezmę , dziś po zatankowaniu do max na chwilę zapaliła mi się dioda full ,a na wskaźniku przy butli było na pograniczu 3 i 4 kreski .
No nie ma co się męczy jeśli się nie da, najwyżej będzie mniej dokładnie, sprawdź czy nie ma tam kilku dziurek żeby przekręcić śrubki, tak jest u mnie. Jeśli się nie da to nie baw się z tym tylko z pustą butlą jedź na stację i wykonaj to co pisze w linku który dałem Ci wcześniej. Tylko pamiętaj żeby auto na równym terenie stało nie na pochyłości.

tomascor
03-11-2012, 09:48
OK :) dzięki za pomoc ... Z resztą to jakoś w przyszłym tygodniu ustawię sie z gazownikiem na wymianę Reduktora i wtrysków bo już mnie zaczyna irytować to że muszę za każdym razem jak chcę dynamicznie wyprzedzać zmieniać na PB ;)

frugo
03-11-2012, 23:10
Z resztą to jakoś w przyszłym tygodniu ustawię sie z gazownikiem na wymianę Reduktora i wtrysków bo już mnie zaczyna irytować to że muszę za każdym razem jak chcę dynamicznie wyprzedzać zmieniać na PB
No nie dziwie się ;) tylko pamiętaj żeby wyregulowali auto na drodze po zmianach.

tomascor
04-11-2012, 09:30
Ok... :) puki co to gościu zarzeka się że nie ma najmniejszej konieczonści wymieniać podane elementy ( i tu przeżyłem szkok :/ ) podobno wystarczy regenerować wtryski oczywiście idę w zaparte . Z drógiej strony zaczynam wątpić w gościa czy ma wystarczającą wiedzę o v6 fordowsakim ;/ . Dotychczas uważałem że wie co robi ale działał na 20v 1.8 VW a to cztery gary .

Fred.X
04-11-2012, 10:10
ja na Valtekach dobijam do 100 tys km , więc mit obalony :skromny: , tak samo reduktor Tomasseto :skromny:

tomascor
04-11-2012, 11:09
Piotr masz 2.0 130km podobna konfiguracja jak miałem w VW tam było 1.8 125KM i dokładnie jak napisałeś radziło sobie naprawdę bdb natomiast przy v6 zaczynam wątpić czy dają radę ... :/

Fred.X
04-11-2012, 11:12
natomiast przy v6 zaczynam wątpić czy dają radę ... :/wiem ,że ktoś miał w ST200 i nie było problemu :skromny:

caqerr
04-11-2012, 16:14
Ja mam czerwone valteki + reduktor KME Silver. Tyle ,że mój trzyma serie v6...ale nie o tym teraz mowa.
Generalnie daje radę tylko po 40k km valteki mają problem z płynną pracą na wolnych.

koni
04-11-2012, 16:18
może się wtrącam , ale... mam v6 instalka planijet, podobno tania , ale daje radę z v6.ostatnio wymieniałem wtryskiwacze-pan z warsztatu powiedział,ze to przez zaniedbanie,filtry itp.-no i powiem wam,że nieżle to jeżdzi.po wymianie oczywiście adaptacja i szukanie odpowiedniej mapy wtryskowej.skończyło się na tym,że pan serwisant zrównał mi czas wtryskiwaczy gazowych z benzynowymi.auto nieżle się zbiera,nie widzę jakieś wielkiej różnicy lpg-pb,może jedynie wtedy,gdy imrc zaczyna działać.przy pb oczuwalny kop w plecy,na lpg trochę mniej drastycznie to się odbywa:hmm:.stąd moje pytanie czy jest sens dłubać dalej w mapie?z góry przepraszam jeśli powtarzam temat:smash:
moje wtryski wytrzymwały 40k i padła jedna sekcja,serwisant zawyrokował,że niedługo padnie reszta w takim układzie,więc wymienił mi wszystkie.po za tym twierdził,że wtryski mojego typu potrafią wytrzymać nawet 180k,przy dobrym uzytkowaniu(fitry na czas,dobry gaz itp)miał u siebie takie przypadki.na plus zaliczam to,że po wymianie wtrysków i filtrów odnowił mi gwarancję na instalację,choć oryginalna upłynęła rok temu.

frugo
04-11-2012, 16:28
Po pierwsze każdy Valtek jest inny, jedne wytrzymują 10tyś inne 80tyś, zależy jak się trafi. Poza tym bardzo dużo zależy od pozycji w której pracują i właśnie stanu filtrów i czystości gazu który się tankuje. Jednym słowem loteria.
================================================== =====================================

może się wtrącam , ale... mam v6 instalka planijet, podobno tania , ale daje radę z v6.ostatnio wymieniałem wtryskiwacze-pan z warsztatu powiedział,ze to przez zaniedbanie,filtry itp.-no i powiem wam,że nieżle to jeżdzi.po wymianie oczywiście adaptacja i szukanie odpowiedniej mapy wtryskowej.skończyło się na tym,że pan serwisant zrównał mi czas wtryskiwaczy gazowych z benzynowymi.auto nieżle się zbiera,nie widzę jakieś wielkiej różnicy lpg-pb,może jedynie wtedy,gdy imrc zaczyna działać.przy pb oczuwalny kop w plecy,na lpg trochę mniej drastycznie to się odbywa.stąd moje pytanie czy jest sens dłubać dalej w mapie?z góry przepraszam jeśli powtarzam temat
Odpowiedź jest prosta, ma jeździć identycznie jak na PB, jeżeli tak nie jest to nie jest dobrze zrobione, tylko nie wiadomo czy regulacja tu da radę, montaż może być skopany. Ale i tak myślę że regulacja nie jest prawidłowo zrobiona.


i szukanie odpowiedniej mapy wtryskowej.
Jak to "szukanie" wyglądało?

Fred.X
04-11-2012, 16:34
Po pierwsze każdy Valtek jest inny, jedne wytrzymują 10tyś inne 80tyś, zależy jak się trafi. Poza tym bardzo dużo zależy od pozycji w której pracują i właśnie stanu filtrów i czystości gazu który się tankuje. Jednym słowem loteria.regularnie co 10 tys filtr wymieniony , a drugi co 20 tys , za każdym razem auto podpięte pod kompa i kontrola szczelności :skromny: , nie żal mi zapłacić 80 zł za wizyte gdzie zakładali , moje "Waldemary" sa pionowo

koni
04-11-2012, 16:36
jak?jeżdzenie po prostu;).choć próbował pan serwisant też jakichś zapisanych u siebie gotowców:niewiem:,ale stanęło na tym tak jak pisałem,że mam zrównane wtryski do pb i na tym narazie jeżdzę.mam zgłosić się niedługo na przegląd instalki, bo miały sie wtryski ułożyć.bedę w serwisie wiec bedzie mozliwość cos zmienić.wdzieczny za wszystkie :pub:wskazówki

frugo
04-11-2012, 17:06
jeżdzenie po prostu
To choć tyle że jeździł, możliwe że jakoś w miarę tam to ustawił ale skoro nie jeździ tak jak na PB to nie jest do końca dobrze, kwestia tego co psuje sprawę, tego bez oględzin się nie zgadnie.
Gotowce są bez sensu to powinien wiedzieć od razu gazownik.


ale stanęło na tym tak jak pisałem,że mam zrównane wtryski do pb i na tym narazie jeżdzę.
Cóż biorąc pod uwagę że masz Valteki to jest to bardzo zły pomysł :/ Valteki to wolne i nieprecyzyjne wtryski, najlepiej żeby czasy LPG były dłuższe jakieś 30% niż PB, Nie trzepie silnika na wolnych obrotach??

koni
04-11-2012, 17:11
nie mam valteków,mam planijet:hmm:.jazda ogólnie ok tylko trochę brakuje na wysokich obrotach:smash: na wolnych obrotach ok,na wysokich obrotach troche brakuje dlatego mam chęć dodać trochę czasu na wtryskach i spróbuję
https://picasaweb.google.com/106010197719015007563/MojMondek02#5744717519265968962 tak to wygląda pod maską

_NeroN_
04-11-2012, 17:19
KME Silver za słaby na 170KM :smash: Gold jak już.

Jak masz niebieskie to pewnie baaardzo dawno zakładane i faktyczne mogą być już do regeneracji. Trzeba wrzucić je na maszyne i spr.

frugo
04-11-2012, 17:21
nie mam valteków,mam planijet
A no to przepraszam, jeżeli są szybkie to tak może zostać ale nie powinno tak być od razu mówię.


na wolnych obrotach ok,na wysokich obrotach troche brakuje dlatego mam chęć dodać trochę czasu na wtryskach i spróbuję
Trzeba wyregulować górę i tyle, niech pojeździ jeszcze raz z Tobą w tym zakresie obrotów i doreguluje to porządnie, najlepiej na korekty ECU samochodu.

koni
04-11-2012, 17:25
dzięki za wskazówki:pub:

frugo
04-11-2012, 19:24
dzięki za wskazówki
Nie ma za co ;) Powodzenia życzę :pub:

tomascor
05-11-2012, 07:05
Robert tak przy okazji moje valteki są czarne nie z brudu tylko taki kolor mają czy to są jakieś inne niż te niebieskie ??

frugo
05-11-2012, 09:07
hmmm niebieskich Valteków to raczej nie ma, jeżeli są to takie wtryski http://allegro.pl/y33-listwa-wtryskowa-reg-fast-omvl-dream-xxi-i2761744637.html to są lepsze od Valteków i zdecydowanie dłużej żyją. Jeżeli masz takie (szare) http://allegro.pl/y6-listwa-wtryskowa-valtek-4cyl-szara-2ohm-i2737061471.html to są to Valteki tylko szybsze ale są też innej produkcji o różnym kolorze, ogólnie możesz mieć takie http://allegro.pl/y8-listwa-wtryskiwaczy-valtek-rail-ig1-4cyl-zenit-i2734574567.html i to wszystko są wtryski typu Valtek więc to nie ma znaczenia raczej który kolor bo budowę mają taką samą.

tomascor
05-11-2012, 17:47
To po prostu odczytam co mam ;)

tomascor
12-11-2012, 19:55
Byłem u gazowników diagnoza padła : wtryski do regeneracji ( po tej operacji dostaję gwarancję jak na nowe ) . Nie zrobili analizy podczas jazdy mówiąc że zrobią to po regeneracji wtrysków gdyż teraz nie ma sensu.

frugo
12-11-2012, 20:09
No może i trafna diagnoza. Teraz kwestia żeby to porządnie wyregulował po wymianie. Pamiętaj, musi być regulacja podczas jazdy i nie daj się bez tego wypuścić z warsztatu.

dominiq
12-11-2012, 20:17
Gold jak już.
Dokładnie. Moje V6 dopiero na Goldzie zaczęło porządnie jechać przy max obciążeniu.

tomascor
12-11-2012, 20:39
Robert powtarzam sobie to jak mantrę :D , nie dam się wypuścić :D

tomascor
16-11-2012, 12:49
Wtryski zregenerowane puki co jest ok ,zobaczymy na jak długo ;)

PS.

Podziękowanie dla wszystkich a w szczególności dla frugo dzięki Robert za oświecenie co i jak dzięki twoim radom tak długo marudziłem że wysłuchali wszystkiego co mówiłem :P , miałeś rację że przy moim zestawie trzeba się na regulować ;) kręcili nosami strasznie :P