PDA

Zobacz pełną wersję : Zakup Mondeo mk4



marcinkosky
03-11-2012, 22:19
Witam.
Nosze sie z zamiarem kupna Mondeo mk4: http://www.autociti.pl/pl/auto/821/ford_mondeo_2008/
Powiem szczerze bylem ogladalem ;) 1 wrazenie auto pozytywne zrobilo na mnie. Gosciu z komisu przy mnie mierzyl go czujnikiem lakieru i na calej powierzchni wyszlo od ok.:120 mikronow do 180... czyli tak naprawde nie ma sie czym marwic... widac ze ma wymieniana przednia szybe (szyba podgrzewana)... reszta szyb zgadza sie rocznikowo. Z wyposazenia ma wszystko co chce miec ;) no moze oprocz nawi ale bez tego mozna zyc ;) .
Bardziej chodzi mi o silnik... a mianowicie czy ten 1.8 TDCI 125 koni jest klopotliwy?? Nie ma DPFu co jest ogromnym plusem. Czy moze mimo ze 2.0 ma DPF lepiej sie za takim rozgladac?? Auto napewno nie bedzie do wyscigow (wyroslem juz z tego ;) ) chce miec auto rodzinne wueksze niz teraz mam (V40...)
Auto krajowe... serwisowane... ale i tak mam dobre znajomosci w Fordzie ;) wiec jak cos nie omieszkam wjechac na serwis ;)
Numer vin rozkodowalem i poki co wyglada ze wszystko ok...

Kkuba
04-11-2012, 11:36
) czy ten 1.8 TDCI 125 koni jest klopotliwy?? Nie ma DPFu co jest ogromnym plusem. Czy moze mimo ze 2.0 ma DPF lepiej sie za takim rozgladac??

czesc,
1.8 mam od czerwca i jak do tej pory nic sie nie dzieje ( ma ok. 136 tkm). Jednak moc i elastycznosc nie powala - w porownaniu z 2.0 tdci w MK3 trzeba duzo czesciej redukowac bieg i dziura w turbo jest bardziej wyczuwalna. Ale za to średnie spalanie na poziomie 6.2 jest spokojnie osiagalne.
Jak narazie nie widzialem żeby ktoś zgłaszał poważniejsze usterki silnika w MK4 ( zarówno 1.8 jak i 2.0 TDCi) wiec jezeli auto z pewna historia serwisowania to powinno byc ok. Sprawdz tylko dwumase ( u mnie niby jest lekka drgawka przy gaszeniu silnika ale to jedyny objaw i to juz od 6 tkm tak ma).

marcinkosky
17-11-2012, 21:18
Witam ponownie.
W dniu dzisiejszym zakupilem Mondziaczka :) fakt faktem nie tego ktory byl w linku. Auto jest z 11.2007 sprowadzone w dobrej wersji TITANUM + navi ;). auto sprawdzane w ASO stan bardzo dobry :) (kilka razy sprawdzane czujnikiem lakieru i w 100% BEZWYPADKOWE :))

pozdrawiam

Robert68
17-11-2012, 21:32
@ marcinkosky wrzuć VIN zobaczymy co ma, daj też info za jaka cenę, jaki przebieg. Gratulacje.

Llukass
17-11-2012, 21:33
Gratuluje i bezawaryjnego użytkowania życzę,a możesz się nim pochwalić -zdj bądź link do ogłoszenia (jak jeszcze jest)

marcinkosky
17-11-2012, 22:47
no zdjec jeszcze swoich nie mam ale dalej jest na allegro: http://moto.allegro.pl/sprzedany-sprzedany-sprzedany-i2791100205.html

Robert68
17-11-2012, 23:11
@ marcinkosky niestety ale ten przebieg nie realny w stosunku do ceny, martwi również zapis " WYSTAWIAM FAKTURĘ VAT -MARŻA", dodatkowo na zdjęciu widać dystans do tankowania 96km, przejechane 10km a w baku prawie 1/2 paliwa. Ewidentna korekta licznika.
Jeszcze jedno "KUPUJĄCY ZWOLNIONY Z OPŁATY SKARBOWEJ 2%(ok 900zł)" czyli auto do opłat umowa "na niemca" bo 38 000 x 2% = 760zł. Podaj nr VIN.

marcinkosky
18-11-2012, 08:24
heh tez sie tym dystansen zdziwilem... ale ;) komputer pokazywal srednie spalanie na poziomoe ok 30 litrow... przyczyna gosciu wyzerowal komputer po czym odpalil auto a wtedy spalanie szybuje w gore jak szalone ;). teraz pokazuje dystans ok 200 kilomeetrow do przejechania a nie tankowalem go ;). przebieg wydaje mi sie jaknajbardziej realny... ostatni wpis w ksiazce jest z wrzesnia 2011 roku przy przebiegu 100 tysiecy km. a i auto jest z holandii ;) . vin sprawdzany 10 razy przeze mnie i ASO i wychodzilo wszystko to samo ;) . Ktos moze powie ze przeplacilem za ten rok... ok ale widac ze auto zadbane w 100% bezwypadkowe(!) z dobrym wyposazeniem a i przebieg wyglada na prawdziwy (nie tylko w moim odczuciu). vin podam troche pozniej bo teraz powiedzmy ze nie mam mozliwosci :)

Robert68
18-11-2012, 11:04
przyczyna gosciu wyzerowal komputer po czym odpalil auto a wtedy spalanie szybuje w gore jak szalone

Cóż za pech i to akurat jak miałeś kupować to auto


Ktos moze powie ze przeplacilem za ten rok... ok ale widac ze auto zadbane w 100% bezwypadkowe(!) z dobrym wyposazeniem a i przebieg wyglada na prawdziwy (nie tylko w moim odczuciu)

He he a toś mnie rozbawił przy porannej kawce, obyś miał racje.

THE END

PS.
VIN-u już nie podawaj.

marcinkosky
18-11-2012, 11:59
zabawne sa Twoje wypowiedzi ;) jak bys zauwazyl to zdjecia sa robione jakis czas temu ;)
a po za tym nic nikomu nie musze udowadniac (bez urazy) tym bardziej Tobie, czlowiekowi ktory najwyraziej posiada znikoma wiedze... i w chyba kazdym sprowadzonym aucie doszukuje sie samych zlych rzeczy... z takimi pogladami podejrzewam ze jeszcze bardzo dlugo bedziesz smigal swoim mk2 ;) (i wcale to nie bylo zlosliwe z mojej strony :D)

Robert68
18-11-2012, 12:08
zabawne sa Twoje wypowiedzi ;) jak bys zauwazyl to zdjecia sa robione jakis czas temu ;)
a po za tym nic nikomu nie musze udowadniac (bez urazy) tym bardziej Tobie, czlowiekowi ktory najwyraziej posiada znikoma wiedze... i w chyba kazdym sprowadzonym aucie doszukuje sie samych zlych rzeczy... z takimi pogladami podejrzewam ze jeszcze bardzo dlugo bedziesz smigal swoim mk2 ;) (i wcale to nie bylo zlosliwe z mojej strony :D)

No cóż, popatrz tutaj a potem pomyśl czy Ty byłeś tym szczęśliwcem, który oszukał handlarza czy odwrotnie.

http://images44.fotosik.pl/497/c9ea164567573d90m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c9ea164567573d90)

PS.
Zdjęcia robione jakiś czas temu <LOL> szczególnie zwróć uwagę na przebieg, czyż to nie Twój świeżo kupiony Mondeo?


ale przynajmniej ja nie chcial bym kupic samochodu z "kreconym" licznikiem...no coz dzisiaj juz nie pora ale jutro trzeba bedzie uruchomic swoje znajomosci w ASO Forda

No cóż i kupił a miał znajomości w ASO.

marcinkosky
18-11-2012, 15:19
zwracam honor...
temat do zamkniecia...

Raul
18-11-2012, 16:49
czy to auto:
http://moto.allegro.pl/sprzedany-sprzedany-sprzedany-i2791100205.html
to jest to samo, które jest na screenie od kolegi Robert68?
Bo jeśli tak to powinno być sprzedane na FV 23, nie FVmarża...

linkgrabber
18-11-2012, 17:00
ten 2.5 T od tego sprzedajacego też ma krecony licznik ale tymrazem troche wiecej ;)

Robert68
18-11-2012, 18:00
Bo jeśli tak to powinno być sprzedane na FV 23, nie FVmarża...

@Raul oczywiście, że tak powinno być.


zwracam honor...temat do zamkniecia...

Tylko tyle kolego Marcinie?

marcinkosky
18-11-2012, 21:17
a czy spodziewasz sie czegos wiecej? moze mam wyplacic zadosc uczynienie...? oczywiscie nie ciesze sie z tego co zobaczylem... ale zastanawia mnie ze na diagnostyce komputerowej w ASO zadnego bledu z tym zwiazanego nie "wyplulo"... byl jeden stary blad zwiazany z ukladem ABS ktory jest standardem ze wyswietla... przynajmniej wg doradcy serwisowego...

Ab4rth
18-11-2012, 22:17
a na jakiej podstawie piszecie że auto powinno być sprzedane na FV 23%?? bo tego rozgryźć nie mogę. Normalną i ogólnie wiadomą rzeczą jest to, iż owy VAT to nie cena tylko podatek, i z własnego doświadczenia wiem że w przypadku aut, można wystawić fakturę vatowską jeśli się auto kupi dostając wyżej wymieniony dokument i odprowadzając owy podatek. A w 95% przypadków auta kupowane za granicą są bez vatu, ponieważ żaden szanowny importer nie dopłaca vatu do ceny w komisie, u turka, w ubezpieczalni czy gdzie indziej, a dlaczego?? Bo wtedy Polak kupujący od niego auto musiał by również zapłacić ten podatek, czyli jeśli auto kosztuje np 40 tyś to kosztowało by 48600. A teraz wytłumaczcie mi po jaką cholerę zwykłemu zjadaczowi chleba faktura vat?? z której i tak żadnego pożytku miał nie będzie?? Jeśli chodzi natomiast o zwolnienie z podatku 2% o którym mowa w aukcji, i fakturze vat-marża to jasno świadczy o tym iż auto nie będzie jak to napisał wielki znawca tematu kolega ROBERT68 na niemca. Nie masz pojęcia o kupowaniu, sprzedawaniu itp, a swoją wiedzę opierasz jedynie na forach internetowych i opiniach Tobie podobnych znawców. Chcesz auto idealne i nie kręcone?? zapraszam do ASO, z jednym małym ale... patrząc na to czym jeździsz to jeszcze długo na aso Cie stać nie będzie, a więc powodzenia w wymienianiu reparaturek, progów i dbaniu o swoją babcie. A Tobie Marcinkosky życzę oby nowe auto chodziło bezproblemowo i nigdy nie zawiodło, i nie przejmuj się opiniami "znawców" tyle mojej opinii w tym temacie.

Raul
18-11-2012, 23:00
Właśnie tylko Robert ma pojęcie, "znawca" jesteś Ty bo nie masz bladego pojęcia o tym co piszesz:
http://www.forum.alfaholicy.org/porady_przy_zakupie/65049-przekret_na_podatku_vat_przy_sprzedazy_auta_przecz ytaj_nim_kupisz_samochod.html
Jak nie rozumiesz mogę Ci wytłumaczyć konkretnie na tym aucie.
Nie chodzi o to, czy VAT jest komuś potrzebny czy nie- ważne ze jest duża szansa ze to konkretne auto ma poważna wadę prawna...

//sprzedaje auta używane, wiem co mówię ...

Robert68
18-11-2012, 23:35
Nie masz pojęcia o kupowaniu, sprzedawaniu itp, a swoją wiedzę opierasz jedynie na forach internetowych i opiniach Tobie podobnych znawców

He he to znaczy, że jesteśmy dobrzy my "znawcy" skoro w tak łatwy sposób można było wykazać, iż @marcinkosky dał się oszukać przy zakupie samochodu pomimo deklarowanych znajomości w ASO.


Chcesz auto idealne i nie kręcone?? zapraszam do ASO

Bzdury piszesz. Wystarczy nie być zaślepionym ofertami w alledrogo i otoszroty i kupić porządny samochód ze sprawdzonego źródła z raportem DEKRY lub innego rzeczoznawcy i nie będzie niespodzianek typu: kręcony, malowany. Ale taki samochód kosztuje 20% więcej od tych oferowanych na alledrogo i otoszroty a Polak chce kupić super auto, z jak najmniejszym przebiegiem w jak najniższej cenie czyli typowe CCC.


ale... patrząc na to czym jeździsz to jeszcze długo na aso Cie stać nie będzie, a więc powodzenia w wymienianiu reparaturek, progów i dbaniu o swoją babcie

Powyższe wyraźnie pokazuje jakim prostakiem jesteś, nie znasz mnie ale starasz się mnie obrażać. Patrząc na to czym sam jeździsz to raczej martwił bym się o własny samochód i jego usterki typu: pordzewiałe krawędzie drzwi, padające pompowtryskiwacze, etc.

PS.
@Raul on i tak nie zrozumie ;)

---------- Post added at 22:35 ---------- Previous post was at 22:26 ----------


Nie chodzi o to, czy VAT jest komuś potrzebny czy nie- ważne ze jest duża szansa ze to konkretne auto ma poważna wadę prawna...//sprzedaje auta używane, wiem co mówię ...

A @marcinkosky kupił samochód u handlarza, który kupił go w firmie: Cars4Export w NL.

marcinkosky
19-11-2012, 08:17
pomijam to czy mam znajomosci w ASO forda czy tez nie... auto ogladalem nie tylko ja... wnetrze auta jaki calosc naprawde wyglada dobrze... ba nawet bardzo dobrze... tymbardziej ze sprawdzalem auto w ASO a chodzilo mi konkretnie o diagnostyke komputerowa, nie napalalem sie na to auto...
rownie dobrze moglem wjechac do mnie do pracy bo tez pracuje w ASO tyle ze Toyoty...

Raul
19-11-2012, 08:44
Tylko kompletni motoryzacyjni ignoranci wierzą, ze podpiecie pod komputer wykaże cofnięcie licznika- nie ma takiego licznika, którego nie da sie bezsladowo skorygować.
Cofka nie była duża, wiec już o niej nie mowmy.
Nikt nie mówi, ze auto jest w złym stanie i powypadkowe- na przekręty na VAT wybiera sie auta sprawne i bezwypadkowe.
ZAPYTAM PO RAZ KOLEJNY: CZY AUTO ZE SCREENA ROBERTA I TO Z AUKCJI TO JEST TEN SAM SAMOCHÓD?

marcinkosky
19-11-2012, 12:59
numery rejestracyjne sie zgadzaja... vinu zas w screenie nie widzialem (moze umknal mi bo nie ukrywam ze sie ostro zdenerwowalem) zdjecia tez przedstawiaja moje auto...

linkgrabber
19-11-2012, 14:35
nie ma takiego licznika, którego nie da sie bezsladowo skorygować.

Jest podobno w niektórych modelach bmw, że przebieg idzie odczytać jakoś ze skrzyni automatycznej i jeszcze z jakiegoś auta, wiem to od jakiegos handlarza ale sam namacalnie nie sprawdzałem



numery rejestracyjne sie zgadzaja... vinu zas w screenie nie widzialem (moze umknal mi bo nie ukrywam ze sie ostro zdenerwowalem) zdjecia tez przedstawiaja moje auto...

Może warto zasiegnac jakiejs porady prawnika i żadąc rekompensaty za niezgodnosc z ogloszeniem, dobry i ten 1000 czy 2 dla Ciebie, czyli jego zysk :skromny:

wrx
19-11-2012, 14:42
ja bym sie przebiegiem nie martwil - jedynie co zmienilbym pasek rozrzadu aby nie bylo niespodzianki tym bardziej ze to nie jakis kosmiczny koszt

linkgrabber
19-11-2012, 14:48
no i tak nie jest duży, często grubsze wałki widzialem na forach

modis2010
19-11-2012, 15:17
stary, a masz ksiazke serwisowa z przegladami od handlarza?
bo jesli tak i sie nei zgadaja wpisy to pomimo ze cie oszukal na przebiegu(czyli stanie auta) to mozesz go do sady zaciagnac za falszerstwo dokumentow a to juz grybsza sprawa.

na twoim miejscu napisal bym do holadni i powiedzial jak a sprawa i zeby sie sprzedawca z NL skontaktowac i zweryfikowac papiery.
sprawdz tez jak chlopaki pisza sprawe vat

czeslaw555
19-11-2012, 20:14
a powiedzcie mi jak to możliwe że auto ma te samenr. rejestracyjne ? zadaje się że było tak że jak kupujesz auto na export to dostajesz inne numery rejestracyjne, jak się mylę to mnie poprawcie .

linkgrabber
19-11-2012, 20:23
handlarze czesto drukuja lub pisza markerem rejestracje, na czyms takim nei mozna jezdzic ;)

marcinkosky
20-11-2012, 17:38
ogolnie pomijajac fakt ze przebiegi sie nie zgadzaja... jestem z auta zadowolony! srodek auta jak i ogolnie na zewnatrz sa super zadbane! pocieszam sie jedynie faktem ze jest to roznica 20 kilku tysiecy kilometrow a nie jest cofniety o 2 tyle... ostatni wpis z serwisu\wizyty na przegladzie jest z wrzesnia zeszlego roku przy przebiegu 100 tysiecy km... i moze to tez uspilo moja czujnosc...

Raul
20-11-2012, 18:43
Jak się okaże, że auto wyniesie Cię nie 37 coś jak w ogłoszeniu, a 45-46 tys pln, będziesz równie zadowolony? ;)
Powtórzę po raz kolejny: na wałek na VAT wybiera się fajne, bogato wyposażone, bezwypadkowe, zadbane wizualnie i technicznie auta.
Właśnie po to by UŚPIĆ CZUJNOŚĆ. Przelecisz czujnikiem- ok. Pojedziesz na serwis- wszystko ok. Nikt wtedy nie sprawdza papierów auta, legalności wprowadzenia go na rynek itd. Co widzisz po sobie.

czeslaw555
20-11-2012, 18:46
tutaj, w tym opisie znajdziesz link do opisu, jak oszukują na VAT, link z alfaholicy
http://sprowadzanieaut-czeslaw555.blogspot.com/2012/11/niskie-ceny-oferowanych-aut-czy-ludzie.html

Robert68
20-11-2012, 21:03
ogolnie pomijajac fakt ze przebiegi sie nie zgadzaja... jestem z auta zadowolony! srodek auta jak i ogolnie na zewnatrz sa super zadbane

Marcin nikt tu nie zarzuca Ci, że kupiłeś złe auto, problem tkwi w tym, iż może ono posiadać wadę prawną za która przyjdzie Ci drogo zapłacić. Tak jak wcześniej pisał @Raul, wejdź na stronkę Alfy poczytaj i podejmij odpowiednie kroki aby to sprawdzić. To dla Twojego dobra.

PS.
@czeslaw555 ładna reklama własnej stronki ;)

marcinkosky
21-11-2012, 21:43
Marcin nikt tu nie zarzuca Ci, że kupiłeś złe auto, problem tkwi w tym, iż może ono posiadać wadę prawną za która przyjdzie Ci drogo zapłacić. Tak jak wcześniej pisał @Raul, wejdź na stronkę Alfy poczytaj i podejmij odpowiednie kroki aby to sprawdzić. To dla Twojego dobra.

problem tkwi w tym ze auto jest juz zarejestrowane... i powiem szczezrze nie wiem co dalej... nie potrafie odczytac z powodu nieznajomosci jezyka holenderskiego prawie nic z dowodu rejestracyjnego...
:/ kurde zawsze wzbranialem sie przed tym aby kupowac auto nie zarejestrowane w PL... zawsze dla "wlasnej wygody" wybieralem taki ktory juz byl zarejestrowany... i terz powiem szczerze ze boje sie... z tym opisem w linku ponizej nie zgadza mi sie jedna rzecz (choc bron Boze nie moge sie tym kierowac!) ze cena napewno nie byla okazyjna!! bo w takich pieniadzach spokojnie mozna kupic 2008 rok z Polskiego salonu i co za tym idzie z gorszym wyposażeniem... nie sugeruje sie tym ile ten rok mondeo "stoi" w cennikach Euro Taxu bo cenniki swoje a rynek swoje... zawsze byla roznica... i auto napewno nie zostalo kupione pod wplywem "chwili czy tez napalenia sie" poprostu szukalem wiekszego auta...

czeslaw555
21-11-2012, 22:02
Euro Tax zaniża ceny . Masz zarejestrowane auto i dobra.

marcinkosky
21-11-2012, 22:38
patrzylem ceny Euro Taxu do ubezpieczenia...

Raul
21-11-2012, 22:40
ze cena napewno nie byla okazyjna!!
zgadza się, za max. 39 można takie coś kupić z normalną fakturą (mówię o podobnym wyposażeniu i rp 2007).

Podeślij mi skan holenderskiego DR na pw-> zeskanuj i wrzuć np. na speedyshare.

marcinkosky
21-11-2012, 22:54
Raul jutro Ci to podesle...