PDA

Zobacz pełną wersję : [Porady] parowanie szyb



GeGo
04-11-2012, 16:16
Powiem tak
w domu się sprawdza w aucie na sprawdzałem :P

podam przykład:
jak w łazience bierze się prysznic lub gorącą kąpiel to od razy lustra parują, a wystarczy dobrze natrzeć je pianką do golenia i nastepnie tą pianką umyć lustra a już lustro podczas kąpieli czy prysznica nie zaparuje...

więc może i w aucie warto umyć szyby pianką do golenia i problem z parowaniem szyb rozwiązany :hmm:

Barteq
04-11-2012, 18:29
Najlepiej to włączyć klimatyzacje jak zaparują i w moment schodzi.

GeGo
04-11-2012, 18:58
tyle że to schodzi z przedniej a na tylnych bocznych tez paruje

kilus89
04-11-2012, 23:19
tyle że to schodzi z przedniej a na tylnych bocznych tez paruje
włączasz podgrzewanie tylnej szyby klime tylko nie wolno dawać na obieg zamknięty :)

rustin
05-11-2012, 00:20
Ja kupiłem środek rainx i nie pomaga.

X8 Black

pietia_mkIII
07-11-2012, 13:07
Ważna jest również czystość filtra kabinowego. Najlepiej wymienić go 2 razy w roku. Przy zapchanym filtrze szybki dosyć mocno parują.

jarku
07-11-2012, 13:11
ogólnie klimatyzacja w mk3 jest mało wydajna, ale przy mocnym nawiewie powinno osuszyć kabinę.


więc może i w aucie warto umyć szyby pianką do golenia i problem z parowaniem szyb rozwiązany

a czy to przy dłuższym użytkowaniu nie powodowałoby ze szyba stanie się tłusta? ja bym raczej odpuścił ten patent.

ale w łazience przetestuję :hmm:

przemek0113
07-11-2012, 14:30
Próbowałem w łazience i... ciężko jest doczyścić szyby bo pianka jest tłusta... Ja po kąpieli otwieram drzwi, wietrzę i po problemie ;)

zizitop901
07-11-2012, 17:29
panowie nie ma opcji by w dni takie jak teraz szyby nie parowały, wysoka wilgotność powietrza wsiadam do zimnego i wilgotnego auta odpalam zanim silnik się zagrzeje chucham w aucie cieplejszym nieco powietrzem ale wilgotniejszym na zimne szybki i para musi się wytrącić nie ma opcji by jej nie było zanim silnik się nagrzeje i zacznie wiać ciepłem w szybki, metoda to osuszacz powietrza do wnętrza auta albo uchlanie szyb na 1wsze 5km drogi albo jedno i drugie o kondycji filtra kabinowego nie ma co mówić bo to oczywiste jak i o tym że obieg wewnętrzny stosuje się tylko przy wł klimie latem.

Mav
08-11-2012, 01:57
Ja kupiłem środek rainx i nie pomaga.

Jesli koniecznie chcesz walczyc z parowaniem za pomoca preparatu to bierz ten od CarPro :bigok:

Patriarcha
08-11-2012, 09:12
tyle że to schodzi z przedniej a na tylnych bocznych tez paruje
mnie parują i owszem ale tylko jak wyłączę nawiew, ale jeżeli włączę to po chwili para schodzi, z przedniej i bocznych. No chyba że akurat za oknem mam dementora który chucha w szybę:zakrecony:

wild_weasel
08-11-2012, 22:31
wystarczy dobrze natrzeć je pianką do golenia i nastepnie tą pianką umyć lustra a już lustro podczas kąpieli czy prysznica nie zaparuje...
Stary, jak doszedłeś do takiego rozwiązania? :los:

przemek0113
09-11-2012, 07:48
Stary, jak doszedłeś do takiego rozwiązania?Się ogląda programy o sprzątaniu :))

BibiDrift
09-11-2012, 09:42
[/quote]Się ogląda programy o sprzątaniu :))[/QUOTE]



Czyżby Perfekcyjna Pani Domu ? :)

barbarian15
09-11-2012, 15:03
Przypadkiem,będąc w sklepie,natrafiłem na Auto Dry w woreczku 250g. Preparat zadziałał w ok.80%,bo po kilku godzinach postoju,szyby były lekko zamglone.Cóż,duże auto,duża pojemność wnętrza,trzeba będzie dokupić drugie opakowanie.

GeGo
09-11-2012, 18:41
Się ogląda programy o sprzątaniu [/QUOTE]



Czyżby Perfekcyjna Pani Domu ?[/quote]

żona zmusza mnie do oglądania tego co ona chce niby jeszcze jeden tv w sypialni ale komu by się chcialo isc do sypialni oglądać ;)
a wiec nie perfekcyjna pani domu ale musze to oglądać a jakaś czysta chata na tv4



Auto Dry w woreczku 250g.

też to mam i nie wiem czy to zasłygo woreczka do pochałaniania wilgoci czy taki przypadek ale jak idę czasami z psiakiem na dwór to wieczorem idę koło auta i widze że na parkingu auta mają zaparowane szyby a moje mondeo ani troszke...

barbarian15
09-11-2012, 19:30
jak idę czasami z psiakiem na dwór to wieczorem idę koło auta i widze że na parkingu auta mają zaparowane szyby a moje mondeo ani troszke...

u mnie są lekko zaparowane tylko w dolnej części, już wiem dlaczego.Przypomniałem sobie, córka zostawiła uchyloną szybę :smash: a padało mocno przez noc i dzień.Efekt,wiadomo,woda na dywanikach.Stąd to dodatkowe parowanie.Jak to wysuszę to na pewno będzie jak u Ciebie.

GeGo
09-11-2012, 19:48
moim zdaniem te woreczki dawają rade bo teściowa też miała problem z parowaniem i po włożeniu tego do auta też parowanie się zmniejszyło i to znacznie...

nie uwierzył bym w to gdybym takich preparatów nie miał w domu i nie widział ile się wody zbiera w pojemnikach

analyzator
10-11-2012, 15:00
Przypadkiem,będąc w sklepie,natrafiłem na Auto Dry w woreczku 250g. Preparat zadziałał w ok.80%,bo po kilku godzinach postoju,szyby były lekko zamglone.Cóż,duże auto,duża pojemność wnętrza,trzeba będzie dokupić drugie opakowanie.

fajna rzecz ale ja nie o tym. totalny offtop ale Twój podpis rozpieprzył system ;)

rustin
10-11-2012, 17:44
Ja nie wiem co mam w tym roku :) Czyste szyby, rainx antifog, woreczek ten i parują jak zacznie ogrzewanie grzać rano.

zizitop901
10-11-2012, 18:04
czyli experymenta wzieły w łeb

MiroPL
25-11-2012, 22:07
U mnie w MK2 to samo, zawsze rano zanim wyjadę na trasę to szyby mam już zaparowane, jak ścieram ściereczką to za chwilę to samo, pomaga dopiero włączenie ogrzewania przedniej szyby.

Janek1982
25-11-2012, 22:14
Może masz wilgotne dywany w aucie?

Mor
25-11-2012, 22:26
Na wilgotne dywany najlepsze gazety zostawione na noc ;] Złapią wilgoć i zatrzymają w sobie. Testowałem eksperyment z pianką do golenia. W łazience działa idealnie, ale w aucie się nie sprawdziła (testowane na Mazdzie 323f).

Pomógł środek anti-fog. Dostępny w sklepach na działach czystości. Popsikane raz i już trzeci tydzień bez pary ;)

rustin
26-11-2012, 00:05
Ten środek top jako dokładnie?

X8 Black

von_kicek
27-11-2012, 21:02
Ja testowalem 'preparat antyroszeniowy' autolandu i byl to pierwszy produkt z tej firmy z ktorego jestem nie zadowolony.Efektu absolutnie brak,nie polecam

A sprawdzaliscie filtr kabinowy?To chyba w pierwszej kolejnosci trzeba wymienic jak paruja szyby

MiroPL
28-11-2012, 22:32
Na wilgotne dywany najlepsze gazety zostawione na noc ;] Złapią wilgoć i zatrzymają w sobie. Testowałem eksperyment z pianką do golenia. W łazience działa idealnie, ale w aucie się nie sprawdziła (testowane na Mazdzie 323f).

Pomógł środek anti-fog. Dostępny w sklepach na działach czystości. Popsikane raz i już trzeci tydzień bez pary ;)

Ostatnio wymieniłem filtr kabinowy ale za dużo to nic nie dało, teraz spróbuję jeszcze z tą gazetą ;)

LukaszV6
29-11-2012, 13:01
po pierwsze wymiana filtra kabinowego (przynajmniej raz w roku jesienią najlepiej)

po drugie sprawdzić dywany i gąbkę pod nimi czy nie są mokre - jeśli nie są mokre patrz pkt trzeci jeśli są mokre to pierwsze co to sprawdź czy nie cieknie nagrzewnica (osad na szybie będzie tłustawy i słodkawy - można sprawdzić na języku oczywiście w małej ilości bo monoetyloglikon może zaszkodzić)

po trzecie odciąg powietrza w bagażniku po lewej stronie w schowku na lewarek - należy sprawdzić czy nie jest zasyfiony, a swoją drogą to wada ''fabryczna'' wielu samochodów, że te odciągi są montowane właśnie tam....

po czwarte nigdy szyby nie będą niezaparowane na 100% - powietrze jesienno-zimowo-wiosenne oraz deszczowe ma dużą wilgotność i nie ma bata na to tym bardziej, że do auta zasysane jest z zewnątrz do wewnątrz gdzie w cieple się skrapla...pech, że większość powietrza wychodzi pod przednią szybą do tego położoną pod kątem

rustin
29-11-2012, 13:42
W mk3 w hb też jest taki odciąg?

LukaszV6
29-11-2012, 14:17
w każdym aucie jest, przynajmniej w każdym z moich poprzednich był...niestety u siebie musisz sprawdzić sam....ale w mk3 raczej na pewno - nawet po obu stronach - sprawdzałem. służą także do wyrównywania ciśnienia w aucie jak jest włączony nadmuch czy jak żona trzepie drzwiami:red:

skamil89
29-11-2012, 18:14
znajduje sie pewnie za zderzakiem plastik z guma ze w jedna storne przechodzi powietrze a w druga nie...

kamilesp
29-11-2012, 23:18
Panowie, jak kupiłem MK3 (a było to bardzo niedawno) to nie dało się jeździć bez włączonej klimy bo wszystkie szyby parowały. Wielu "znawców" pisało ze tak musi być i już. Ale ja się uparłem... rozebrałem podszybie, wysuszyłem i wyczyściłem wszystko (ręczniki jednorazowe+sprężone powietrze) pod podszybiem (całą tą wnękę gdzie jest obudowa filtra kabinowego... mechanizm wycieraczek). Potem oczywiście wymieniłem filtr kabinowy, uszczelniłem obudowę filtra i poskładałem wszystko do kupy. Czas około 2 godziny. Efekt taki, że od tamtej pory ani razu klimy nie włączałem a szybki nie parują, a jeśli to baardzo minimalnie. Czasem tylna... ale to wystarczy grzanie włączyć na chwilkę.

krzysiek88
16-04-2013, 21:14
U mnie też był prolem z parowaniem, szczególnie w zimie jak było w aucie 3-4 osoby co się okazało w aucie był cały czas obieg zamknięty, otwarłem klapkę za filtre kabinowym, narazie jezdze cały czas z otwartą, nie ma kiedy tego zrobić ale szyby już nie parują.

barbarian15
17-04-2013, 11:36
Zgadza się,ale jest to "patent" na parowanie w czasie jazdy.W czasie kilkugodzinnego postoju,szczególnie przy dużej wilgotności powietrza,ten preparat pomaga.Są to granulki o znacznych właściwościach higroskopijnych.Testowałem to od jesieni ubiegłego roku.

acid311
10-05-2013, 19:25
Wystarczy obejrzeć perfekcyjną panią domu :hehe: mysie szyb pianką do golenia, nie ma bata żeby parowały po tym :smash:

foto
03-08-2013, 00:44
Ostatnio jak bardzo lało zaczeły mi parować tylne szyby w MK1 sedan (z tyłu żona i córka), włączyłem na chwilke ciepły nawiew i przeszło, nie dało się nawet lekko okna otworzyć bo lało a to czasem pomaga. Co ciekawe podczas porządnego mycia Kärcherem ani kropelka do środka się nie dostała, auto szczelne.

frugo
04-08-2013, 00:55
Możliwe, że zatkany jest odpływ wody z klimatyzacji, sprawdź czy dywaniki pod nogami kierowcy/pasażera nie są wilgne, możliwe też że woda dostaje się inną drogą, może gdzieś dziura jakaś. Tak czy inaczej jak mocno paruje to w aucie gdzieś stoi woda (wsiąknięta pewnie w tapicerkę)

foto
04-08-2013, 13:31
Nie mam klimy a autko jest suche, to najprawdopodobniej była para wodna która się skoropliła na szybach, wszedzie jest para wodna i zależy to od wilgotności powietrza. Jak pada to wilgotność sięga 70% wiec jest co się skraplać :hmm:

foto
14-11-2013, 21:20
Powodem mocnego parowania była sparciała uszelka obudowy filtra kabinowego. Przykleiłem na silikon, narazie spokój od tamtego czasu.

Co do sztuczek zimowo jesiennych na parowanie szyb.
Po skończonej jeździe zostawiam na chwilę otwarte auto by temperatura mniejwiecej się zrównała z temp. otoczenia.
Unikam wtedy niemiłych niespodzianek typu zamarznieta przednia szyba od środka - zaparowała i podmarzła.

benek27-78
16-11-2013, 01:26
Wystarczy obejrzeć perfekcyjną panią domu :hehe: mysie szyb pianką do golenia, nie ma bata żeby parowały po tym :smash:

O ja ....no na takie patenty to ja nie wpadle az sprawdze w praktyce ;)

boro
16-11-2013, 11:39
Przypadkiem,będąc w sklepie,natrafiłem na Auto Dry w woreczku 250g. Preparat zadziałał w ok.80%,bo po kilku godzinach postoju,szyby były lekko zamglone.Cóż,duże auto,duża pojemność wnętrza,trzeba będzie dokupić drugie opakowanie.
Ja przypadkowo kupiłem coś takiego http://dumpoff.pl/ ale jeszcze tego nie testowałem.

foto
16-11-2013, 12:05
Pianka działa ale tylko na krótki czas.

rustin
16-11-2013, 23:33
Mam pytanie ogólnie jak jeździcie z klimatronikiem? Bo jak jest na auto klima wyłączona to jak pada deszcz to szyby parują , jak wezmę kierunek szybę to przestaje.
Dźwinie to zrobione, że jak nie wybierze się kierunku na szybę to praktycznie nic na nią nie leci. Np w audi kolegi jak jest auto i nie ma kierunku wybranego to i tak lekko dmucha na szybę.

RalfiX78
16-11-2013, 23:35
Mam pytanie ogólnie jak jeździcie z klimatronikiem? Bo jak jest na auto klima wyłączona to jak pada deszcz to szyby parują , jak wezmę kierunek szybę to przestaje.
Dźwinie to zrobione, że jak nie wybierze się kierunku na szybę to praktycznie nic na nią nie leci. Np w audi kolegi jak jest auto i nie ma kierunku wybranego to i tak lekko dmucha na szybę.
Ja mam podobnie, czyli jeśli nie wybiorę kierunku nawiewu to wieje wszędzie po trochu.

rustin
16-11-2013, 23:52
Czy jak nie macie kierunku nawiewu na szybę i wyłączona jest klima to wam parują szyby?

foto
16-11-2013, 23:58
Nie mam klimy, mam MK1, miałem inne auta. Jak jest okres zimowy to raczej trzeba w 90% używać nawiewu na szybę przednią. Druga rzecz, sprawdź uszczelki przedniej szyby, jak była wymieniana to może być źle wklejona. Sprawdź czy nie masz np. pęknięcia. Sprawdź czy masz wszystko szczelne wokoło przedniej szyby - w MK1 miałem zniszczoną uszczelkę filtra kabinowego i dosłownie lało się do auta - uszczelniłem silikonem. No i chyba najważniejsza sprawa - kiedy wymieniałeś filtr kabinowy ? No i jeszcze mi sie przypomniało - umyj przednią szybę od środka, tłuszcz który się dostaje z oddechem powoduje parowanie szyb, zawsze przed zima myję szyby od środka, najbardziej mnie w....wia tylna.

rustin
17-11-2013, 00:06
kolego foto dzięki za rady :) już trochę jestem na forum i mam 3 mondeo także wszystko co wypisałeś wiem i zrobiłem.
Pytam czy wam parują szyby jak nie macie nawiewu na nie. U mnie jak nie jest na szybę i pada deszcz to po paru km zaczynają parować jak porządnie w środku się nagrzeje.

RalfiX78
17-11-2013, 00:17
kolego foto dzięki za rady :) już trochę jestem na forum i mam 3 mondeo także wszystko co wypisałeś wiem i zrobiłem.
Pytam czy wam parują szyby jak nie macie nawiewu na nie. U mnie jak nie jest na szybę i pada deszcz to po paru km zaczynają parować jak porządnie w środku się nagrzeje.
Masz grzaną szybke ?

foto
17-11-2013, 00:18
Przednia szyba będzie parować bardziej jak jedziesz sam - masz jakąś tam temperaturę i para skrapla się na zimnej szybie, to samo jak wieziesz pasażerów z tyłu - przynajmniej ja tak mam dlatego w tym okresie włączam nawiew na szybę.
Teraz do Twojego pytania - tak paruja jak jest w aucie zimno i pada deszcz dlatego włączam nawiew na przednia szybę.
Ale ... jak się w aucie porządnie nagrzeje po przejechaniu około 10km nie mam problemu z parowaniem szyb, przednia czasem lekko paruje podczas deszczu ale jak mam nawiew na kabinę i nogi, wtedy przekręcam na szybę i po kłopocie.
Oczywiście z grzaniem trzeba zachowac umiar.

rustin
17-11-2013, 10:37
Czyli tak jak u mnie.
Tak mam grzaną.

foto
17-11-2013, 13:00
To jest tak jak np. z wyjęciem zimnej butelki piwa z lodówki, po chwili jest cała zaparowana.
Dlatego jak pisałem w zimę zanim zamknę samochód po jeździe to wietrzę go by w miarę wyrównać temperaturę, unikam potem zamarznietych szyb od środka. Czasem jak juz dojeżdżam do domu to wyłączam ogrzewanie jak np. pada śnieg lub leje.

middy1983
13-02-2014, 07:27
Ja myję zima szyby denaturatem z dodatkowym dodatkiem spirytusu (najczęściej kupuję pół litra najtańszej flaszki w sklepie). Z parowaniem szyb święty anielski.
By mieć spokój zimą - musimy spełnić kilka warunków:

1. suche dywaniki
2. bardzo często suszyć w domu gumy spod nóg (wycieraczki)
3. mieć sprawne uszczelki w drzwiach a same drzwi dobrze wyregulowane (dociśnięte)
4. pod tapicerką drzwi (pod boczkami) musi być oryginalna folia na drzwiach! jak jej nie ma - trzeba nakleić inną ale musi być!
5. zimą gdy sprzątamy auto - myjemy np. boczki, szyby w środku itp. musimy robić to albo w ciepłym garażu by odparowało lub na parkingu - do wody dodawać alkohol. Nie zostawiamy nic mokrego. Możemy też przemyć element podczas sprzątania i od razu wytrzeć na sucho.

Bardzo ważne jest wietrzenie auta. Wracamy z trasy - nie zostawiamy nagrzanego wnętrza jeśli nie mamy zamiaru już gdzieś jechać. Wietrzymy i wyrównujemy temperatury.

sztygar
26-03-2014, 01:12
wystarczy dobrze natrzeć je pianką do golenia i nastepnie tą pianką umyć lustra a już lustro podczas kąpieli czy prysznica nie zaparuje...
Stary, jak doszedłeś do takiego rozwiązania? :los:

Hehe matka potrzebą wynalazku. Ale moim zdaniem działa to na podobnej zasadzie jak patent ze skrobią i ziemniakiem. Aczkolwiek śmiem twierdzić że ziemniak jest skuteczniejszy. Po piance to szybka chyba będzie strasznie tłusta.

Gin
26-03-2014, 09:36
wystarczy dobrze natrzeć je pianką do golenia i nastepnie tą pianką umyć lustra a już lustro podczas kąpieli czy prysznica nie zaparuje...
Stary, jak doszedłeś do takiego rozwiązania? :los:

Hehe matka potrzebą wynalazku. Ale moim zdaniem działa to na podobnej zasadzie jak patent ze skrobią i ziemniakiem. Aczkolwiek śmiem twierdzić że ziemniak jest skuteczniejszy. Po piance to szybka chyba będzie strasznie tłusta.
:hehe::hehe:najlepiej z tego wynika żeby zabierać do auta parę kilo kartofli.... obranych czy w łupinkach? :hehe:

Mewa_lp
16-04-2014, 23:06
siema wsyztskim a co myslicie o preparacie rain-x antifog? Niewidzialna wycieraczka jest super to moze i ten preparat tez jest taki sam?

kodex
23-04-2014, 08:21
Podobno jest całkiem dobry

--------- z fona ---------

diablo228
23-04-2014, 17:08
a parują ci szyby że chcesz od środka coś nakładać ?? mamy wiosnę ciepłe dni i szyby parują jak się filtr z klimy długo nie wymienia

and78
31-05-2014, 13:55
1. umyć dokładnie szyby
2. wetrzeć kapeczkę szamponu w szybę

zibi
12-12-2016, 13:53
Ja używam żwirku silikonowego jako pochłaniacz, kupując niedawno mondeo jak szyby zaparowały moim oczom ukazal sie na tylnich szybach taki napis :D
http://www.fotosik.pl/zdjecie/7c63a8a805435a14