PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Radio samochodowe pika



Mich
09-11-2012, 22:40
Witam, przeglądałem forum i nie znalazłem rozwiązania.

Radio czasami zaczyna pikać. Obojętnie czy jadę, czy na postoju jak radio gra. Wycisza się stacja i pika sobie. Jak trochę popika włącza się z powrotem stacja.

O co chodzi? :)


(W sumie może to być związane z wymianą jednego głośniczka , bo z tego co pamiętam problem pojawił się dopiero po wymianie fabrycznego na inny)

barbarian15
10-11-2012, 10:51
Przydałoby się więcej szczegółów,jakie radio a przy okazji nie piszesz w profilu jakie auto.

Mich
10-11-2012, 16:49
stary kaseciak który był w mondku przy zakupie
Alpine TDM-9501R
http://www.scotofhaddington.co.uk/images/Alpine%20TDM%209501R.jpg

zastanawia mnie czy ktoś miał podobny problem

tomascor
10-11-2012, 19:06
Pikanie na radiu może oznaczać szukanie silniejszego sygnału lub jego utratę , czy zauważyłeś w tym momencie szum lub gorszą jakość sygnału radiowego .

Mich
10-11-2012, 19:23
wiesz co , radio wycisza się kompletnie , nastepuje 5 piknięć , i załącza sie dalej , niby nie przeszkadza , ale potrafi zdenerwować a i przestraszyć :P

Mzzyku
11-11-2012, 00:29
wiesz co , radio wycisza się kompletnie , nastepuje 5 piknięć , i załącza sie dalej , niby nie przeszkadza , ale potrafi zdenerwować a i przestraszyć :P poszperaj w radyjku i wyłącz opcje PI SEEK ;)

kojot310
11-11-2012, 06:11
wiesz co , radio wycisza się kompletnie , nastepuje 5 piknięć , i załącza sie dalej , niby nie przeszkadza , ale potrafi zdenerwować a i przestraszyć :P poszperaj w radyjku i wyłącz opcje PI SEEK ;)
Dokładnie ,miałem kiedys to samo w tym samym radiu myslałem ze to cos z RDS em ale to było to PI SEEK:hehe:,a tak nawiasem naprawde można sie wystraszyc jak zacznie pikac:))