PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Obieg wewnętrzy i zewnętrzny



Stawros
10-11-2012, 00:52
Witam

Nurtuje mnie ostatnio jedna sprawa związana z wentylacją. Mianowicie czy jest jakaś słyszalna różnica przy włączeniu obiegu wewnętrznego i zewnętrznego bo generalnie niezależnie w którą stronę przekręcę pokrętło słychać taki sam dźwięk dmuchawy i obawiam się że mechanizm może nie działaś i cały czas jest nawiew zewnętrzny albo wewnętrzny. Idzie to jakoś zbadać, sprawdzić czy wszystko jest ok?

pozdr

frugo
10-11-2012, 08:02
W każdym aucie w którym jeździłem zamknięcie obiegu powodowało efekt "mocniejszego" nawiewu więc chyba nie za bardzo działa.

witekg.
10-11-2012, 08:36
Słyszalnej różnicy raczej nie ma, chodzi bardziej o to, że przy wewnętrznym obiegu nie zaciąga zapachów z zewnątrz ma to znaczenie szczególnie w korkach...

damian1903
10-11-2012, 08:37
wsadz głowe pod schowek i pokręć w prawo i w lewo i powinno być słychać klapke

barbarian15
10-11-2012, 09:16
W każdym aucie w którym jeździłem zamknięcie obiegu powodowało efekt "mocniejszego" nawiewu więc chyba nie za bardzo działa.

tak jest,po włączeniu obiegu wewnętrznego dmuchawa przełącza się na wyższe obroty.

Stawros
12-11-2012, 22:33
dzięki Panowie za pomoc a jutro z rana się tym zajmę. Ale jakby się okazało że jednak nie słychać tej klapki i mam tylko zew. obieg to za co najlepiej się zabrać w pierwszej kolejności?