PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Ręczny nie puszcza. Jak i gdzie przeczyścić?



Bartek
13-11-2012, 16:52
Zacina mi się ręczny w prawym kole,który puszcza dopiero po jakimś czasie. Linka porusza się swobodnie,więc chodzi o sam zacisk.

Teraz tak...zauważyłem podczas zmiany kół,że linki ręcznego są przymocowane do takich haczyków w kształcie odwróconej do góry nogami litery "U" (sorry,nie miałem czym zdjęcia zrobić). Kiedy zaciągnę ręczny i znów popuszczę (prawe koło nie puszcza oczywiście),to ten haczyk mogę swobodnie poruszać ręcznie przód/tył,co mi właśnie sugeruje problem bezpośrednio w samym zacisku. Dla porównania,przy sprawnym zacisku,mogę tym haczykiem też poruszać przód/tył,ale już ze znacznym ale jednostajnym oporem,co świadczy o prawidłowym działaniu samego mechanizmu.
Jak i gdzie się dostać by to wszystko przeczyścić?

richad
13-11-2012, 17:09
Możliwe, że linka w pancerzu gdzieś popękała i nie cofa się do końca.
Albo też może być zapieczony samoregulator przy zacisku hamulca (tu trzeba rozkręcić zacisk i sprawdzić).
Wypnij linkę i zobacz czy puści do końca, jak nie to samoregulator trzeba czyścić i przesmarować.

Bartek
13-11-2012, 17:47
Możliwe, że linka w pancerzu gdzieś popękała i nie cofa się do końca.



Linka porusza się swobodnie,więc chodzi o sam zacisk.



Albo też może być zapieczony samoregulator przy zacisku hamulca (tu trzeba rozkręcić zacisk i sprawdzić).



Jak i gdzie się dostać by to wszystko przeczyścić?



Wypnij linkę i zobacz czy puści do końca



ten haczyk mogę swobodnie poruszać ręcznie przód/tył,co mi właśnie sugeruje problem bezpośrednio w samym zacisku.

---------- Post added at 17:47 ---------- Previous post was at 17:45 ----------

Dzięki za dobre chęci,ale wszystko wyżej opisałem co i jak :skromny: Bardziej mi chodzi o to,jak się do tego całego mechanizmu dostać.

richad
13-11-2012, 18:08
Trzeba odkręcić dwie śruby trzymające zacisk, wysunąć zacisk tak jakbyś wymieniał klocki.
Po wyjęciu klocków zobaczysz na środku osłonę gumową tłoczka , trzeba ją zdjąć, tłoczek jeżeli jest wepchnięty to go wyjąć przeczyścić wszystko dokładnie i w odwrotnej kolejności złożyć.
Zapomniałem jeszcze dodać by dobrze przeczyścić prowadnice klocków, oraz tłoczek przesmarować smarem wysokotemperaturowym jakimś.