PDA

Zobacz pełną wersję : Wspomaganie kierki...Jaki płyn??



Martino69
04-05-2005, 23:21
:pad: Jaki płyn jest w układzie wspomagania i ewentualnie ile kosztuje?? Forda mam z Gebelslandu i podejrzewam że, jest tam oryginalny fordowski, bo w aucie same oryginalne cześci... nawet tłumiki fordowskie (stan opłakany ;) ). Qrcze mam już minimum płynu i wspomaganie masłowato chodzi :( A poza tym opanował ktoś ''pocenie się'' przewodu pompa wspomagania->czujnik ciśnienia od strony pompy. Narazie tego nie rozbierałem,ale podejrzewam że puściła uszcelka (miedziana??) przy pompie. Z dokręcaniem przewodu też jeszce nie kombinowałem , więc może jakieś sugestie jak ktoś już to rozbierał?? Dzięki za porady. Pozdrowienia Martino

rc23
04-05-2005, 23:34
Ja mam wlany przekładniowy taki jak do automatu "orlen" działa wszystko OK do toyoty też taki lałem (przewody zdychały mi notorycznie od drgań az wreszcie geniusz co dorabia przewody ciśnieniowe zrobił mi rurki z teflonu+siatka metalowa takie zakłada się do maszyn budowlanych caterpiler on poradził mi tez w kwestii oleum byłem zadowolony po ostatniej naprawie chodziło rok i tak ją sprzedałem)

jarekch
04-05-2005, 23:36
Kolor oleju powinien być czerwony - kupisz bez problemu mówiąc, że do wspomagania.

vMZe
05-05-2005, 08:02
Oryginał Forda kosztuje 58 PLN/LTR w www.abscar.pl.
Pozdro
vMZe

v1tek77
05-05-2005, 08:17
Kolor oleju powinien być czerwony - kupisz bez problemu mówiąc, że do wspomagania.
Nie koniecznie czerwony bo ja mam np. zielony :satan:
I wszystko działa ok.

vMZe
05-05-2005, 08:25
A w jaki sposób wymienić cały płyn - żeby było dobrze.
I czy jest to zalecane??
Pozdro
vMZe

Dzekis
05-05-2005, 09:22
udało mi się dostać oryginał Forda w Centrum Dobra za 30 zeta za całą butelkę, nie pamiętam jakiej pojemności, ale jeszcze mi dużo zostało. Już z doświadczenia wiem, że trzeba z nimi negocjować.

HEVA
05-05-2005, 14:45
Kolor oleju powinien być czerwony - kupisz bez problemu mówiąc, że do wspomagania.

Tak, tylko do aut leje się rózne płyny. Są to oleje typu Dextron i występują jako I, II, III i chyba IV. Mają różną barwę - zielone, czerwone, miodowe. Trzeba lać taki, by pasował klasowo.

uszat
05-05-2005, 16:15
Musi odpowiadac normie FORD Mercron. Jest to bodajrze IV (nie jestem pewnien). W moim przypadku jest on czerwony, ale zgadzam sie ze nie jest to regola. Zapytaj po prostu w serwisie, tam gdzie chcesz kupic, normalnie powinni miec wykaz samochodow i odpowiednie "plyny" do takowych.pozdrawiam