PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Tragicznie zaparowane szyby



Radon
14-11-2012, 19:16
Witam.
Od jakiegoś czasu po całej nocy stania samochodu na dworze strasznie mi parują szyby w środku. Na przedniej szybie wygląda to tak jakby 5 min temu padał deszcz... same krople. Dzisiaj był przymrozek i skrobałem szyby od środka filtr kabinowy wymieniałem w lutym i był kupiony oryginał. Czy już byłby do wymiany? Proszę o porady Pozdrawiam

kojot310
14-11-2012, 19:22
Wychodzi na to że musisz miec dużą wilgoc w srodku dlatego tak sie dzieje.Dywaników nie masz czasami nawilgnietych za mocno? Jak pod wycieraczkami na podłodze wygląda wykładzina?.Jak mokre włóz na noc pare gazet na wykładzinę to troche odciagnie wilgoc

barbarian15
14-11-2012, 19:24
filtr kabinowy wymieniałem w lutym i był kupiony oryginał

To bez mała rok,radzę sprawdzić stan filtra.

mixol11
14-11-2012, 19:26
no jak zacieka albo brudny to może nawet po 3 miesiącach być do wymiany
do tego piasek - trzeba wysprzątać
sprawdź dywaniki czy nie wilgotne, jak coś to do domu na noc i wysuszyć
do tego proponuję przed koncem jazdy uchylić lekko szybę żeby się autko wywietrzyło (schodziło) - nie zostawiaj ciepłego auta z trasy jak są przymrozki

w celu pozbycia się wilgoci pod dywaniki można wsadzić też np gazetę (tylko nie śliskie reklamy) i wymieniać sukcesywnie ...
niedawno były w lidlu i biedronie jakieś pochłaniacze wilgoci, ale jaka jest ich wydajność i skuteczność to nie wiem

jerzu
14-11-2012, 22:25
Mam to samo. Kupiłem coś takiego http://allegro.pl/pochlaniacz-wilgoci-wskaznik-nasycenia-100xcykl-i2717735902.html Na razie testuję.

danielWr
15-11-2012, 00:01
Mam to samo. Kupiłem coś takiego http://allegro.pl/pochlaniacz-wilgoc...717735902.html Na razie testuję.

Ja bym szukał skąd ta wilgoć się bierze. na początek sprawdził bym czy nie cieknie do środka uszczelnieniem filtra.

Wojt-tg
15-11-2012, 12:17
Ja bym szukał skąd ta wilgoć się bierze. na początek sprawdził bym czy nie cieknie do środka uszczelnieniem filtra. To po pierwsze.U mnie też parowały,kupiłem w castoramie jakiś pochłaniacz wilgoci i na razie mam spokój.Oprócz tego kupiłem filtr kabinowy ,wpsikałem jakis tam preparat do odkażania klimy,narazie jest oki

harnas1515
15-11-2012, 14:26
uszczelnienie pod obudową filtra + filtr.
No i wysyszyć środek. Klima ładnie wyciąga. Obieg wew. oczywiście.

GeGo
15-11-2012, 19:18
i biedronie jakieś pochłaniacze wilgoci, ale jaka jest ich wydajność i skuteczność to nie wiem

ja mam z biedronki i sprawuje się rewelacyjnie

york84
15-11-2012, 20:39
Tak jak koledzy radzą-dbanie o to by nie było wody itd to podstawa.Proste rzeczy-gazeta, dywaniki.Ja teraz na dniach uszczelniłem filtr powietrza bo wystarczy lekko go odchylic i widać którędy woda może się dostawać. I czy filtr nie dostaje gdzieś wody-uszczelka podszybia czy czysta na styku z szybą-ja miałem pełno syfu tam.

plusek
15-11-2012, 21:22
Doraźnie pomoże preparat antyroszeniowy.

rustin
22-11-2012, 15:00
ostatnio miałem tak samo, okazało sie że cały czas jest obieg wewnętrzny mimo że był wyłączony. Klapka się zacięła.

Radon
24-11-2012, 13:17
Zrobiłem tak jak pisaliście z gazetami i jak bym położył szmatki to chyba bym wodę z nich wykręcał... otwieram drzwi a tam na progach woda (u kierowcy i pasażera)

http://imageshack.us/photo/my-images/213/zdjcie0145p.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/521/zdjcie0144xo.jpg/

jakieś porady jak się tego problemu pozbyć??:>:P

Dobrałem się do filtru i go przyniosłem do domu na suszenie bo troszkę mokry... ale zastanawiam się czy jak będę go montować to ten plastik który ma pióro i łączy się z szybą to go wkleić na sylikon bo nie chce za bardzo tam wejść gdzie powinien i odstaje... czy to dobry pomysł?:>

http://imageshack.us/photo/my-images/821/zdjcie0146p.jpg/

a tak odstaje i chyba leci tam woda...

http://imageshack.us/photo/my-images/708/zdjcie0148b.jpg/

Proszę o porady:D Pozdrawiam

rustin
24-11-2012, 15:44
Filtr kup nowy

X8 Black

frugo
26-11-2012, 15:58
Kolego sprawdz jedna rzecz bo widze cos co ja mialem w escorcie. W drzwiach jest takie wytlumienie ale pelni rowniez role uszczelnienia. Musi byc idealnie przyklejone od wenatrz do drzwi inaczej bedzie cieklo spod tego do wnetrza auta. Mi cieklo dokladnie w tym samym miejscu. Zdejmij boczek i dokladnie obejrzyj czy nie jest nigdzie przerwane a potem wiadro wody na zamkniete drzwi (szybe) i sprawdz czy nic sie nie przelalo do srodka.

rustin
26-11-2012, 16:08
U mnie dokładnie nie przylega bo sam zrywałem jak zamki robiłem i nic nie cieknie

frugo
26-11-2012, 16:18
No coz moze w escorcie troche to inaczej bylo rozwiazane. Ogolnie zwrocilem uwage bo u mnie kaluza robila sie w tym samym miejscu.

rustin
26-11-2012, 16:21
Możliwe, że w mk3 też tak może być. U mnie napewno nie przylega po tym jak ją odrywałem a w aucie jest sucho

Martinez 1979
26-11-2012, 17:33
Jeśli woda tak cieknie po uszczelce, to może parapety są już zgniłe i woda się leje po szybie do wewnątrz drzwi ??

Michał-Tbg
26-11-2012, 18:06
Problem wystąpił też u mnie. Po wymianie przedniej szyby, naruszone zostało obramowanie filtra p/pyłkowego (uszczelka była już w kiepskim stanie) i woda dostawała się poprzez przerwę pomiędzy ramką filtra a karoserią. Zbierała się dokładnie pod nogami pasażera, ale tylko podczas jazdy. W trakcie postoju i nawet największych ulew było tam sucho; dlaczego? Otóż na podszybiu wytwarzało się podciśnienie (wraz z ruchem samochodu) które kierowało wodę do kabiny! Po uszczelnieniu-a właściwie przyklejeniu ramki klejem do szyb, zabezpieczeniem silikonem oraz mocnym dokręceniu śrub ramki-woda już nie występuje w samochodzie. Drugą sprawą jest woda na progach; wg mnie nie są winne parapety lub uszczelnienie drzwi a uszczelki karoserii-otworów drzwiowych, niewłaściwy profil na przejściu w okolicy lusterek. Zdemontowałem je i założyłem ponownie dociskając dobrze do nadwozia i wody na progach również nie stwierdzam.

mixol11
26-11-2012, 19:18
akurat podszybie nie ma tu nic do rzeczy - nawet gdyby go nie było woda powinna spływać na dno drzwi; wiadome że jak są tym lepiej bo niewiele wody przesącza się przez nie do drzwi
proponuję jednak zdjąć boczki i zajrzeć do środka czy czasem jakieś kabelki źle nie wiszą, mi się kiedyś woda pojawiała to okazało się że kabelek od głośnika był tak ułożony że woda kapała na niego i potem po głośniku jakimś cudem przedostawała się do środka
nie miałem na szczęście tego aż tyle, po ułożeniu kabelków progi suche