PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Jak dokopać się do przednich głośników & ręczny



DaneK
10-05-2006, 18:22
Witam mam 2 pytania:
1. Jak dokopac się do przednich głośników w dzwiach ?? czy trzeba ściągać tapicerke ??, wole sie zapytać :) nie chce niczego połamać :)
2. Czeka mnie wymiana ręcznego, dokładnie szczenek i bębnów, ile kosztuje taka zabawa ??

Pozdrawiam Daniel :bigok: :beer: [/url]

waldemarz
10-05-2006, 18:45
Jesli chodzi o glosniki to musisz zdjac tapicerke drzwiowa.
A co dotyczy hamulcow to w Abscarze szczeki kosztuja 140zl motorkrafta, jesli chodzi o bebny to TUTAJ (http://www.fordsklep.pl/sklep,1502,22389513,3350838909774,01,,pl-pln,9906,12--0.html) masz link do internetowego sklepu z czesciami forda.

fuel111
10-05-2006, 21:23
Trochę rozkręcania i mocno wyszarpnąć do góry

Mamut
10-05-2006, 22:02
odwagi, demontaż boku drzwi nie jest taki straszny, parę śrub i po sprawie, tylko delikatnie byś czegoś nie połamał.
Też podchodziłem do tego z dystansem, ale jak się już zabrałem to poszlo, prawie samo. Trochę roboty, dużo radości i satysfakcji :beer:
Mamut

Mirron
10-05-2006, 22:14
Witam!

Do głośniczków przednich dostaniesz się tylko po zdjęciu boczków, później odkręcasz głośniczek i z tyłu masz kosteczke z kabelkami.
Mam gdzieś fotorelacje z demontazu/montazu boczków i budowy paneli przednich pod głośniki 16cm... Jakby ktoś był chetny to poszukam i podesle mailem....
Pozdro!

pawelos
11-05-2006, 18:32
Witam!

Do głośniczków przednich dostaniesz się tylko po zdjęciu boczków, później odkręcasz głośniczek i z tyłu masz kosteczke z kabelkami.
Mam gdzieś fotorelacje z demontazu/montazu boczków i budowy paneli przednich pod głośniki 16cm... Jakby ktoś był chetny to poszukam i podesle mailem....
Pozdro!

Ja bym prosil... misiec@gmail.com :beer:

tip76
13-05-2006, 21:25
odwagi, demontaż boku drzwi nie jest taki straszny, parę śrub i po sprawie, tylko delikatnie byś czegoś nie połamał.
Też podchodziłem do tego z dystansem, ale jak się już zabrałem to poszlo, prawie samo. Trochę roboty, dużo radości i satysfakcji :beer:
Mamut

70Mamut - piszesz o satysfakcji. Powiedz na jakich głośnikach grasz, bo właśnie jestem na etapie wymiany i nie wiem co kupić a co będzie pasowalo do drzwi.

Pozdrawiam

torphi
13-05-2006, 22:23
witam, mam pytanie, nie spiesze z dokopywaniem do przednich i tylnich glosnikow, ale zamierzam zrobic male zmiane. nie wiem tylko za jakim rozmiarem glosnikow musze sie ogladac. wie moze ktos jakie wkladaja seryjnie do MKIII?? dzieki z gory

insider
14-05-2006, 07:30
spokojnie wejda glosniki 16 cm okragle.... jajeczka zawsze sa drozsze... tylko bedziesz musial sie pobawic w dorobienie mocowania tych glosnikow. Ale sadze ze zabawa warta jest dobrego brzmienia w aucie :)

albo kup takie cos...

http://www.jbl.com/car/products/product_detail.aspx?prod=GTO8607C&cat=COS&ser=GTS&language=&country=US&region=USA

tylko szkoda ze w polsce tych glosnikow nie ma :(

torphi
14-05-2006, 13:03
ok dzieki za podpowiedz, a co powiesz na te:

http://www.allegro.pl/item102428817_jbl_gto_936e_gwpl_transport_gratis_p rezent.html

pozdrawiam

tip76
14-05-2006, 19:21
A powiedzcie mi, bo w kilku miejscach pytałem i nie mogę otrzymać odpowiedzi czy do mkI będą takie same głośniki jak do mkII?? Chodzi mi o combi - czyli drzwi przód i tył.

Pozdrawiam

insider
14-05-2006, 20:29
ok dzieki za podpowiedz, a co powiesz na te:

http://www.allegro.pl/item102428817_jbl_gto_936e_gwpl_transport_gratis_p rezent.html

pozdrawiam

naprawde ladne i w dobrej cenie..... tylko szkoda ze kasiorki nie mam na AUDIO wiec niestety nie moge sobie ich kupic.... a szkoda....

a do kolegi Tip76- otwory montazowe sa takie same napewno w przednich drzwiach od MkI i MkII a co do tylnych, tego juz nie wiem.... :(

tip76
14-05-2006, 20:42
OK - wielkie dzięki. Więc jutro biorę się za robotę i wymieniam.

fuel111
15-05-2006, 08:06
Tak naprawdę, to musisz jeszcze wymienić przewody od głośników na grubsze i zasilanie pociągnąć z aku.

Fredee
17-05-2006, 22:21
co do tych JBL'i faktycznie ładne i na pewno ładnie grają ale:
1. wysokotonowy głośnik jest na wysokości kolan = lipa
2. za 250 PLN lepiej kupić zestaw odseparowany 16 cm midbass + wysokotonowy, z zewnętrzną zwrotnicą o zboczach 12 db/oct a nei tak jak jest w tym JBL - kondy przy śrenio i wysokotonowych.
głośniczki wysokotonowe zawsze można zamontowac na słupkach lub na obudowie lusterek - efektem będzie lepsza stereofonia.... scena dźwiękowa na wysokości maski....:) Gra warta świeczki..:)
3. takie JBL warto ( naprawdę warto...) zapodać w tylnie drzwi... :bigok:

Sandman
13-02-2007, 19:57
Witam!

Do głośniczków przednich dostaniesz się tylko po zdjęciu boczków, później odkręcasz głośniczek i z tyłu masz kosteczke z kabelkami.
Mam gdzieś fotorelacje z demontazu/montazu boczków i budowy paneli przednich pod głośniki 16cm... Jakby ktoś był chetny to poszukam i podesle mailem....
Pozdro!

Ja bym bardzo prosil o podeslanie mi na maila tego jak sie dostac do glosnikow i jak wymienic na te 16.

Z gory dzieki.

Sick
28-02-2007, 14:12
Ja chcialem sie przyłączyć do prośby kolegi Sandman'a z podesłaniem tej instrukcji bo jakos sam się boje :]]]]] jak mozesz na prova :)

Mamut
28-02-2007, 14:36
poszukajcie w artykułach - był z fotkami.
Demontowałem boczki - to całkiem prosta sprawa.
Koledzy - odwagi, to nie dentysta :satan:

BS
28-02-2007, 15:15
poszukajcie w artykułach - był z fotkami.
Demontowałem boczki - to całkiem prosta sprawa.
Koledzy - odwagi, to nie dentysta :satan:

po 4 awarii zamka potrafię już chyba po ciemku te drzwi zdemontować :))

zbys20
28-02-2007, 17:13
Tak naprawdę, to musisz jeszcze wymienić przewody od głośników na grubsze i zasilanie pociągnąć z aku.

ja zamierzam załozyc JBL 6*9" w drzwi przednie i podłonczyć do piecyka w bagarzniku czy orginalne kable nie podołają?? bo nie mam ani ochoty ani pojęcia jak te kable wymienić :zly:

DanielN
07-04-2007, 11:55
Seryjne nie podołają. Są tego dwie przyczyny:
1. I tak musisz pociągnąc kable od piecyka so iso (jeśli stare kable miały by się przydać),
2. Jak masz fajne głośniki (bo masz) i piecyk, to żeby to na prawdę ładnie chodziło, to kable trzeba wymienić.
pozdrawiam