PDA

Zobacz pełną wersję : [Wnętrze] "Zamoczona" wykładzina.



barbarian15
20-11-2012, 12:47
Witam.
Tak się stało,że pies znajomego zmoczył się na wykładzinę podłogi.Było prane,psikane i nic.Po dłuższym postoju zapach moczu jest wyczuwalny.Czym można to zneutralizować.

marcn24
20-11-2012, 13:34
wyjmowanko calosci Cie czeka i pranko,
sprawdz w jakim stanie jest filcowe wygluszenie pod wykladzina

barbarian15
20-11-2012, 16:53
Wykładzina podłogi jest jednolita czy dzielona.

Mav
20-11-2012, 20:45
Mozna probowac porzadnie wyprac bez demontazu wykladziny z auta, ewentualnie wymontowac tylko przednie fotele zeby byl lepszy dostep. Dobre pranie ekstrakcyjne powinno pomoc.
Sa preparaty typu neutralizatory zapachu, ale w Twoim przypadku staralbym sie usunac przyczyne przykrego zapachu a nie ja maskowac.
Jesli pranie wykladziny na aucie nie pomoze to zostaje demontaz z auta i wtedy porzadne przepranie.

Nie demontowalem wykladziny w mk3, ale znajac zycie jest w jednym kawalku :bigok:

blucas
21-11-2012, 00:57
Niema co prać tego samemu. Mój znajomy zajmuje się profesjonalnym praniem tapicerek i wiem że bez dobrego odkażacza piorącego i (w tym przypadku) mocnej chemii się nie obejdzie. Kumpel potraktował by to pewnie roztworem piany aktywnej (dokładnej nazwy nie pamiętam). Jak ktoś nie umie jej używać lepiej nie dotykać bo potrafi rozpuszczać plastiki a nawet na dłuższą metę lakier samochodowy.

marcn24
21-11-2012, 01:36
znajac zycie znajac;D nieznajac ;D siuskow trzeba sie pozbyc, ambi purem ;) ich nie zlikwidujesz

Mzzyku
21-11-2012, 10:32
roztworem piany aktywnej (dokładnej nazwy nie pamiętam) zastosowana punktowo zostawi plamę i odbarwi wykładzinę ... wiec to nienajlepszy pomysł:smash:

blucas
22-11-2012, 16:48
roztworem piany aktywnej (dokładnej nazwy nie pamiętam) zastosowana punktowo zostawi plamę i odbarwi wykładzinę ... wiec to nienajlepszy pomysł:smash:
i właśnie temu piszę żeby samodzielnie do tego nie podchodzić. z tym preparatem trzeba dobrze wiedzieć co i jak.