PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Wymiana 6000 na Denso



Kromir
20-11-2012, 12:36
Wita wszystkich. Jako ze wpadł mi do łba pomysł wymienic w Mondku ori muzykanta 6000 na Denso mam kilka pytań:
-czy to wogóle ma sens?
-oprócz radia musze zanabyć do tego jakąś osobna instalacje (chodzi o jakąś antene zeby navi działała)
-czy Denso pasuje idealnie w miejsce 6000cd?

Prosze bez głupkowatych uśmieszków, pytam bo sie wogóle na tym nie znam.
Dzieki wielkie

Arturek_67
20-11-2012, 14:09
Wita wszystkich. Jako ze wpadł mi do łba pomysł wymienic w Mondku ori muzykanta 6000 na Denso mam kilka pytań:
-czy to wogóle ma sens?
-oprócz radia musze zanabyć do tego jakąś osobna instalacje (chodzi o jakąś antene zeby navi działała)
-czy Denso pasuje idealnie w miejsce 6000cd?

Prosze bez głupkowatych uśmieszków, pytam bo sie wogóle na tym nie znam.
Dzieki wielkie


Witam

A o jakim aucie mówimy - bo w profilu brak opisu
w wersji 2000-2003 była inna deska i radio 6000
w wersji 2003 - 2007 była inna deska i radio 6000

Bo wygląda to jak dywagacje, znudzonego faceta siedzącego nad nie dopitym piwem

Jak Cię to naprawdę interesuje , to na forum FordClubPolska, kolega Recondo robił cos takiego - były też zdjęcia z modyfikacji


Wita wszystkich. Jako ze wpadł mi do łba pomysł wymienic w Mondku ori muzykanta 6000 na Denso mam kilka pytań:
-czy to wogóle ma sens?
[...]


Moim zdaniem nie ma sensu - zwłaszcza ekonomicznie / funkcjonalnego


Wita wszystkich. Jako ze wpadł mi do łba pomysł wymienic w Mondku ori muzykanta 6000 na Denso mam kilka pytań:
[...]
-oprócz radia musze zanabyć do tego jakąś osobna instalacje (chodzi o jakąś antene zeby navi działała)
[...]

wymieniasz zwykłą antenę dachową na dwufunkcyjną = obsługującą GPS => dużo droższa (ceny sam sobie możesz znaleźć na allegro albo w esklepie




Wita wszystkich. Jako ze wpadł mi do łba pomysł wymienic w Mondku ori muzykanta 6000 na Denso mam kilka pytań:
[...]
-czy Denso pasuje idealnie w miejsce 6000cd?
[...]

a czy Ty widziałeś chociaż zdjęcie DENSO w mondeo mk3?
- radio 6000 wypełnia tylko dolną część konsoli
- DENSO wypełnia całą konsolę = obsługuje klimę
Generalnie - konsola do wymiany

http://s3.ifotos.pl/img/55521574j_rhsaenx.jpg

http://www.republika.pl/fefk/mondeo-radio.jpg

http://img535.imageshack.us/img535/3692/allegro16p.jpg

pozdrawiam
Arturek_67

Kromir
20-11-2012, 15:48
no mam Mondka w przedziale 2002 do 2007


U mnie jest jak na zdjeciu nr 2 a chciałbym mieć nr 3

darecki_
20-11-2012, 16:07
Zaraz mnie tu będą bić po głowie, ale od zawsze byłem przeciwnikiem DENSO.
Rozważ zakup jakiegoś "chińskiego kombajnu do czereśni" z bezproblemową obsługą AM i nie tylko, dotykowym ekranem około 7" i z bezproblemową możliwością sterowania "dżojem" przy kierze.
Jakość dźwięku jest wystarczająca - nie umywa się nawet do seryjnego "soniaka", którego miałem, ale za to ma większe możliwości rozbudowy i sprawia całkiem niezłą frajdę z użytkowania. Pasuje zamiast 6000-(mam GMS 6601, miałem GC 702) tylko, ze względu na chęć spróbowania (czy mi też się uda to zrobić?) porzeźbiłem w drugiej dokupionej dosłownie za grosze konsoli, aby klima/sterowanie było niżej niż ekran radia(może kiedyś spróbuje wrzucić ją jeszcze wyżej).Możesz ocenić w moim temacie jak wyszło.

I tak decyzja będzie należeć do Ciebie, ale ceny tego urządzenia a późniejsza funkcjonalność( poszukiwanie aktualnych map chociażby) to jakieś wielkie niedomówienie...

WojtasS
20-11-2012, 17:07
sporo rzeźby ale wykonalne, tylko dorwać kompletny zestaw, a nie tak jak niektórzy sprzedają denso i czytnik navi i tyle... a to jest jednak w cholerę roboty, jakbym miał denso u siebie o bym się cieszył, ale jak miałbym zakładać, to nie chciało by mi się. Dźwięk z denso jest słaby...

Kromir
20-11-2012, 17:29
no niestety zostałem doinformowany i zamiast denso kupie se młotek-zeby taki głupi pomysł sobie z głowy wybić

Fred.X
20-11-2012, 17:58
no niestety zostałem doinformowany i zamiast denso kupie se młotek-zeby taki głupi pomysł sobie z głowy wybić
i bardzo dobrze , bo Denso to niestety porażka w MDO :skromny:

bartekk
20-11-2012, 22:04
Kamil, sam kiedys myslalem o Denso ale poza fajnym wygladem dedykowanego ekranu to ona niestety nic nie oferuje...

Klikam z naleśnika.

RECONDO
20-11-2012, 23:24
DENSO daje nowe, inne możliwości jednak wymaga doinwestowania. Można domontować kamerę przód/tył, dvd palyer czy możliwość oglądania TV pytanie tylko o koszta = czy warto...

WojtasS
20-11-2012, 23:29
recondo sam montowałeś to wiesz :)

jak masz już fabrycznie denso to jest ok, możesz dołożyć kamerkę czy tam dvd playera i inne, ale jak masz dokładać to już mało się opłaci... ;)

steell
21-11-2012, 10:58
DENSO ma też jeden plus nad każdym kombajnem multimedialnym, a mianowicie wysoko położony ekran dotykowy. Panel klimatyzacji wymusza niskie montowanie kombajnu. Kolega darecki coś wspominał o rzeźbie i ciekaw jestem co z tego wyszło. Możliwość przeniesienia klimatyzacji na dół zmieniło by sytuację diametralnie

---------- Post added at 10:58 ---------- Previous post was at 10:57 ----------

Denso ma też jeden ogromy minus a mianowicie dedykowaną nawigację a raczej koszt jej aktualizacji.

Fred.X
21-11-2012, 11:08
Denso ma też jeden ogromy minus a mianowicie dedykowaną nawigację a raczej koszt jej aktualizacji.i jakośc dźwieku jak 6000CD :skromny:

Domelo
21-11-2012, 13:05
Za cenę denso spokojnie można kupić markowy sprzęt dużo wyższej jakości. Tym bardziej jeśli chodzi o używane urządzenia.

linkgrabber
21-11-2012, 13:09
kup sony, dużo lepiej wyglada niz 6000 ;)

Markowe radia będą grać lepiej ale praktycznie żadne nie bedzie jakos super wygladac w tej konsoli, zreszta popatrz na foty innych uzytkownikow, sony gra troche lepiej, mi wystarcza, wycisze jeszcze drzwi latem i ewentualnie dam do wyprowadzenia wyjscie na wzmacniacz to wskoczy cos do bagażnika

Domelo
21-11-2012, 13:22
kup sony, dużo lepiej wyglada niz 6000

I gra też sporo lepiej :)

darecki_
21-11-2012, 23:20
... Kolega darecki coś wspominał o rzeźbie i ciekaw jestem co z tego wyszło. Możliwość przeniesienia klimatyzacji na dół zmieniło by sytuację diametralnie

Wyszło to:hmm::
http://img502.imageshack.us/img502/6144/dscn1939in.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/502/dscn1939in.jpg/)

linkgrabber
21-11-2012, 23:22
fajnie ale czemu nie pomalowales tych plastikow dookola radia i tego kolo panelu klimy tez na czarno?:hmm:

darecki_
22-11-2012, 07:32
Z prostej przyczyny Grzesiu- nie chciałem:skromny:.Uważam, że odpustowo wyglądałby panel klimy i radia w połysku, zarazem zlewając się z górna i dolna częścią paneli - Wojoo tak miał i... nie podobało mi się( ale o gustach się nie dyskutuje i każdy robi jak mu pasuje). Dorwałem farbę (antracyt) w "fordowskim" kolorze org. paneli.Może kiedyś zrobię próbę z szerszą ramką na około radia w połysku( bo GMS 6601 ma ramke z połyskiem, a taki teraz tam siedzi), lub przeniesieniem przycisków i zegarka pod radio, a te pod nawiewy(tylko tam bardzo mało miejsca jest).

Na razie prace z ta częścią konsoli zakończone-zimno i ochota na mody wszelakie, odchodzi.

RECONDO
25-11-2012, 14:28
Denso czy inny kombajn też może "grać swoje" jednak wymagana jest wymiana i dołożenie głośników.... zapewne w tym temacie experci od muzy powinni polecić dedykowany zestaw głośników poprawiających jakość dźwięku.

Kromir
28-11-2012, 21:04
no niestety zostałem doinformowany i zamiast denso kupie se młotek-zeby taki głupi pomysł sobie z głowy wybić
i bardzo dobrze

:masz_problem::brzydal:

---------- Post added at 21:04 ---------- Previous post was at 21:00 ----------

Najbardziej chodziło mi o navii o mozliwość podłączenia kamery cofania. Audiofilem nie jestem i nawet moje radyjo w Mondku mi wystarcza, tak ze dla mnie juz jest po obiedzie-jak to mówią. Temat wymiany radia odstawiam.

kzmuda1
31-12-2012, 20:17
jak własnie skonczyłem wojne z denso i działa , wszystko da sie zrobic :) nóż izolacja troche rozumu i denso śmiga aż miło :)

lukasz2525
01-01-2013, 00:59
A co tam porobiłeś ciekawego ? Szukam auta i ogólnie się napaliłem na to denso , świetnie wygląda , idealnie pasuje w deskę , mam zamiar dołożyć kamerę i tv/usb , no i nieco podnieść jakość dźwięku , więc jestem zainteresowany tematem