PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Brak mozliwosci zamkniecia elektrycznej szyby.



pp007
11-05-2006, 13:39
Witam,
Przeszukalem forum kilka razy ale nie znalazlem niczego zblizonego do mojego problemu.
A mianowicie,dzis dojechalem do pracy,otwarlem szybe w dol i tak juz zostala. Z tego co zaobserwowalem albo uslyszalem, slychac przekaznik gdy naciskam przelacznik w dol, jak naciskam do gory cisza zupelna. Przy drugiej szybie /pasazera/ gdy naciskam do gory przelacznik slychac delikatne klikanie.Chcialem sprawdzic czy to nie przekaznik ale jest tylko jeden /z tego co odkrylem/ i sie podmienic nie da.Przelacznik sprawdzalem i jest OK.
Moze ktos ma jakis pomysl ? A moze choc jak zamknac ta szybe bez elektryki ?
Bede wdzieczny za wszelka pomoc.
Pozdrawiam,
Pawel

KarolRS
11-05-2006, 13:58
Może wypadła z jakiejś prowadnicy?
Ja mialem tak u siebie, do tego prowadnica mi sie złamała!

Wtedy jedna strona pchała szybe i wpadała do środka! Weź niech ktoś naciska guzik, a ty spróbuj rękami ja ciagnąc do góry,u mnie pomoglo, ale kupiłem nową prowadnice i chodzi jak trzeba.

pp007
11-05-2006, 15:04
Może wypadła z jakiejś prowadnicy?
Ja mialem tak u siebie, do tego prowadnica mi sie złamała!

Wtedy jedna strona pchała szybe i wpadała do środka! Weź niech ktoś naciska guzik, a ty spróbuj rękami ja ciagnąc do góry,u mnie pomoglo, ale kupiłem nową prowadnice i chodzi jak trzeba.

Tak wlasnie tez probowalem ale nic z tego. Zastanawia mnie fakt ze nic nie slychac, tzn. przekaznika, jak chce podnosic szybe. Sprobuje dotrzec jakos do silnika, moze sie bedzie dalo napiecie podac i ruszyc jakos ta szybe.

KarolRS
11-05-2006, 15:15
guzik wymień, j amiałem to samo z fotelem kierowcy. Wystarczyło guzik wymienić :)

pp007
11-05-2006, 18:39
I wyglada na to ze pad silniczek podnoszacy szybe.Nie wiem czy to mozliwe ale chyba tak bo w jedna strone dziala a w druga nie chce :(

pp007
12-05-2006, 10:01
Hmm..., jednak czlowiek uczy sie na bledach ;) wymontowalem silnik i... dziala, przelacznik... dziala, to chyba zostal tylko przekaznik :) albo jeszcze cos innego..

pp007
03-06-2006, 01:33
I sie udalo, nowy przekaznik - nowe zycie szyby !!

Dziekuje wszystkim za podpowiedzi.

Casperek_
14-06-2008, 02:07
witam ;) mam ten sam problem... otwiera, ale zamknac menda sie juz nie pozwoli ;/ moglby mi ktos powiedziec gdzie szukac tego przekaznika??

pozdrawiam

BS
14-06-2008, 09:58
najpierw to sprawdź czy przyciski działają prawidłowo ;)

Andrzej10
14-06-2008, 10:22
A przekaźnik jest w drzwiach kierowcy w okolicach głośnika. Pozdrawiam

Casperek_
14-06-2008, 16:28
Przyciski dzialaja prawidlowo. W sumie to zaczalem grzebac bo wlasnie od strony kierowcy z przodu nie moglem otworzyc prawego tylu (z tylu dzialalo), wiec rozebralem przedni wlacznik, ale nic nie pomagalo... Wkoncu szyba zjechala na dol sterujac przodem (i tak potem uwalilem blaszke wiec juz nie dziala:P) ale po za tym szyba juz nie chciala sie ruszyc nawet sterujac przelacznikiem w tylnich drzwiach. Aktualnie, potrzebujac na szybko auto, zdjalem mechanizm w tych drzwiach i szyba sie trzyma na belkach podpierajacych :P
Jeszcze co do przekaznika, to jak ciskam z tylu przycisk w dol to silnik wydaje jakis tam odglos, chcac do gory juz sie nie odzywa.

seb83
15-06-2008, 11:29
witam dokladnie mialem ten sam problem od strony pasazera tylko pomogla wymiana mechanizmu ,no ale przez kolka dni brulalem na podpartej szybie patykami- trzeba sobie radzic:) teraz zostaje mi jeszcze strona kierowcy tam tez pewnie bedzie wymiana jeszcze sie nie zabralem za to. pozdrawiam :) tak to jest mondek juz ma swoje latka ale niech brykaja jak najdluzej :satan: !!!

Casperek_
16-06-2008, 23:07
Bawilem sie dalej z tylna szybka i w sumie mam tylko pewnosc ze to nie wina mechanizmu opuszczania tylnej prawej szyby. Wpialem go w lewe drzwi i smigal az milo :) Teraz nasuwa mi sie pytanie: czy za niemozliwosc zamykania i otwierania tylnej szyby nawet przyciskiem w tylnych drzwiach moze odpowiadac uwalona blaszka w przelaczniku w drzwiach przednich?? Z tego co tam widze to jak przycisk nie jest wcisniety to blaszka miedziana (?) powinna stykac sie z gorna (kto rozbieral to pewnie sobie to wyobrazi:P) a jak nie ma blaszki, to nie styka i obwod jest przerwany. Latwo to moglem sprawdzic, ale wpadlem na to jak juz poskladalem boczki i nie chcialo mi sie od nowa wszystkiego zdejmowac ;P Wiec narazie pytam w teorii ;))

seb83
17-06-2008, 14:42
witam a moze kable gdzies si eprzetarly i niedziala ci szyba

gilotyna
17-06-2008, 14:57
witam ;) mam ten sam problem... otwiera, ale zamknac menda sie juz nie pozwoli ;/ moglby mi ktos powiedziec gdzie szukac tego przekaznika??

pozdrawiam

Tak miałem jak przycisk sie zkasztanił, co najlepsze jak coś nie łaczy przy szybie passażera to i od kieroowcy przestało działac... Żeby zamknąć szybe pojechałem na serwis i chciałem "tylko przymierzyć" :zaklopotanie: szybke domknąłem i zaraz od kogoś z forum kupiłem :)

kula159
17-06-2008, 16:14
To pewnie jest wina przycisku tak jak koledzy pisali. Może ten w przednich drzwiach robi jakieś zwarcie albo coś i dlatego nie da się otworzyć. P.S. W razie co to ja mam na sprzedasz taki przełącznik do MkI od strony kierowcy na 4 szybki.