PDA

Zobacz pełną wersję : [ST220] błędy P0300 - P0303, brak mocy, delikatne szarpanie



bzuro
22-11-2012, 23:06
Witam,
Zapaliła mi się kontrolka check engine, zaczęło brakować mocy, nie wkręca się na obroty i czuć delikatne szarpanie. Powyżej 3000 obrotów kontrolka zaczyna migać. Podpiąłem pod kompa i wyskoczyły błędy od P0300 do P0303 (wypadanie zapłonów). Wymieniałem już cewkę, ale problemy nie ustąpiły. Może wie ktoś jak może być przyczyna?

GrekuPL
22-11-2012, 23:29
świece i kable jeszcze do sprawdzenia/wymiany...obstawiam świeczkę którąś...układ zapłonowy niestety trochę kosztuje ale warto wymienić komplet i mieć z głowy na ileś tam tysięcy kilometrów :bigok:

lyssy
22-11-2012, 23:38
Hmm... Jeden rząd nie pali? A drugi niby OK? :niewiem: To tak nagle się stało czy problem narastał?

bzuro
23-11-2012, 10:25
To stało się nagle. Nie było żadnych objawów wcześniej.

bzuro
12-12-2012, 14:50
więc tak. cewka sprawdzona - działa. kable i świece wymienione. kontrolka się nie świeci, ale dalej nie ma takiej mocy. jakieś sugestie?

Cashoob
12-12-2012, 15:08
więc tak. cewka sprawdzona - działa. kable i świece wymienione. kontrolka się nie świeci, ale dalej nie ma takiej mocy. jakieś sugestie?
Reset kompa i adaptacja. U mnie pomogło.

bzuro
19-12-2012, 13:40
znalazła się przyczyna braku mocy - problemem był pre cat. teraz jak wytnę oba, czy to nie będzie skutkowało jakimis błędami lub nie będzie szkodziło w jakis sposób?

situ82
19-12-2012, 20:28
Jak to sprawdziłeś Kolego?

bzuro
20-12-2012, 12:46
sprawdziłem to, wyciągając go.

Przemek33
10-01-2013, 11:51
P0300 "Wykryte przypadkowe/wielokrotne wypadanie zapłonów w cylindrach"
P0301 "Cylinder 1 - wykryte wypadanie zapłonów"
P0302 "Cylinder 2 - wykryte wypadanie zapłonów"
P0303 "Cylinder 3 - wykryte wypadanie zapłonów"
P0304 "Cylinder 4 - wykryte wypadanie zapłonów"
P0305 "Cylinder 5 - wykryte wypadanie zapłonów"
P0306 "Cylinder 6 - wykryte wypadanie zapłonów"

narsiltm
05-01-2016, 19:11
Witam serdecznie,

Widzę, że wątek nie doczekał się rozwiązania więc go odświeżam ponieważ mam identyczny problem(z tym, że zamiast p303 mam p304).

Objawy zaczęły się na oryginalnej cewce Motorcrafta. Wymieniłem komplet świec, przewodów i rzeczoną cewkę na zamienniki NGK i niestety pogorszyło się. Dzieje się tak na PB jak i LPD, instalacja Landi.

Na początku przy jeździe zaczynało czasami jakby przerywać, lekko szarpać, na wyższych obrotach było lepiej. Czasami samochód tracił moc na jakiś czas ale to mijało.

Po wymianie cewki, świec i przewodów katastrofa. Silnik pracuje jak traktor, szarpie, nie ma mocy co jakiś czas coś strzela(szczególnie na luzie kiedy daję gazu).
Nie wiem co mogło się stać, złe świece? Mechanik nieprawidłowo podłączył przewody zapłonowe? Proszę o pomoc.

Znacie może dobrego mechanika znającego się na tych silnikach w okolicach Radomia?

Pozdrawiam,
Filip.

---------- Post added at 18:11 ---------- Previous post was at 18:08 ----------

Po skasowaniu błędów i resecie komputera(odpięcie aku na 0,5h) kontrolka mruga prawie cały czas z małymi przerwami kiedy się nie świeci. Wydaje się, że po wciśnięciu gazu mruga praktycznie bez przerwy.

Netoper
05-01-2016, 19:33
Po wymianie cewki, świec i przewodów katastrofa. Silnik pracuje jak traktor, szarpie, nie ma mocy co jakiś czas coś strzela(szczególnie na luzie kiedy daję gazu).
Nie wiem co mogło się stać, złe świece? Mechanik nieprawidłowo podłączył przewody zapłonowe? Proszę o pomoc.
Zacząć od sprawdzenia czy przewody z cewki dobrze są nasadzone do odpowiednich świeczek. Może któreś zamienione miejscami a może nie dociśnięte.
Jak tu nic nie pomoże spróbować pojedynczo podmieniać przewody ze starego kompletu (bo może w nowym komplecie jest walnięty)
No i jak nic nie pomoże to jeszcze podmiana cewki na starą, bo może nowa fabrycznie jest z wadą.