PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Zetec + BLOS jaka emulacja sondy



gacznik
23-11-2012, 22:57
Witam
Mam taki zestaw w aucie:
-Blos
-Stag XL z wywalonym krokowcem
-Lovato RG92E super (do 190 KM)
-Zetec 2,0 Blacktop

Pytanie brzmi: Jak powinna być w stagu ustawiona emulacja sondy, żeby po przełączeniu na LPG mapy ECU się nie rozjeżdżały??

Stag XL pozwala wybrać jedną z czterech opcji:
Typowa: fala prostokątna 08/08s
Auto: fala prostokątna modyfikowana od obrotów
Masa: wejście komputera samochodu zwarte do masy
Własna: fala prostokątna dowolnie modyfikowana

Optysio
24-11-2012, 21:08
Mam staga XL i ustawioną symulację typową. Nie zauważyłem, żeby mapy beny mi się rozjeżdżały.

Struna
02-12-2012, 00:34
Mam staga XL i ustawioną symulację typową. Nie zauważyłem, żeby mapy beny mi się rozjeżdżały.
A powiedz, jak chciałbyś to zauważyć ?

Optysio
02-12-2012, 14:41
Miałem LPG I gen, później dołożyłem kompa i silni krokowy, ale nie włączyłem emulacji lambdy. Jeżdżę głównie na gazie. Po przełączeniu na Pb czuć było, że to auto nie jedzie jak powinno. Do normy wracało po dłuższej jeździe - ok 50km. Wniosek jeden - rozwalone mapy beny. W tej chwili nie ma znaczenia czy jeżdżę na Pb czy na LPG. Jeśli są jakieś rozbieżności na mapie beny to niewielkie. Wniosek - mapy beny jeśli się zmieniają to w niewielkim stopniu. Wcześniej po diagnozie ECU zawsze były jakieś błędy związane z wtryskami, sondą lambda. Obecnie kod 111.

Struna
02-12-2012, 18:25
o ile w mk2 jest nadal staruszek eec4 to pewnie taką emulację łyknie jak młody pelikan :) ale jeśli jest już eec5 to może się okazać, że nie zadziała poprawnie. Spotkałem się już z takim tematem kilka razy. Trzeba dobrze dobrać częstotliwość emulacji bo inaczej komp szaleje z korektami i wchodzi w Open Loop.