PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Koszt instalacji gazowej



andrzej_men
11-05-2006, 20:49
Witam, jaki byłby koszt instalacji gazowej do Mk1 1,8 16V 1995/6 r? Chodzi o taką najbardziej oplacalną, bo w sumie w ogole sie na tym nie znam. I czy opalaca sie teraz montowac instalacje gdy niby mają podniesc ceny gazu? Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi.

bosman
11-05-2006, 21:59
Zależy na co cię stać na II czy na IV generację. Ja w tamtym roku zakładałem instalacje do 1,8 16v '96 i zapłaciłem 3300 za instalacje z wtryskiem sekwencyjnym. I powiem ze jestem zadowolony. W trasie pali mi 8,5 literka przy jeździe do 120km/h. A jak przydepnę to w 10 się mieszczę. Myślę że to niezły wynik. A co do opłacalności założenia instalacji to sam musisz sobie policzyć czy ci się opłaci. W zależności od przejechanych kilometrówjakie robisz. A nawet jak cena gazu wzrośnie jak mówią o 20 gr to i tak moim zdaniem się opłaci jeździć na lpg. :metal :beer: A le wybór należy do ciebie. Napisz w profilu skad jesteś to może więcej ludzi sie odezwie i poleci jakiś zakład.

andrzej_men
11-05-2006, 23:39
Dzięki za odzew, juz wpsalem skąd jestem :) chodzi mi o jak najmniejszy koszt wydany na instalację :) zbiornik chcialbym zamontowac w miejsce kola zapasowego. Mam pytanko, czym przewyzsza instalacja z wtryskiem selektywnym instalacje II generacji? Mniejsze zuzycie gazu? silnik dłuzej wytrzymuje? jest bardziej dynamiczny? Pozdro

alienides
12-05-2006, 08:16
U mnie montuja II gen w cenach ok 1500-1700zl. Sekwencja jest drozsza ale ma swoje zalety:
-nie wystepuja strzaly wiec nie musisz tak bardzo dbac o swiece i przewody
-mniej pali (II gen pali ok 20%gazu wiecej niz benzynki, IV gen podobno tak samo)
-silnik nie jest slabszy na gazie(w II gen jest troszke slabszy ale przy naprawde nie wiele)
Mysle ze oplaca sie zakladac intalacje gazowa bo nawet jak gaz podrozeje to benzyna na pewno nie potanieje :( Wybor miedzy II i IV gen to kwestia finansowa, jak zalozylem II gen bo po prostu do taniego samochodu nie oplacalo sie zakladanie instalacji za ok 3000. Zreszta nie zaleznie od tego co zalozysz i tak najwazniejsza jest jakosc montazu i elementow instalacji a dopiero pozniej rodzaj instalacji.

rocco26
14-05-2006, 19:47
do mk1 wylacznie 2 generacja koszt ok 1700zl(z gwizdkami) nowe swiece i kable i smiga bezproblemowo .oplacalne przy robieniu ponad 1000km miesiecznie i uzytkowaniu samochodu ponad 2.5 roku. sekwencja nieoplacalna w tym przypadku(ewentualnie dla cykorów lub naiwniaków) DO mk2 mozna juz zakladac sekwencje przy zalozeniu ze sie robi minimum 2 tys/miesiac

lyssy
14-05-2006, 21:01
rocco26, czy możesz jakoś rozwinąć swoje myśli? Skoro możesz zaoszczędzić 15 zł na każde 100 km, to jakim cudem instalka zwróci się dopiero po 2,5 roku (przy założeniu 12000 km rocznie)? Czemu jak MkI to wyłącznie II generacja? I o co chodzi z tymi naiwniakami? :)

RWalentynowicz
14-05-2006, 21:39
rocco26, czy możesz jakoś rozwinąć swoje myśli? Skoro możesz zaoszczędzić 15 zł na każde 100 km, to jakim cudem instalka zwróci się dopiero po 2,5 roku (przy założeniu 12000 km rocznie)? Czemu jak MkI to wyłącznie II generacja? I o co chodzi z tymi naiwniakami? :)

Kolega rocco jest26 wyznawcą matematyki alternatywnej :satan:

RWalentynowicz
14-05-2006, 21:48
U mnie montuja II gen w cenach ok 1500-1700zl. Sekwencja jest drozsza ale ma swoje zalety:
-nie wystepuja strzaly wiec nie musisz tak bardzo dbac o swiece i przewody

Bzdura. Detonacja w autach zasilanych wtryskiem LPG jest możliwa. Sprawdziłem empirycznie.


-mniej pali (II gen pali ok 20%gazu wiecej niz benzynki, IV gen podobno tak samo)

Kolejny mit. Auta zasilane wtryskiem palą więcej LPG jak beznyny. Może nie są to takie proporcje jak przy podciśnieniówce ale zawsze jast to trochę więcej.


-silnik nie jest slabszy na gazie(w II gen jest troszke slabszy ale przy naprawde nie wiele)

I znów półprawda. Dopiero przy wtrysku LPI parametry silnika na Pb i LPG są praktycznie takie same.

bosman
14-05-2006, 22:06
Zgadzam się z przedmówcą :metal a ze spalaniem jest tak jak mówisz mi iv generacja pali niewiele więcej lpg niż benzynki przynajmniej narazie :beer:

krzys-68
17-05-2006, 09:49
Dzięki za odzew, juz wpsalem skąd jestem :) chodzi mi o jak najmniejszy koszt wydany na instalację :) zbiornik chcialbym zamontowac w miejsce kola zapasowego. Mam pytanko, czym przewyzsza instalacja z wtryskiem selektywnym instalacje II generacji? Mniejsze zuzycie gazu? silnik dłuzej wytrzymuje? jest bardziej dynamiczny? PozdroProblem wtym ze ta najtansza to nie bedzie dzialac jak nalezy :wall: II genracja z dobra elektronika to ceny od 1700 wzwyż,i zadne półsrodki bo :ass: nie jazda na LPG

NODDI11
17-05-2006, 22:36
Ja za swoją Landirenzo zapłaciłem 1650zł, jest to II generacja ze zbiornikiem w kole. Auto śmiga aż miło :)) Spalanie w cyklu mieszanym 11 l/100 km. Gorąco polecam :metal

Lowlander
18-05-2006, 00:29
Co do opłacalności, to trzeba wszystko policzyć i nie jest to trudne. Ale zakładanie sekwencji do 10 letniego auta to moim zdaniem nieuzasadniony wydatek.

krzys-68
18-05-2006, 07:56
Co do opłacalności, to trzeba wszystko policzyć i nie jest to trudne. Ale zakładanie sekwencji do 10 letniego auta to moim zdaniem nieuzasadniony wydatek.Weż pod uwage ze ceny instalacji najbardziej zaawansowanych spadły.Sekwencja za 3,5tyspln nie jest zadna okazją,to jest normalna cena,wiec...
Kultura pracy silnika i jazda jest nieporównywalna do starszych instalacji LPG,ktore nie sa aż tak duzo tansze.
Ale najważniejszym kryterium w tym ukladzie kalkulacja kosztów i zysku.ile km bedzie autem jeżdzone w skali roku,w jakich warunkach(trasa-miasto),przez ile lat.
Po stronie kosztów trzeba doliczyc dodatkowe przeglady LPG,drozszy przeglad techniczny,czestsze wymiany filtrów,przewodów ,swiec :metal .
No i najwieksza niewiadoma jak bedzie sie kształtowała cena paliw :satan:

Lowlander
18-05-2006, 15:57
Mimo twoich argumentów pozostanę przy swoim zdaniu. Istotnie, sekwencja za 3,5 tys. nie jest okazją. Nie widzę jednak powodu ładowania 3,5 tys. zł w auto warte dwa razy tyle. Przez ile lat można jeszcze eksploatować dziesięciolatka? Po zwróceniu się kosztów instalki (powiedzmy 30 tkm) dopiero zaczyna się oszczędzanie (oczywiście odejmujemy koszt dodatkowych przeglądów, itp). Jeździmy jeszcze ze 2 lata i mamy stare auto, które ma u nas praktycznie dożywocie, bo sprzedać bardzo trudno. Ale jest tam sekwencja.

krzys-68
18-05-2006, 20:12
Nie przecze ze nieraz auta sa juz b,tanie,ale kazdy ma takie na jakie go stac w danej chwili i nie znaczy ze nie moze byc dobre :satan:
Wybór kazdego jest indywidualny i miejmy nadzieje ze przemyslany,Spotkalem sie ostatnio z autem ktorego wlasciciel caly czas twierdzil ze ma II generacji instalacje a full elektroniką a po otwarciu maski przedniej zobaczyłem srube regulujaca sklad mieszanki na weżu.
Czyli nadal sa montazysci oszukujacy klientow :wall:

Raftaj
23-05-2006, 15:01
Witam, mam od 1,5 roku instalację gazową BRC ze zbiornikiem w kole. Polecam ją oraz jeszcze "Landirenzo" do MKI 1,6 i 1,8. Koszt 1700-1800 zł zależy od warsztatu. Nie polecam Elpigaz - problemy z parownikiem oraz regulacją. Zakładając LPG wymieniłem od razu przewody, świece oraz filtr powietrza na oryginały. Autko śmiga jak szalone, minimalny spadek mocy, ale jak chce poszaleś i odświerzyć wtryski to puszczam go na paliwo. Tak przynajmniej raz w miesiącu na parę kilometrów. Często po założeniu gazu w 1,6 po jakiś 10 tyś km zaczynają się problemy z wolnymi obrotami. Główkowałem :wall: Ale uporałem się z tym zmieniając stację na shell oraz przeczyszczeniem przepustnicy oraz silniczka krokowego. Pamiętaj tylko o wymianie co 15 tyś km filtrów, kabli co 50 tyś a świec co 20 tyś. Wymiana oleju terminowa i wszystko śmiga jak szalone. Z moją ciężką nogą spalał paliwa 8-9 litrów, gazu łyka 9,5 do 10,5. Robię 3,5 tyś km miesięcznie i jest OK. Nawet parametry sondy są sporo lepsze niż na benzynie. :metal

W sumie koszt
instalacja 1700
kable 160
filtr powietrza 25
świece 110