PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Zaciek od wycieraczki przedniej szyby.



DziQ
02-12-2012, 00:45
Witajcie,
borykam się z takim problemem że, gdy spryskam szybę lub też deszcz ją zmoczy, przetrę wycieraczkami szybę to można powiedzieć na środku szyby mam zaciek, wycieraczki zetrą są w położeniu spoczynkowym, a woda/płyn ścieka od góry z miejsca gdzie ma swoje maxymalne wychylenie wycieraczka prawa-pasażera, Wy też tak macie? Macie może na to jakiś sposób ? może coś wystarczy przestawić? np położenie ramienia wycieraczki?
Troszkę mnie to drażni chodź mam już mondka jakiś czas. W Lanosie żony tak nie ma i normalnie popadam w kompleksy :)

Pozdrawiam

Mucka13
02-12-2012, 03:09
Też tak mam. Po prostu trzeba przetrzeć jeszcze parę razy.
Szyba jest pod mniejszym kątem niż w lanosie i spływa wszystko na szybe.

Netoper
02-12-2012, 03:39
można powiedzieć na środku szyby mam zaciek
Zapewne chodzi o to, że lewa wycieraczka górną końcówką pozostawia ślad.
Niestety ten typ tak ma, mnie też to denerwowało i udało się ograniczyć po przez lekkie sfazowanie papierem ściernym końcówki pióra, ślad mniejszy ale jest.
Dodam, że to jakieś wycieraczki z marketu,

Sławomir
02-12-2012, 06:38
Można przerobić ramię popychające wycieraczkę i zaciek znika.
:bigok:
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/14694-wycieraczki-modernizacja?highlight=zaciek

marcn24
02-12-2012, 07:13
siemandero ;)przeczytalem caly temat i Sławek cos tam napisales takiego "Deklaruje się i zrobię artykuł o tej modernizacji.Dajcie dwa dni." nie widac ;)
a co do wycieraczek to mam taka konfiguracje: kierownik 56cm, pasazer 52cm
nastepnym razem sprobuje z 60/50
chyba tych fot nie ma juz na serwerze.....

Sławomir
02-12-2012, 08:13
Opis był skończony,ale po reaktywacji kompa zaginął,a nowego (przyznaję się z mojego lenistwa bo niechciało mi się rozbierać podszybia)już nie robiłem.

kuba 82
02-12-2012, 10:34
Witam i przepraszam ze sie wtrącam w kolegi wątek , ale mój problem dotyczy także wycieraczek a nie chciałem zakładać nowego tematu; otóż czy da sie w jakiś sposób zwiekszyć siłe dociskania wycieraczek do szyby przód? Czy da jakiś efekt skracanie sprężyn w ramionach ?

DziQ
02-12-2012, 11:59
Szkoda że fotki wsysło :(
Chodzi dokladnie o to cościeka, tak wiem jak w miare mokro to mozna parę razy przetrześ ale wyobraź sobie autostradę pare razy i szyba zamazana. Tez myslałem o skróceniu wycieraczki prawej w tedy skróci się ten "paseczek" z którego spływa woda, ale tym samym zmniejszy się z prawej strony powierzchnia szyby jaka jest wycierana.

kuba 82:
ja z tylu troszkę sprężynę przycisnąłem wpychając wkręta pod sprężynę :P paskudny pomysł hehe ale mocniej mi dociska i w końcu ściera całą szybę, skrócenie sprężyny powinno dać rezultat, ale tak żeby sięto wszysto dało założyź, weź też pod uwagę że będziesz chciał wycieraczki odchylić od szyby i moze być za krótka, przy moim rozwiązaniu już nie moge odchylić tylnej ale to tylna wiec ją tam... znaczy nie musi hehe

Sysaqq
02-12-2012, 19:48
kolego marcin24 ja u siebie mam 600dla kierownika i 55 dla pasożyta i ta musiałem lekko przyciąć a tak to gitara;)

DziQ
03-12-2012, 17:35
bedzie trzeba na start spróbować pozmieniac wycieraczki :)

Tycak
04-12-2012, 22:43
Ja miałem wycieraczki zwykłe (szkieletowe) w rozmiarze: kierowca 60cm / pasażer 48cm i wszystko było ok, zaciek również się trochę zmniejszył.
Kombinowałem też z rozmiarami 62cm/48zm i również było ok. Nic nie ocierało, ani nie wystawało :skromny:

DziQ
05-12-2012, 14:59
to chyba sobie fundnę wycieraczki nowe na zimę :)

DziQ
07-12-2012, 12:13
to dodam że wczoraj założyłem 65cm na strone kierownika, miesci sie idealnie u góry ok 1cm zapasu do uszczeli, owszem jak jeden z kolegów pisał na dole zachodzi na prawą/pasażera, ale to jej nie przeszkadza jest nad nią i nie kolidują sobie pracą, prawa narazie została standard ale lekko skrócę i powinno byc lepiej, juz jest o wiele krótszy ten pasek :) i mniej ścieka

Sysaqq
07-12-2012, 19:55
to ja mam takie pytanie do Ciebie kolego DziQ, ile zapłaciłeś za tą wycieraczkę 65? i jakiej firmy, bo ja jak kupowałem firmy ALCA, to za 60cm płaciłem jakieś 11 zł a za 65cm też ALCA gość chciał ode mnie 40 zł mówił,że tam mocowanie większe to droższa dlatego.... a jakoś u innych producentów nie zauważyłem takie rozbieżności w cenach. do tego wycieraczkę 35 na tył do zombii skasował mnie 12 zł,czyli więcej niż za dłuższą 60..

marcn24
07-12-2012, 20:12
chłop orżnął Cię, omijaj to miejsce na drugi raz, wycieraczka 650mm kosztuje jakies 15-20zl, u mnie z tyłu jest bezprzegubowa 380mm w kombi, kupiona w Auchanie za jakies 8zl

Sysaqq
07-12-2012, 20:24
W carrefourze były po 9,99 wycieraczki od 35-do 70cm wszystkie w tej samej cenie,bez przegubowe,ale nie byłem pewny co do ich jakości... a może powinienem, jednakże z tych Alca jestem bardzo zadowolony, a co do miejsca, to był to sklep TSW Auto części na ulicy M. Skłodowskiej-Curie w Toruniu. Tak poza tematem, to za żarówki osram night breaker plus H3 też sobie liczyli 12 zł więcej za sztukę niż w innych sklepach.

DziQ
08-12-2012, 09:02
Tu się zgodzę ja kupowałem jakieś polskie gum coś tam, za normalne 580 płaciłem jakieś 15zl a za ta dużą 32zl jest masywniejsza w porównaniu do tych krótszych. W tym sklapie mnie jeszcze nie naciagneli są ok.