PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Jakie macie zużycie benzyny...?



Mirron
04-12-2012, 00:42
Witam!

Czy jest jakaś średnia zużycia benzyny przy jeździe na gazie z instalacją III gen.. ?
Mam w MK3 1.8 składaka, KING+OMVL+ZetaN i mam wrażenie że jakoś duuuużo mi podpija benzyny.. tak jak widze po motostacie to na około 1500km zrobionych na gazie wypija mi ok 15l benzyny... , nie są to pomiary od pustego baku do pustego ale po wskazaniach wskaźnika... czy też komputera... W dodatku mam jeszcze wrażenie że w trasie zasysa mocniej ;-) a przynajmniej wskaźnik opada i komputer pokazuje mniejsze zasięgi podczas jazdy....
Coś nie teges czy wszystko w normie..?

Netoper
04-12-2012, 07:03
Zerknij np w te tematy
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/89079-pytanie-o-spalanie-PB-w-silniku-2-0-podczas-uzytkownia-lpg?highlight=benzyny
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/67166-Du%C5%BCe-spalanie-benzyny-w-czasie-rozgrzewania-silnika?highlight=benzyny
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/57925-Co-taniej-wyjdzie-sta%C4%87-i-grza%C4%87-czy-je%C5%BAdzi%C4%87?highlight=benzyny

natomiast jak Ci konsumuje benę podczas jazdy na PB, to tu była niedawno dyskusja
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/98891-Dotrysk-PB-w-intalacji-LPG-ST220-BRC-P-amp-D-czy-to-mo%C5%BCliwe-Czy-kto%C5%9B-to-ma
ewentualnie może któryś wtryskiwacz PB się nie domyka i bena sobie przecieka.

GregWPR
04-12-2012, 07:09
Jak robisz krotkie trasy i w takie chlody jak teraz, to spora czesc pokonujesz na benzynie. U mnie przelaczenie na benzyne nastepuje po jakichs 2 km (temp. przelaczenia ustawiona na 30st.). Na zimnym silniku masz wieksze zuzycie paliwa, wiec i benzyny schodzi w tym czasie sporo. 1,5 L na 100 km moze wtedy spokojnie spalic.

Mirron
04-12-2012, 07:24
Jak robisz krotkie trasy i w takie chlody jak teraz, to spora czesc pokonujesz na benzynie. U mnie przelaczenie na benzyne nastepuje po jakichs 2 km (temp. przelaczenia ustawiona na 30st.). Na zimnym silniku masz wieksze zuzycie paliwa, wiec i benzyny schodzi w tym czasie sporo. 1,5 L na 100 km moze wtedy spokojnie spalic.

Przy tej pogodzie, ze 2-3min jazdy w sumie stania w korku i sie przełącza... ustawione też na 30st.. do roboty mam jakieś 12km z czego ok 4km stooooje w koreczku....

frugo
04-12-2012, 09:24
jeździe na gazie z instalacją III gen.. ?
Zakładam że Ci się przejezyczyło i mówimy o IV gen czyli sekwencji ;)


W dodatku mam jeszcze wrażenie że w trasie zasysa mocniej ;-) a przynajmniej wskaźnik opada i komputer pokazuje mniejsze zasięgi podczas jazdy....
To normalne że lekko opadnie a zasięg się zmniejsza bo jak pisałem już gdzieś te wskaźniki wcale nie są takie proste i sporo "myślą" :hehe:

Nie znam zupełnie Twojego sterownika ale możliwość na konsumpcję PB są dwie, albo coś ucieka z wtryskiwaczy PB albo masz tak ustawione że auto podpiera się PB jak ciśnienie pada.
W ogóle masz ciężką nogę czy raczej spokojnie? Chodzi mi tu o przyśpieszanie a nie prędkości maksymalne.

Ostatnia rzecz to kwestia temperatury przełączania, ale piszesz że 2-3min w korku więc pewnie jest 30 stopni.

Mirron
04-12-2012, 09:32
jeździe na gazie z instalacją III gen.. ?
Zakładam że Ci się przejezyczyło i mówimy o IV gen czyli sekwencji ;)


W dodatku mam jeszcze wrażenie że w trasie zasysa mocniej ;-) a przynajmniej wskaźnik opada i komputer pokazuje mniejsze zasięgi podczas jazdy....
To normalne że lekko opadnie a zasięg się zmniejsza bo jak pisałem już gdzieś te wskaźniki wcale nie są takie proste i sporo "myślą" :hehe:

Nie znam zupełnie Twojego sterownika ale możliwość na konsumpcję PB są dwie, albo coś ucieka z wtryskiwaczy PB albo masz tak ustawione że auto podpiera się PB jak ciśnienie pada.
W ogóle masz ciężką nogę czy raczej spokojnie? Chodzi mi tu o przyśpieszanie a nie prędkości maksymalne.

Ostatnia rzecz to kwestia temperatury przełączania, ale piszesz że 2-3min w korku więc pewnie jest 30 stopni.


No przejęzyczyło sie IV gen..
Co do stylu jazdy to różnie ale na ogół dynamicznie.. noga cięższa, a że głownie jeżdże w mieście to vmax nie mam jakichś zawrotnych, nie mam też w zwyczaju turlać sie w peletonie i zawsze coś kombinuje, jeżdże slalomem więc czasami trzeba energiczniej ruszyć.. ma to jakieś znaczenie, jak mu nagle łupne po gazie?

frugo
04-12-2012, 11:31
ma to jakieś znaczenie, jak mu nagle łupne po gazie?
No właśnie tu może być problem, jeżeli ostro dajesz po gazie to może nie wyrabiać reduktor i wtedy przełącza część cylindrów na PB i jak się to często dzieje to może ubywać PB w baku.
Ogólnie żeby to zweryfikować trzeba by obejrzeć ustawienia programu i zobaczyć jak się ciśnienie zachowuje przy butowaniu.

dominiq
04-12-2012, 11:36
tak jak widze po motostacie to na około 1500km zrobionych na gazie wypija mi ok 15l benzyny...
Jeśli jeździsz ma krótkich dystansach przy tej pogodzie to norma. Spala Ci 1l PB na 100km. Przełączenia na PB następuje pewnie po 2-3km. Policz sobie czy ten 1l to dużo czy mało :)

Mirron
04-12-2012, 12:47
ma to jakieś znaczenie, jak mu nagle łupne po gazie?
No właśnie tu może być problem, jeżeli ostro dajesz po gazie to może nie wyrabiać reduktor i wtedy przełącza część cylindrów na PB i jak się to często dzieje to może ubywać PB w baku.
Ogólnie żeby to zweryfikować trzeba by obejrzeć ustawienia programu i zobaczyć jak się ciśnienie zachowuje przy butowaniu.

oj to musze do jakiegos mądrzejszego gazownika podjechać bo tam gdzie do tej pory to serwisowałem zostały same konie.. no zobaczymy....

rustin
04-12-2012, 19:10
Szkoda że założyłeś tego kinga.Trzeba było zakładać staga bo pod nosem masz najlepszego instalatora u nas w okolicy. A Rogowskiego , nie miał byś żadnych problemów wtedy. Opcje są takie jak Frugo napisal.
A najprędzej to to że temp spadły. W lecie tankowałem za 100zł raz na 2-3 miesiące teraz pewnie co miesiąc wyjdzie.

---------- Post added at 19:10 ---------- Previous post was at 19:10 ----------

Ale ja robie odcinki po 7km

Struna
05-12-2012, 00:54
w sumie prosto sprawdzić czy auto podpiera się bena na gazie, jak już się przelaczy na gaz to wyjmuj bezpiecznik od pompy paliw i ognia, jak zacznie mulić czy szarpać a z wlozonym bezpiecznikiem jedzie "normalnie" to odpowiedź nasuwa się sama. Jeśli jednak z wyłączona pompą jedzie tak samo to należałoby ewentualnie sprawdzić warunki przelaczania na gaz oraz czy wtryski benzynowe nie puszczają.
Kwestie puszczania również można by zweryfikować wyłączając pompę paliwa, z tym że to już raczej na jakaś trasę, żeby było widać jakieś różnice.

Mirron
29-12-2012, 11:02
hmm dolałem wczoraj 19 literków bo już komp wskazywał zasięg 0km po przejechaniu dystansu .... 605km rozumiem że mrozy były niekiepskie itp.. ale 3l/100km to juz chyba nie do końca OK.. gazu 15

rustin
29-12-2012, 11:13
Spalanie masz jakbyś co najmniej 2,5PB jeździł a nie 1,8. Nic nie wymyślisz do póki nie pojedziesz do kogoś kto się zna i będziesz pewny że wszystko jest ok

frugo
29-12-2012, 11:36
Nie no to już za dużo jest, tak to niedługo będzie Ci się opłacało jeździć na samej PB ;) Jeżeli nie chcesz sam się z tym bawić to wybierz się do Pana Adama Rogowskiego.
Snopków 56a / Lublin. To człowiek który ma wielkie pojęcie o LPG i na pewno dojdzie czemu tak jest.