PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Nierówne obroty na LPG



toki3
04-12-2012, 15:09
Witam
Posiadam Mondka 2.0 16V z 97 roku i autko posiada LPG (Instalacja zwykła)

Kiedy auto jest zimne jest wszystko OK. Kiedy tylko się troszkę rozgrzeje zaczyna się falowanie obrotów aż auto zgaśnie. Jeżeli przełączę na PB wszystko ustaje i jest OK.

Byłem u gaziarza i powiedział że trzeba regenerację Parownika bo śrubka w parowniku nie reaguje na obroty. Mam parownik LOVATEC 92 więc kupiłem zestaw i zregenerowałem.
Fakt Membrany były nieciekawe. Po regeneracji też ten objaw występuje.

Zaczynam się już denerwować bo nie wiem co to może być Na LPG falują obroty a po przełączeniu na PB nie.

Pomocy.

PS. Jak dojeżdżam do skrzyżowania to obroty na jałowym mają nawet 1500-2000 a jak stane to wiecie co się dzieje.

Dodatkowo teraz jak są mrozy po odpaleniu czasem auto się dławi i nie mogę go bujnąć --> ja mu w gaz a on prawie się wyłącza.

Pozdrawiam

memeth
04-12-2012, 15:35
Po tej owej regeneracji ta sróbka reaguje na regulacje?? Spróbuj ta srubka regulowac doplyw gazu, zmniejsz albo zwieksz i zobacz wtedy..bo z tego co mowisz to jest zla mieszanka gazowo powietrzna. Gazu dostaje albo za malo albo za duzo.

Struna
04-12-2012, 16:19
przy mieszalnikowych instalacjach niezmiernie ważna jest szczelność dolotu na odcinku kolektor ssący - mikser.
Od tego bym zaczął.

Ponadto kwestia jak stary jest reduktor, a na koniec dobra regulacja.