PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec] Zapach paliwa i gazu przy postoju w kabinie



Lukasy77
16-12-2012, 12:26
Witam. Pewnie ten wątek już był wcześniej poruszany, ale nie mam za bardzo czasu na szukanie. Przy włączonym silniku często do kabiny przedostaje się zapach paliwa, na którym w owym czasie jedzie moja MKII V6. Nie wiem czym to jest spowodowane. Może któryś z kolegów miał podobny problem? Co to może być? Kupiłem go już z instalacją gazową i od początku było czuć gazem w kabinie. Może trzeba coś z instalacji wymienić? Ktoś zna dobrego gazownika w Wwie?

lyssy
16-12-2012, 12:33
Jaka instalacja gazowa? Sekwencja?

Trzeba obwąchać (dosłownie) wszystkie połączenia węży gazowych - zdarzają się nieszczelności, szczególnie jak instalacja starsza. Oczywiście wąchać jak auto pracuje na gazie, do tego przegazowywać je przy obwąchiwaniu (ciśnienie w wężach wtedy rośnie i łatwiej wychwycić wyciek). Gazownicy zwykle mają przyrządy do wykrywania wycieków (detektory gazu albo miseczki z wodą z ludwikiem :hehe:).

CO do zapachu benzyny, to też w zasadzie trzeba poszukać czy i skąd cieknie.

Racuch
16-12-2012, 13:30
Dokładnie jak Kolega Lyssy powiedział. Benzyna może podciekać z któregoś wtryskiwacza, bo np. oring popuszcza, może też padać regulator ciśnienia na listwie ten do którego idzie podciśnienie, albo same przewody paliwowe sparciały.
Gaz to często ulatnia się na miedzi, gdzie łączy się z reduktorem, ewentualnie gdzieś wężyk nie na zacisku i popuszcza, ewentualnie gdzieś się przetarł. Może też być sytuacja, że gaz / paliwo Ci idzie uszczelkami spod kolektora dolotowego, tylko, że wtedy to łapałby Ci dużo lewego powietrza, więc raczej to już skrajność :hmm:

Martinez 1979
16-12-2012, 13:55
Ja miałem kiedyś problem z zapachem gazu w aucie.
Instalacja była szczelna a jak auto postało to zaczynało śmierdzieć.
Okazało się że padł parownik, a dokładniej gumowa uszczelka na zaworku, który zaczął puszczać ciśnienie gazu na podciśnienie map sensora LPG.
Jedz do gazownika na ul. Instalatorów 9 tel. (22) 846 68 88 , moi znajomi tam jeżdżą i bardzo sobie chwalą, ja jeszcze nie byłem bo wszystko u mnie gra.

Lukasy77
16-12-2012, 21:24
Dzięki z ainfo, zaczne od wizyty u gazownika i sie wtedy okaże :)

Netoper
16-12-2012, 21:30
Dla spokojności ducha oblukałbym jeszcze układ wydechowy, a szczególnie łącznik elastyczny.

GrekuPL
17-12-2012, 09:19
Dla spokojności ducha oblukałbym jeszcze układ wydechowy, a szczególnie łącznik elastyczny.dokładnie !! pewnikiem uwalony jest łącznik elastyczny i spaliny czuć :bigok: sprawdź to na jakimś podnośniku :hmm:

Lukasy77
17-12-2012, 22:32
To nie jest zapach spalin, tylko normalnie czuć paliwem.

Netoper
18-12-2012, 14:29
Mało prawdopodobne (choć i dziwniejsze zbiegi okoliczności się trafiają) aby na raz rozszczelniło się na bene i na LPG, do tego jakbyś miał przeciek to by cały czas raczej zalatywało, bo samo się nie uszczelnia i rozszelnia co jakiś czas.
Natomiast niedopalona mieszanka będzie zalatywała gazem czy benzyną i to właśnie cyklicznie w zależności od sprawności układu zapłonowego czy obciążania silnika.