PDA

Zobacz pełną wersję : [Preparaty] powłoki, jakie macie z nimi doświadczenia



cosin
21-12-2012, 23:37
cquartz, gtechniq C1 , opti coat 2.0 i inne. Kto stosował, kto coś konkretnego może na ich temat powiedzieć?

na forum kosmetykaaut wiekszość już o tym przeczytałem

na wiosnę będzie któraś na Bordeo... tylko która

dominiq
21-12-2012, 23:42
opti coat 2.0
Osobiście nie stosowałem, choć mnie bardzo kusiło, ale po zakupie Glasura chciałem się nim nacieszyć na aucie i zrezygnowałem. Następne auto na 100% dostanie na dzień dobry opti coat :)

bartekk
22-12-2012, 00:33
No dobra, a powiedzcie mi co z tym, że lakier nie może mieć ubytków... Przyznaję, nie czytałem na KA, ale Mzzyku wspominał że lakier powinien być jak fabryczny co de facto wykluczałoby stosowanie powłok na autach używanych... To chyba przesada, zgadza się?

Też mam sporą ochotę na powłokę na moim Mondku :hmm:

dominiq
22-12-2012, 00:40
Wiadomo, że lakier musi być w super kondycji. Ale rozmawialiśmy o tym na wigilii i dla mnie z tymi ubytkami to jest przesada :)

bartekk
22-12-2012, 00:51
Wiadomo, że lakier musi być w super kondycji. Ale rozmawialiśmy o tym na wigilii i dla mnie z tymi ubytkami to jest przesada :)

Brzmi obiecująco, zwłaszcza że Ty wiesz jak doprowadzić lakier do takiej kondycji :hehe:

cosin
22-12-2012, 01:09
ja sie ustawiam z kol. Wróblem na wiosenną korektę i nałożenie jakiejś jeszcze nie sprecyzowanej powłoki

Mav
22-12-2012, 18:03
Troszke tego nalozylem to sie z Wami podziele...
Najpierw lakier musimy doprowadzic to jak najlepszego stanu. Idealem bylaby korekta na 100%. Prawda jest ze tego typu powloki slabiej trzymaja sie na zniszczonym lakierze. Najlepiej uzupelnic ubytki typu odpryski i glebokie ryski aby powierzchnia byla jak najbardziej gladka.
Polecam rowniez jak najdokladniejsze- az do przesady odtluszczenie lakieru. Z reguly na CQuartz 'ie. Terazz wyszla wersja UK- szybciej sie wiaze. Zdecydowanie polecam. Potrafi wytrzymac ponad dwa lata- wtedy po raz pierwszy nakladalem (maj 2010 na BMW X5) i zimy juz by nie wytrzymala i poszedl na szybko cos innego a na wiosne bedziemy powtarzac. Natomiast powloka za 3-4 miesiace wspomagana glinka, ipa i reloadem.
CQuart jest chyba najtrudniejszy w aplikacji- jak nie dotrzemy to beda niezle jaja.
Tak wyglada kilkunastoletni Peugeot po przebiegu ponad 100 tys km, od nowosci w PL. Zrobiona korekta i CQuartz i po paru miesiacach jest tak:
http://www.facebook.com/photo.php?v=525857000758117&set=vb.506774575999693&type=2&theater

OptiCoat- wg mnie gorsza trwalosc. Rok czas mu daje. Ale 100000 razy latwiejsza aplikacja. Nakladamy i scieramy jak wosk lub sealant.

gtechniq C1- nie mialem za duzo stycznosci, i nie bede opisywal.

Ja bym sie jeszcze powaznie zastanowil na 4nano Lack Protect3D :bigok:


Jak macie pytania to prosze pytac bo nie wiem co dokladnie wyjasniac i o czym pisac:zakrecony:

cosin
22-12-2012, 18:26
o kurdę to co zobaczyłem na tym pługu mnie rozbiło. To nie było przyspieszone tempo? :)

Ja się nie zdecydowałem jeszcze na konkretny produkt, do wiosny jeszcze kawałek czasu mam. Wcześniej muszę lakiernika jeszcze nawiedzić to ewentulne rysy czy odpryski ogarnie. Później korekta i powłoka

Mav
22-12-2012, 20:47
Tempo nie jest przyspieszone :bigok:
Ja troszke bede stronniczy... W tej chwili ponad 90% powlok to w moim wykonaniu CQuartz. Polecam jeszcze nalozyc wiecej niz jedna warstwe...
Z CQuartza jest do wyboru zwykly, wersja UK i wersja Finest (dostepna praktycznie dla profesjonalistow bez sprzedazy detalicznej, jesli bedziesz chetny to daj znac na PW).

cosin
22-12-2012, 21:22
dzieki MAV, kto wie czy nie skorzystam (z wiedzy napewno :))

a czym się różni ten finest od UK (bo myśląc o cquartz myślałem właśnie o UK).

Boje się trochę samemu nakładać to bo jak później jakieś mazy zostaną czy co ....

Na 1 mondeo HB 1 cquartz (30ml ?) wystarczy na odpowiednią warstwę czy trzeba bardzo szczędzić produktu aby wystarczyło?

Mav
22-12-2012, 23:04
Finest jest najmocniejszy, ponoc dwukrotnie grubszy od standardowej wersji.

Osobiscie chyba dzialalbym z UK. Sa bardzo fajne zestawy z reloadem, nie wiem jaka jest cena detaliczna ale chyba cos kolo 250zl... Z jednej butelki 30ml ja osobiscie ostatnio zrobilem nowego Grand Cherookiego i nowke BMW 7er. Po dwie warstwy na kazdym (sam lakier bez felg i szyb).
Na Mondeo powinienes nalozyc z jednej butelki spokojnie 3-4 warstwy w zaleznosci od wprawy.
UK naklada sie latwo, trudno znalezc odpowiedni czas polerowania... W teorii 30 sekund do 2 minut. Trzeba kazdy panel ogladac pod roznymi katami i najlepiej roznymi rodzajami swiatla. Jak przoczysz cos to po kilkudziesieciu minutach moze juz sie nie udac tego spolerowac...
Samemu nalozenie jednej warstwy to jakies 1,5 godziny.
Do tego po skonczonej pracy reload, ktory tez nie nalezy do najprostszych w dotarciu:hehe:

Ogolnie nie ma sie czego bac przy pracy samemu- naprawde. Tylko trzeba uzbroic sie w cierpliwosc i mowiac szczerze dobre miesnie ramion do docierania :bigok:

Jondi
23-12-2012, 00:26
Powłoka jest piękną sprawą jeśli się chce mieć "święty spokój" na dłuższy czas :) Auto jest trwale zabezpieczona na okres 2 lat bez potrzeby woskowania itp. Mycie auta z położoną powłoką to rewelka :) dużo łatwiej schodzi bród i ciężej o jego zarysowanie podczas mycia :)
Adamie zwróć jeszcze uwagę na fakt że 307 na filmiku stoi pod górę na dość stromym podjeździe :) (Łukasza postrach chaczy tłumikiem podczas zjazdu na tej podjazd)
Generalnie polecam jak ktoś nie ma czasu na częste woskowania :)
CQuartz daje wrażenie takiej tafli lodu na aucie :) niesamowicie się ono szkli :) Jeśli foty z tel będą wyraźne to pokaże wam efekt na wspomnianym przez Łukasza Jeepie i BMW 7

na szybko dla smaczka
to 307 podczas korekty
http://img18.imageshack.us/img18/9602/dsc05001f.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/18/dsc05001f.jpg/)

po korekcie i powłoce
http://img706.imageshack.us/img706/2676/dsc05266q.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/706/dsc05266q.jpg/)

tak kropelkuje powłoka
http://img690.imageshack.us/img690/6321/dsc05302km.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/690/dsc05302km.jpg/)

dproject
23-12-2012, 00:45
Andrzej masz gdzieś przykład na jasnym lakierze? :hmm:
Na wiosnę po odnowie lakieru może by tak zabezpieczyć "dziadka"? :hehe:

Jondi
23-12-2012, 01:30
Niestety Darku fot brak ;/ ale widziałem jano szare bmw i takie złotawe po powłoce efekt ładny takie jaśniejsze się wydawały i piękny połysk miały :)

cosin
23-12-2012, 12:25
rewelacja!

Jondi
23-12-2012, 15:36
powiem więcej :D przypuszczam że Twoje auto ze względu na żywy kolor wyszło by rewelacyjnie po korekcie :)

dproject
23-12-2012, 15:43
Hmm, no to na wiosnę się przypomnę :hmm:
Kurcze coś mi się wydaje że tym razem coś wosk słabo wytrzymał.
Dwa miesiące bez mycia? :boshe:

Jondi
23-12-2012, 15:51
Darku brak mycia również osłabia wosk :) Ale Na twoim aucie jeszcze jest :)

rustin
23-12-2012, 21:45
Jaka jest cena tego zabiegu?

Jondi
23-12-2012, 23:57
Ceny są zróżnicowane w zależności od tego w jakim studiu wykonasz usługę :) Jest to jeszcze uzależnione do tego czy wcześniej ma być wykonana korekta czy nie, koloru auta i stanu lakieru :)

rustin
24-12-2012, 00:05
a tak od do ?

bartekk
24-12-2012, 07:11
Wow, chłopaki, jestem pod wrażeniem :bigok:
Trzeba będzie się tym zainteresować :hmm:

Czytałem że dla własnej satysfakcji i przyjemności można nakładać normalnie wosk na powłokę, macie z tym jakieś doświadczenia?

Mav
24-12-2012, 08:47
Czytałem że dla własnej satysfakcji i przyjemności można nakładać normalnie wosk na powłokę, macie z tym jakieś doświadczenia?
Efekt jest a trwalosc... Zabij mnie ale nie potrafie znalezc zwiazku. Jedne woski trzymaja dobrze, inne splywaja po drugim myciu:hmm: Chodzi o radzaj wiazan ale az tak dobry z chemii nie jestem:hehe:

bartekk
24-12-2012, 08:55
Czytałem że dla własnej satysfakcji i przyjemności można nakładać normalnie wosk na powłokę, macie z tym jakieś doświadczenia?
Efekt jest a trwalosc... Zabij mnie ale nie potrafie znalezc zwiazku. Jedne woski trzymaja dobrze, inne splywaja po drugim myciu:hmm: Chodzi o radzaj wiazan ale az tak dobry z chemii nie jestem:hehe:

Spoko... To już są szczegóły :phi:

Mav
24-12-2012, 09:32
a tak od do ?
Za nowe auto, gdzie nie robi sie korekty bierze sie od 500zl netto... Za uzywke gdzie wchodzi w gre korekta zaczynamy rozmawiac od 900 netto do okolo 2000 netto.
Trzeba wziasc pod uwage, ze to pare dni pracy...
Cena uzalezniona jest w duzym stopniu od stanu lakieru.

cosin
24-12-2012, 10:00
cz powłoke nakłada się również na szyby (głównie chodzi o czołową bo na pozostałych ylko pomóc może?)

Mav
24-12-2012, 10:22
Tak, na lakier, szyby i felgi mozna smialo nakladac.

Jondi
25-12-2012, 15:20
ja nakładałem wczoraj na lampy i szyby :) efekt bardzo fajny poza tym że woda ładnie spływa to jeszcze nabrały blasku :) Jeśli chodzi o trwałość testuje na swoim i tamtej 307'ce

cosin
10-01-2013, 16:03
se poczytałem, pooglądałem

porównanie OC2 vs CQ

http://www.autogeekonline.net/forum/product-reviews/34883-review-extreme-testing-opti-coat-2-0-cquartz.html

dominiq
21-03-2013, 11:17
Panowie, wiosna przyszła :zakrecony: Sezon uważam za otwarty :fanka:

Jakieś plany powłokowe? Nadal się waham czy OptiCoat czy Cquartz. Jak Cquartz to brać od razu z reloadem? :)

cosin
21-03-2013, 11:28
wiosna przyszła

chyba nie w PL :foch:

Mav
21-03-2013, 12:51
Dominik, jak CQuartz to obowiazkowo z reloadem. Opti bym odpuscil mimo latwiejszej aplikacji w stosunku do CQuartza.
Calkiem prawdopodobne, ze bede mial niedlugo testowego pacjenta to zrobie tu na dorum maly tesci dlugodystansowy Cquartz UK vs 4Nano Lack Protect 3D.

dominiq
21-03-2013, 12:56
A jak wygląda sprawa z woskowaniem powłok? Wiem, że nie trzeba, ale nie chce sobie frajdy odbierać. Pucha Glasura musi być w użyciu ;)

Mav
21-03-2013, 13:33
Woskowaniem podbijesz efekt.
Przez pierwsze 3-4 tygodnie zalecalbym jak juz woskowac to naturalami, pozniej to juz obojetne.
Wiazania woskow do powlok sa rozne i szczerze to nie ogarniam tego tematu. Czasem wiaze sie fajnie i trzyma a czasem splywa dosc szybko...

dominiq
21-03-2013, 13:44
Latem to może sobie spływać. Przynajmniej będzie można znów nawoskować ;) Dzięki :)