+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21

Wątek: CB za granicą

  1. #1
    Kursant Awatar lipksy
    Od
    16 Aug 2005
    Mieszka w
    Gdańsk [Złota Karczma], aktualnie GB Blackpool

    CB za granicą

    witam
    szykuje mi sie wyjazd pod koniec miesiaca autem do GB, chcialem sie zapytac jak to jest z pozwoleniami na CB tam ? wiem ze w PL mozna ale jak jest za granicą ? ktos sie orietuje ?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zbanowany
    Od
    09 May 2005
    Mieszka w
    Wawa -> Lesznowola
    Cała unia ma tak samo - do 4W bez pozwoleń (dlatego u nasz też już bez ).
    Tylko że za granicą raczej króluje FM, ale nasi siedzą w AM-ie na 28 kanale (chyba ).

    :metal

  4. #3
    Generalnie nie ma problemu,
    ale radio z "połowkami" potrzebne i FM ,kanal drogowy to 28.
    No i ichniejsze jezyki wypadalo by znac

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Jacek
    Opis
    Mondeo MK III 2.5 V6 2002
    Od
    18 Dec 2005
    Mieszka w
    Kalisz
    Witam!
    Mowa jest o Europie Zachodniej, a jak jest z CB na połuniu tj. Słowacja , Czechy, Węgry
    Pozdrawiam Bover
    Bover- MK III 2.5 V6 białe kombi-Kalisz

  6. #5
    Cytat Zamieszczone przez bover
    Witam!
    Mowa jest o Europie Zachodniej, a jak jest z CB na połuniu tj. Słowacja , Czechy, Węgry
    Pozdrawiam Bover
    Dokladnie tak samo,ale nie ma tam CB na autach osobowych Nie jest tak popularne

  7. #6
    Kursant Awatar lipksy
    Od
    16 Aug 2005
    Mieszka w
    Gdańsk [Złota Karczma], aktualnie GB Blackpool

    .

    skoro juz dojechalem, tzn w zeszla srode to moze sie wypowiem ;]
    tak jak klubowicze mowili kanal 28 ale z tym fm to jakos niezabrdzo szlo kogos przylapac, na am noramlnie i poloweczek tez nie spotkalem , a probowalem niejednokrotnie no i tak jak wspominaliscie, w osobowkach tutaj raczej cb sie nie wozi, tylko w polsce cichaczem sie mowi gdzie miski stoja ;]
    ps. smiganie po lewej to dopiero atrakcja

  8. #7
    Zielony listek
    Od
    27 Feb 2006
    Mieszka w
    Pułtusk/Warszawa
    Rozumiem, ze mozna kupic CB za granica i bedzie dzialac u nas.......moge prosic o potwierdzenie? Strasznie tanie sa na eBayu.....

  9. #8
    Zbanowany
    Od
    09 May 2005
    Mieszka w
    Wawa -> Lesznowola
    Musi mieć AM, działać w zerach i najlepiej naklejkę UE, jakby się ktoś czepiał homologacji.

    :metal

  10. #9
    Zielony listek
    Od
    27 Feb 2006
    Mieszka w
    Pułtusk/Warszawa
    No tak, musi koniecznie dzialac w zerach (cokolwiek by to znaczylo )UE pewnie bedzie. Rozumiem, ze szukac polecanego przez Was unidena 520?

  11. #10
    Zbanowany
    Od
    09 May 2005
    Mieszka w
    Wawa -> Lesznowola
    "W zerach" czyli częstotliwości kończą się na 0, zagramanica działa "w piątkach" czyli częstotliwości kończą się na 5 - to tak łopatologicznie bez wnikania w niepotrzebne szczegóły. To co ważne dla Ciebie sprowadza się do AM i "zer" :metal

    Nie chcę podnosić wrzawy, ale używam (i paru Klubiczów też) U520 i śmiga w sposób aż nadto wystarczający, więc spokojnie mogę polecić. Pamiętaj, że prawdziwa antena zaczyna się od 1,5 metra - nie baw się w żadne "kikuty" - antena (oczywiście zestrojona z autem) to połowa sukcesu, a czasami nawet więcej.

    :metal

  12. #11
    Zielony listek
    Od
    27 Feb 2006
    Mieszka w
    Pułtusk/Warszawa
    czy moge smialo kupic ten ?


    http://cgi.ebay.co.uk/Midland-40-Ch-...QQcmdZViewItem

    bo jak nei to biore tego
    http://cgi.ebay.co.uk/40-CHANNEL-MID...QQcmdZViewItem

    ale nieduzo taniej wychodzi na nowym.......

  13. #12
    Zbanowany
    Od
    09 May 2005
    Mieszka w
    Wawa -> Lesznowola
    Obydwa radyjka ze strefy "piątek" (chodzi oczywiście ciągle o częstotliwości ) więc na 100% będą do przestrojenia w "zera", poza tym jak dojdą koszty przesyłki, to pewnie w tych pieniądzach znajdziesz coś u nas
    Z żadnego nie korzystałem, więc oceniać nie będę - ale słuchy chodzą, że z tych dwóch lepszy byłby Midlandzik.

    :metal

  14. #13
    Zielony listek
    Od
    27 Feb 2006
    Mieszka w
    Pułtusk/Warszawa
    dzieki Luca.

    gdzie nie czytam, to ALAN100 nazywaja szumofon. Strasznie sie napalilem na CB i chcialbym cos kupic do piatku.

    roznica na zestawie 510+ new alaska jest 100 PLN, to sporo....wiec, czy jesli kupie alana100 i new alaska to popelnie blad?

  15. #14
    Kup sobie Alana 100plus, masz AM i FM, szybka 19 (przydatne na polskich drogach), a przelaczenie na 9 mozesz wykozystac do przestrojenia na "piatki" wtedy nie bedziesz mial problemow za granica. Z anten polecam Sirtela np Santiago 600. Na tym zestawie nie powinienes miec problemow z dogadniem sie nawet do 30km w linii prostej.

    p.s.
    Jak bedziesz chcial zestroic radyjko to daj znac umowimy sie
    "Uprawiałeś kiedyś seks z kobietą? Nigdy nie uprawiałeś! Wszystko przez twojego diesla!" Jeremy Clarkson

  16. #15
    Zielony listek
    Od
    27 Feb 2006
    Mieszka w
    Pułtusk/Warszawa
    Raku,

    dzieki za info. Po dlugich namyslach zdecydowalem sie na Uniden 510 i New Alaska, ktora przymocuje do relingu. (tez sie naczytalem, ze t lepsze od magnesu )

    Niestety wiekszosc oponii o Alanie byla negatywnych, mimo ze to w miare mozliwe radio, nawet moj kolega kupil je wczoraj i mi pokazywal, ale cos mu nie wychodzilo.........i tylko szum slyszalem.....

    montaz jest w cenie, ale jesli cos nie wypali, nie omieszkam sie do Ciebie zwrocic!!!!

    pozdro

  17. #16
    Zbanowany
    Od
    09 May 2005
    Mieszka w
    Wawa -> Lesznowola
    Cytat Zamieszczone przez 11lukasz
    nawet moj kolega kupil je wczoraj i mi pokazywal, ale cos mu nie wychodzilo.........i tylko szum slyszalem.....
    Czyli opinie nie kłamały

    za 510, ale jeszcze większe byś miał za 520 (zwłaszcza, jeśli dużo śmigasz po Wawie), ale zawsze lepiej niż imitacja radia w postaci A100+ z jakimś kikutem zamiast anteny.

    Jeśli chodzi o określenie Wawy pod kątem użytkowania CB, to napiszę Ci jak mnie przywitano na innym Forum - Witamy Kolegę z miasta szumów - i coś w tym jest

    Spoko - będzie dobrze :metal

    :metal

    PS Jeśli wybierasz się do innych krajów, ale nie znasz języka tubylców i nie zagadasz z nimi na radyjku, to wybór A100+ tylko dla FM mija się z celem - w AM wrzucisz #28 i złapiesz naszych, ale przynajmniej czysto i bez zakłóceń

  18. #17
    Zielony listek
    Od
    27 Feb 2006
    Mieszka w
    Pułtusk/Warszawa
    Luca,

    spora roznica w cenie byla a nei chcialem (i nie moglem) przekroczyc 400 PLN, mysle 510 ze w 100% mi wystarczy. Troszke szumow mi nie przeszkadza, n apewno bedzie mnie niz alan 100 :metal

    a jak antenka? moze byc?

    balem sie magnesowek i wybralem mocowanie do relingu....

  19. #18
    Zbanowany
    Od
    09 May 2005
    Mieszka w
    Wawa -> Lesznowola
    New Alaska nie używałem - jaką ma długość
    Mocowanie do relingu powinno być ok. u mnie Sirtel Santiago 600 siedzi na uchwycie krawędziowym na klapie bagaźnika i jest cacy

    :metal

  20. #19
    Zielony listek
    Od
    27 Feb 2006
    Mieszka w
    Pułtusk/Warszawa
    145 cm. Alaska sie nie sklada i dlatego nie bardzo mozna montowac na krawedzi. Chociaz prawdopodobnie jest to mozliwe. Nie wiem jak z masa na relingu, ale gdzies znalazlem, ze 2 MKII jest masa......

  21. #20
    Cytat Zamieszczone przez Luca
    Cała unia ma tak samo - do 4W bez pozwoleń (dlatego u nasz też już bez ).
    Tylko że za granicą raczej króluje FM, ale nasi siedzą w AM-ie na 28 kanale (chyba ).

    :metal
    :metal Nigdzie poblemów nie spotkalem

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Poważny problem za granicą
    By karooo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-08-2010, 22:30
  2. LPG za granicą
    By tokocz in forum LPG
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-09-2005, 07:35
  3. Tankowanie LPG za granicą
    By kaz in forum LPG
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-06-2005, 19:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów